Poradnik
Xerostom

XEROSTOM

Znalezione produkty : 5
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Xerostom, pasta do zębów, 50 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Xerostom, pasta do zębów, 50 ml
32,99 zł
Xerostom Pastilles, pastyki na suchość w ustach, 30 sztuk - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Xerostom Pastilles, pastyki na suchość w ustach, 30 sztuk
32,49 zł
Xerostom, spray nawilżający do ust, 15 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Xerostom, spray nawilżający do ust, 15 ml
28,49 zł
Xerostom Mouthwash, płyn skutecznie likwidujący suchość w jamie ustnej, 250 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt niedostępny
Zdrowie i uroda - niedostępny
Xerostom Mouthwash, płyn skutecznie likwidujący suchość w jamie ustnej, 250 ml
34,49 zł
Xerostom Gel Saliva, substytut śliny, żel do jamy ustnej, 25 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt niedostępny
Zdrowie i uroda - niedostępny
Xerostom Gel Saliva, substytut śliny, żel do jamy ustnej, 25 ml
27,49 zł
1 - 5 z 5 produktów

Xerostom to linia produktów do higieny jamy ustnej, opracowana z myślą o osobach borykających się z problemem suchości w ustach, nazywanej fachowo kserostomią. Objawia się ona przede wszystkim zmniejszoną produkcją śliny w śliniankach, co z kolei może powodować uczucie suchości, ból, podrażnienia, krwawienia dziąseł, nieprzyjemny oddech, a nawet przyczyniać się do powstawania próchnicy. W gamie produktów Xerostom znajdują się specjalistyczne płyny, spraye oraz pasty do zębów przeciwdziałające kserostomii.

Co to jest kserostomia?

Kserostomia, czyli upośledzenie wydzielania śliny, jest częstą przypadłością osób w starszym wieku, ale pojawia się także w następstwie różnych chorób, jak np. cukrzyca, nadczynność tarczycy, alergie, grzybica, niedokrwistość. Występuje również w niedoborach witamin i w przypadku odwodnienia. Jej nieprzyjemne objawy, takie jak suchość w ustach, ból, podrażnienia i spadki pH, można niwelować, stosując produkty Xerostom.

Xerostom – płyny na suchość w jamie ustnej

Płyny Xerostom Mouthwash zwiększają wydzielanie śliny, łagodzą ból związany z kserostomią oraz podrażnienia. Poszczególne składniki zawarte w płynach Xerostom wykazują także działanie hamujące namnażanie grzybów. Płyny Xerostom można stosować do płukania ust od dwóch do trzech razy dziennie.

Xerostom – spraye

Nawilżające spraye Xerostom zostały opracowane, by naśladować właściwości śliny, która działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybiczo oraz chroni jamę ustną przed podrażnieniami. Spraye Xerostom mają wygodne, małe opakowania, dzięki czemu można je nosić w kieszeni lub torebce i stosować, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Xerostom – pasty do zębów

Pasty do zębów Xerostom są uzupełnieniem gamy produktów przeciwdziałającym kserostomii. Dzięki neutralnemu pH pomagają chronić szkliwo przed atakiem kwasów i próchnicą. Pasty do zębów Xerostom mogą być stosowane do codziennej higieny jamy ustnej oraz po każdym spożyciu produktów zawierających cukier.

Produkty Xerostom w Gemini

W ofercie Gemini znajdziesz płyny Xerostom, a także pasty do zębów, żele i spraye na suchość w jamie ustnej. Oferujemy płatność online, wysyłkę kurierem lub odbiór osobisty.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo