Poradnik

ELJOT

Znalezione produkty : 2
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Vinilinum, Balsam Szostakowskiego, tuba, 100 g - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Vinilinum, Balsam Szostakowskiego, tuba, 100 g
41,49 zł
Vinilinum, Balsam Szostakowskiego, płyn, 100 g - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Vinilinum, Balsam Szostakowskiego, płyn, 100 g
37,99 zł
1 - 2 z 2 produktów

Producent Eljot

Producent Eljot od 1969 roku prowadzi działalność handlowo-produkcyjną, a od 1992 roku specjalizuje się w dystrybucji produktów leczniczych, kosmetyków i wyrobów medycznych. Eljot na stałe współpracuje z firmami z Estonii, Hiszpanii, Białorusi, Kanady i USA. Producent jest wyłącznym dystrybutorem kosmetyków — balsam Szostakowskiego dostępnym w formie płynu i tuby. Laboratorium Wytwórczo-Farmaceutyczne Eljot znajduje się w Zalesiu Górnym, a swoją działalność rozpoczęło w 1996 roku. W zakładzie tym zatrudniona jest kadra specjalizująca się w produkcji kosmetyków i produktów medycznych.

Odmrożenia – objawy i leczenie

Odmrożenia to zmiany występujące na skórze, które powstają w wyniku bardzo niskiej temperatury powietrza atmosferycznego, a także zimnego wiatru i dużego stopnia wilgoci. Niska temperatura (zazwyczaj poniżej 0 stopni Celsjusza) wstrzymuje przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, ograniczając jej dostęp do skóry i mięśni. Palce u rąk i nóg, nos, uszy to obwodowe części ciała, które ulegają odmrożeniom. Wśród przyczyn uszkodzenia tkanek na skutek odmrożenia znajdują się: przymusowy brak ruchu, przemoczone ubranie, głód, niedokrwistość, działanie narkotyków lub alkoholu, które upośledzają prawidłową reakcję na zimno i inne. Podejmując się pierwszej pomocy osobie, której części ciała uległy odmrożeniu, należy skupić się na jak najszybszym przywróceniu krążenia krwi w miejscach zmienionych. Pierwszą czynnością powinno być ogrzewanie kończyny wodą w coraz wyższej temperaturze, zaczynając od ok. 25 stopni Celsjusza. Kiedy tkanki uzyskają odpowiednią temperaturę, można pocierać delikatnie skórę w zmienionym miejscu małą ilością alkoholu etylowego, następnie powinno się założyć jałowy opatrunek i wtedy przewieźć chorego do szpitala. Kiedy uszkodzone tkanki się zregenerują, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry specjalistycznymi preparatami.

Eljot — Balsam Szostakowskiego

Balsam Szostakowskiego jest dostępny w formie płynu przechowywanego w butelce lub tuby. W jego skład wchodzi eter poliwinylobutylowy — lepki, gęsty, bladożółtawy płyn nierozpuszczalny w wodzie. Preparat ma działanie chroniące, osłaniające skórę i błony śluzowe. Można stosować go w przypadku pielęgnacji uszkodzeń naskórka oraz miejsc narażonych na długotrwały ucisk. Balsam jest zalecany również do pielęgnacji skóry w oparzeniach popromiennych i termicznych, owrzodzeniach podudzi, odmrożeniach. Ma za zadanie wspomagać naturalne funkcje regeneracyjne uszkodzonych błon śluzowych i tkanek. Po zastosowaniu Balsamu Szostakowskiego produkt ma zapobiegać oddziaływaniu toksyn bakteryjnych i grzybowych oraz czynników drażniących poprzez powstanie warstwy izolującej na powierzchni uszkodzonej błony śluzowej. Balsam jest preparatem nietoksycznym, stosowanym w Polsce od 1970 roku. Produkt wspomaga proces oczyszczania trudno gojących się ran, np. odleżyn, skórnych zmian cukrzycowych czy około żylakowych.

Nowością producenta Eljot jest balsam Szostakowskiego w formie tuby. Preparat ma przynosić ulgę podrażnionej skórze oraz pielęgnować ją przy oparzeniach termicznych i popromiennych, owrzodzeniach czy odmrożeniach. Balsam Szostakowskiego w tubie został stworzony dla wygodniejszej i bardziej precyzyjnej aplikacji. Wystarczy ucisnąć opakowanie w odpowiednim miejscu i nałożyć preparat na zmienione miejsce.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo