Poradnik
Sopelek

SOPELEK

Znalezione produkty : 6
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Sopelek, aspirator do nosa, od urodzenia + końcówki do aspiratora z filtrem, 3 sztuki - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Sopelek, aspirator do nosa, od urodzenia + końcówki do aspiratora z filtrem, 3 sztuki
18,89 zł
Sopelek, jednorazowe końcówki do aspiratora, zapas, 4 sztuki - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Sopelek, jednorazowe końcówki do aspiratora, zapas, 4 sztuki
6,79 zł
Sopelek 2, aspirator do nosa, od urodzenia + filtry do aspiratora, jednorazowe, 10 sztuk - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Sopelek 2, aspirator do nosa, od urodzenia + filtry do aspiratora, jednorazowe, 10 sztuk
18,89 zł
Sopelek 2, filtry do aspiratora, jednorazowe, zapas, 10 sztuk - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Sopelek 2, filtry do aspiratora, jednorazowe, zapas, 10 sztuk
5,49 zł
Sopelek 3+, aspirator do nosa, od urodzenia, vacuum + adapter + filtry do aspiratora, jednorazowe, 10 sztuk + podkłady higieniczne, 2 sztuki - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Sopelek 3+, aspirator do nosa, od urodzenia, vacuum + adapter + filtry do aspiratora, jednorazowe, 10 sztuk + podkłady higieniczne, 2 sztuki
26,59 zł
Sopelek BabyMax, podkłady higieniczne jednorazowe, 50 x 60 cm, 40 sztuk - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt niedostępny
Zdrowie i uroda - niedostępny
Sopelek BabyMax, podkłady higieniczne jednorazowe, 50 x 60 cm, 40 sztuk
32,99 zł
1 - 6 z 6 produktów

Poznaj Sopelek

Sopelek to polski producent aspiratorów do nosa, pozwalających bezpiecznie usunąć wydzielinę zalegającą w nosie dziecka i ułatwić mu tym samym oddychanie. Marka, obecna na rynku od 2004 roku, posiada też w swojej ofercie podkłady higieniczne dla niemowląt.

Przyczyny kataru u dzieci i niemowląt

Katar to powszechna, ale też uciążliwa dolegliwość, także dla rodziców lub opiekunów chorego dziecka. To stan, kiedy błona śluzowa nosa produkuje wydzielinę w nadmiernych ilościach, na skutek zapalenia. Może mu towarzyszyć osłabienie węchu, ból głowy, zatkany nos, a u niemowląt - kłopoty z prawidłowym ssaniem piersi. Przyczyny kataru mogą być bardzo różne, głównie są to wirusy (wydzielina z nosa może być wtedy przezroczysta, wodnista, śluzowa) i bakterie (wydzielina może być gęstsza, zasychająca, żółto-zielona). U dzieci najczęściej dochodzi do infekcji wirusowej, czyli przeziębienia, które łatwo przenoszone jest drogą kropelkową. Jest to tym bardziej ułatwione, gdy maluszki, rzadko myjące ręce i nienauczone jeszcze zasłaniania ust w trakcie kichania lub kaszlu, mogą przekazywać infekcję między sobą (a potem rodzicom). Pojawianiu się kataru sprzyja też przebywanie w pomieszczeniach o niskim poziomie wilgotności, co wysusza i podrażnia nozdrza, prowadząc do mikrourazów śluzówki. Warto pamiętać, że przewlekły katar może też być objawem alergii lub pojawiać się w przebiegu mukowiscydozy.

Ochrona przed infekcjami

Zaleganie wydzieliny w nosie i jej spływanie do gardła może niekorzystnie wpływać nie tylko na samopoczucie maluszka, ale także na jego cały układ oddechowy. Regularne stosowanie odciągacza do kataru w celu oczyszczania noska niemowlaka lub dziecka może ograniczyć czy też zapobiec powstawaniu infekcji górnych dróg oddechowych, do których zalicza się zapalenie zatok przynosowych, ucha środkowego czy gardła, oraz infekcji dolnych dróg oddechowych, takich jak zapalenie tchawicy, oskrzeli, krtani, a nawet płuc.

Produkty Sopelek

Sopelek proponuje kilka wariantów swoich produktów. W zestawie Sopelek 3+ znajdziemy aspirator do odciągania wydzieliny za pomocą ust, adapter do odciągania przy pomocy odkurzacza (producent dozwala na odkurzacz o maksymalnej mocy 1000 W), a także 10 filtrów i 2 nieprzemakalne podkłady higieniczne. Aspirator zakończony jest bezpieczną końcówką, zaprojektowaną tak, by jak najlepiej pasować do małego noska niemowlaka. Z drugiej strony urządzenie ma wężyk z ustnikiem oraz wymienną końcówkę, którą można umyć lub wyparzyć. Filtry zabezpieczają przed przedostaniem się dalej wydzieliny z nosa. Wszystko po to, aby, jak podaje producent, Sopelek był łatwy w użyciu i bezpieczny. W opakowaniu znajduje się również wygodne pudełeczko, aby można było mieć aspirator zawsze pod ręką. Pozostałe warianty to: Sopelek 2 (aspirator, końcówka i 10 filtrów) oraz Sopelek (aspirator, 3 końcówki i 3 filtry). Kilka wariantów produktu pozwala dopasować urządzenie do swoich potrzeb. Końcówki i filtry w razie potrzeby można również dokupić osobno.

Podkłady higieniczne Sopelek Baby mają zapewniać ochronę niemowlaka podczas przewijania przed zakażeniami i zanieczyszczeniami powodującymi choroby, aby cały proces odbył się bezpiecznie i higienicznie. Wykonane są z trzywarstwowego laminatu, który ma chronić przed przemoczeniem lub zabrudzeniem. Sprawdzą się nie tylko na przewijaku czy w łóżeczku, ale także w czasie podróży.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki