Poradnik

SORA

Znalezione produkty : 5
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Sora Med Zestaw, płyn do zwalczania wszawicy głowy, 100 ml + szampon specjalistyczny, 100 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Sora Med Zestaw, płyn do zwalczania wszawicy głowy, 100 ml + szampon specjalistyczny, 100 ml
28,19 zł
Sora Protect, aerozol na włosy zapobiegający wszawicy, 50 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Sora Protect, aerozol na włosy zapobiegający wszawicy, 50 ml
15,69 zł
Sora Forte 10 mg/ ml, szampon leczniczy przeciw wszawicy, 50 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Sora Forte 10 mg/ ml, szampon leczniczy przeciw wszawicy, 50 ml
20,29 zł
Sora Lotion, kuracja przeciw wszawicy do skóry głowy i włosów, 100 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Sora Lotion, kuracja przeciw wszawicy do skóry głowy i włosów, 100 ml
12,79 zł
Sora Med, płyn do zwalczania wszawicy głowy, 100 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Sora Med, płyn do zwalczania wszawicy głowy, 100 ml
22,09 zł
1 - 5 z 5 produktów

O marce Sora

Sora to marka preparatów leczniczych do zwalczania wszawicy. Marka należy do firmy Aflofarm – jednej z firm w Polsce. Przedsiębiorstwo jest właścicielem ponad 115 marek produktowych. Na rynku obecne jest od ponad 30 lat. Specjalizuje się w segmencie OTC, czyli produktów dostępnych bez recepty. W ofercie firmy znaleźć można również kosmetyki, suplementy diety czy wyroby medyczne.

Wszawica – problem uczniów i przedszkolaków

Wszawica to choroba pasożytnicza wywoływana przez wesz ludzką. Jest to niewielki owad pozbawiony skrzydeł koloru szarego. Wesz jest ciężka do zauważenia zarówno ze względu na swój rozmiar, jak i zdolność dopasowywania swojego koloru do koloru włosów, na których żeruje. Nazywane są plagą przedszkoli i szkół, bo w tych miejscach również można się nią zarazić.

Jak zapobiegać wszom?

Wszawicą zarażają się m.in. dzieci w wieku od 3 do 12 lat w wyniku bezpośredniego kontaktu z osobą bądź przedmiotami osoby, która posiada wszy. Jej rozpoznanie, szczególnie w początkowej fazie, może być trudne. Objawem jest najczęściej uporczywe swędzenie głowy oraz zaczerwienie, zwłaszcza na linii włosów bądź za uszami. Walka z pasożytem bywa długotrwała i wymaga systematycznego wyczesywania jaj i dorosłych osobników z włosów, a także stosowania odpowiednich preparatów. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest zatem skuteczne zapobieganie wszawicy. Najlepszym sposobem jest oczywiście staranne dbanie o higienę – częste mycie włosów, sprawdzanie stanu głowy dziecka czy też dezynfekowanie np. grzebieni, czy szczotek do włosów. Na rynku dostępne są również specjalne preparaty zapobiegawcze do codziennego użytku.

Produkty Sora

Produkty Sora to preparaty przeznaczone zarówno do leczenia, jak i zapobiegania wszawicy.

Sora – lek na wszy

Jednym z produktów marki jest Sora Med. Substancją czynną jest tutaj dimetykon – olej silikonowy, którego zadaniem jest fizyczne blokowanie oddechowych przetchlinek wszy, co skutkuje uduszeniem pasożytów. Płyn na wszy Sora jest również dostępny w zestawie z szamponem, który pomaga usunąć preparat z powierzchni skóry głowy i włosów.

Kolejnym produktem marki jest Sora Forte, czyli szampon leczniczy. Przeznaczony nie tylko do leczenia wszawicy głowowej, ale i profilaktycznie dla osób, które mają styczność z osobami, u których stwierdzono ten problem. Substancją czynną w szamponie leczniczym Sora forte jest permetryna. W 1 ml szamponu znajduje się 10 mg substancji czynnej.

Sora Lotion to kolejny produkt marki. Jest to preparat w formie sprayu, który używany jest na skórę głowy i włosy. Używa się go po kuracji szamponem. Posiada w swoim składzie naturalne olejki ochronne z cytronelli, rozmarynu oraz lawendy, a także mentol. Preparat zawiera również składniki, których zadaniem jest łagodzenie podrażnień i zmniejszenie uczucia swędzenia skóry. Należą do nich m.in. D-pantenol, alantoina oraz wyciąg z aloesu.

Sora – preparat na wszy zapobiegawczo

Odstraszacz wszy Sora Protect, dzięki zawartości naturalnych olejków ochronnych o często silnym zapachu, może zapobiegać osadzaniu się pasożytów na skórze głowy. Sora Protect w formie aerozolu jest wyrobem medycznym, który może być stosowany codziennie. Używany jest w celu zapobiegania zarażeniu bądź też przeciwdziałania nawrotom choroby. Po jego użyciu na włosach wytwarza się warstwa okluzyjna, która może uniemożliwić osiadanie na powierzchni kosmków jaj i gnid. Olejki wytwarzają silny zapach, który dodatkowo odstraszać może pasożyty.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki