Poradnik
Protifar

PROTIFAR

Znalezione produkty : 1
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Protifar, produkt wysokobiałkowy, smak neutralny, 225 g - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Protifar, produkt wysokobiałkowy, smak neutralny, 225 g
53,89 zł
1 - 1 z 1 produktów

O marce Protifar

Producentem produktów marki Protifar jest Nutricia, która ma stanowić opieką żywieniową w kluczowych momentach życia człowieka. Od przeszło 120 lat wykorzystuje najnowsze badania naukowe i wprowadza nowatorskie rozwiązania w zakresie specjalistycznego żywienia. Nutricia została założona w 1901 roku w Holandii. Pierwszym produktem firmy było mleko dla niemowląt, które wychodziło naprzeciw problemowi zagrożenia życia niedożywionych dzieci. Firma wspiera ich rozwój, jednocześnie część oferty dedykując również potrzebom żywieniowym osób chorych. Tworząc produkty, marka stara się dopasowywać się do konsumentów na różnych etapach ich życia. Specjaliści Nutricia twierdzą, że żywienie medyczne powinno być integralnym elementem opieki nad chorymi, a specjalistyczne preparaty odżywcze to produkty stworzone szczególnie dla pacjentów, którzy z powodu choroby nie mogą za pomocą codziennej diety dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych i niezbędnej energii.

Co to jest Protifar?

Marka Protifar stworzyła preparat, który stanowi dodatkowe źródło białka dla pacjentów, u których dieta naturalna nie pokrywa zapotrzebowania na ten składnik. Protifar może być dodawany zarówno do pikantnych, jak i słodkich potraw oraz napojów. Produkt nie zawiera glutenu i nie zmienia smaku dań.

Właściwości Protifaru

Protifar zawiera dużą ilość białka, ważnego w przypadku hipoproteinemii oraz niewielką zawartość sodu, fosforu, potasu i tłuszczu. Jest przeznaczony do postępowania dietetycznego w szczególności w przypadku: zaburzenia gojenia ran, odleżyn, oparzeń, nadmiernej utraty białka z wydzielinami oraz ustrojowymi wydalinami. Protifar proszek nie jest zalecany dla pacjentów wymagających diety z ograniczoną zawartością białka lub z galaktozemią. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Preparat nie powinien stanowić jedynego źródła pożywienia ani być spożywany przez dzieci poniżej 3. roku życia. Producent przypomina także, aby przyjmować Protifar pod nadzorem lekarza.

Produkt powinien być przechowywany w szczelnie zamkniętej puszce, w suchym i chłodnym miejscu, lecz nie w lodówce. Przygotowana porcja pokarmu powinna być spożyta w ciągu 2 godzin. Puszka ma dołączoną do opakowania miarkę do odmierzania proszku. 1 płaska miarka to 2,5 g = 2,2 g białka. Dawkowanie preparatu powinno być określone wyłącznie przez dietetyka lub lekarza.

Protifar skład

Skład produktu żywności specjalnego przeznaczenia medycznego Protifar stanowi koncentrat białek mleka krowiego, emulgator - lecytyna sojowa. Skład energetyczny rozkłada się następująco: z tłuszczu 1%, z węglowodanów 1%, błonnika 0%, z białka 95%.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo