Poradnik
Cosmo Spa

COSMO SPA

Znalezione produkty : 0
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
1 - 0 z 0 produktów

Cosmo Spa – polski producent kosmetyków naturalnych

Cosmo SPA to firma kosmetyczna, która posiada w swojej ofercie produkty do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Ich produkty powstają na bazie odpowiednio preparowanych i przetwarzanych składników organicznych z dna morza u wybrzeży Bretanii, Morza Martwego czy też regionalnych roślin. Jak podkreśla producent, przedsiębiorstwo dba o prawidłowe proporcje komponentów, które mają zapewnić odpowiednie właściwości kosmetyków.

Poznaj Cosmo SPA

Firma Cosmo SPA tworzy produkty w oparciu o wielowiekowe i tradycyjne receptury z różnych stron świata, wykorzystując naturalne masła i oleje roślinne, sole, glinki, barwniki i ekstrakty. Składniki te pochodzą z egzotycznych plantacji Afryki Zachodniej, Wschodniej, Północnej, Azji i Ameryki Południowej. Mogą sprawdzić się m.in. u osób z problemami dermatologicznymi, skórą wrażliwą.

Kosmetyki Cosmo SPA nie zawierają w składzie substancji konserwujących, parabenów, SLES, SLS oraz PEG, które bywają uczulające, podrażniające i mogą wywoływać swędzenie i wysypki skórne. Surowce wykorzystywane przez przedsiębiorstwo pochodzą z terenów nieuprzemysłowionych, ich wydobywanie odbywa się ręcznie, a proces filtracji – na sączkach papierowych.

Każdy wyrób Cosmo SPA zawiera na etykiecie informację z datą, do której należy go zużyć lub jak długo można go stosować po otwarciu. Mimo że w kosmetykach nie znajdują się substancje konserwujące, producent zapewnia długie terminy przydatności. Możliwe jest to dzięki brakowi zawartości dodatków, w tym wody, która zazwyczaj jest podstawowym surowcem, wykorzystywanym w procesie produkcji – a stanowi pożywkę do rozwoju bakterii i grzybów. Firma podkreśla, że składniki posiadają naturalne konserwanty, dzięki czemu produkty wykazują m.in. działanie antybakteryjne.

Firma Cosmo SPA wspiera World Fair Trade Organization, czyli sprawiedliwy handel towarem. Nie testuje na zwierzętach produktów gotowych ani poszczególnych składników. Ich wyroby mogą stosować wegetarianie i weganie – nie zawierają bowiem składników odzwierzęcych.

Kosmetyki CosmoSPA z naturalnych składników

W asortymencie firmy znajdują się kosmetyki Cosmo SPA, takie jak sole naturalne, płaty kolagenowe, maski algowe czy oleje kosmetyczne. W ofercie dostępne są także masła, oleje do ciała, maski pielęgnacyjne, peelingi, naturalne mydła, błoto do kąpieli, hydrolaty oraz inne. Produkty do twarzy przeznaczone są dla klientów o różnych typach cery, zarówno trądzikowej, dojrzałej jak i wrażliwej.

Jednym z kosmetyków, dostępnych w Gemini, jest skoncentrowana woda z Morza Martwego, określana także jako „cudowna woda”. Posiada oleistą formułę, która świadczy o wysokim nasyceniu minerałami, pierwiastkami i solą – przypomina olejek pielęgnacyjny. Woda z Morza Martwego nadaje się również do pielęgnacji cery tłustej i mieszanej, z problemem nawracającego trądziku. Jej składniki wykazują działanie regenerujące.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo