Poradnik
baner-l-oleofarm-destresan-25-08-2025-5703
baner-l-solgar-25-08-2025-5699
baner-l-summer-sale-18-08-2025-5680
baner-l-back-to-school-25-08-2025-3174
baner-l-zadbaj-o-komfort-maluszka-25-08-2025-2361
baner-l-polpharma-ibuvit-25-08-2025-5701
baner-l-kod-sema-01-08-2025-4711
Acetylcysteinum Flegamina 600 mg, 10 tabletek musujących
Acetylcysteinum Flegamina 600 mg, 10 tabletek musujących - zdjęcie produktu
Acetylcysteinum Flegamina 600 mg, 10 tabletek musujących - miniaturka  zdjęcia produktu
Acetylcysteinum Flegamina 600 mg, 10 tabletek musujących - miniaturka 2 zdjęcia produktu
+3
Teva , produkt leczniczy otc , Produkt apteczny

Acetylcysteinum Flegamina 600 mg, 10 tabletek musujących

9,32 zł
9,32 zł za 10 tabletek
Produkt oferowany przez przedsiębiorcę

Produkt wyprzedany

Adres e-mail *
Administratorem Twoich danych osobowych jest Gemini Apps sp. z o.o. ...  Pokaż więcej

Opis produktu

Acetylcysteinum Flegamina to lek w postaci tabletek musujących o cytrynowym zapachu, wskazany do krótkotrwałego leczenia (do 5 dni) u dorosłych i młodzieży powyżej 14. roku życia. Stosuje się go w celu rozrzedzenia gęstej wydzieliny oskrzelowej i ułatwienia jej usuwania w przebiegu zapalenia oskrzeli towarzyszącego przeziębieniu.

Substancją czynną preparatu jest acetylocysteina – związek mukolityczny, który upłynnia śluz zalegający w drogach oddechowych, co sprzyja łatwiejszemu odkrztuszaniu i poprawie komfortu oddychania.

Każda tabletka musująca zawiera 600 mg acetylocysteiny.

Właściwości leku Acetylcysteinum Flegamina

  • Rozrzedza gęsty i lepki śluz w drogach oddechowych.

  • Ułatwia odkrztuszanie i usuwanie wydzieliny oskrzelowej.

  • Stosowany w leczeniu objawów zapalenia oskrzeli związanego z przeziębieniem.

  • Odpowiedni dla dorosłych i młodzieży od 14. roku życia.

  • Wygodna forma tabletek musujących o cytrynowym aromacie.

Wskazania

Zaleganie wydzieliny w drogach oddechowych podczas zapalenia oskrzeli.

Skład

1 tabletka musująca zawiera:

  • substancję czynną: 600 mg acetylocysteiny,
  • substancje pomocnicze: kwas cytrynowy, bezwodny, sodu wodorowęglan, kwas adypinowy, powidon K-25, aspartam (E 951), aromat cytrynowy (zawiera maltodekstrynę, sacharozę, gumę arabską (E 414), triacetynę (E 1518), alfa-tokoferol (E 307)).

Działanie

Lek rozrzedza wydzielinę dróg oddechowych oraz ułatwia jej odkrztuszanie u pacjentów z zapaleniem oskrzeli związanym z przeziębieniem z towarzyszącą uporczywą wydzieliną dróg oddechowych i zmniejszonym transportem śluzu.

Dawkowanie

Jak stosować Acetylcysteinum Flegamina 600 mg?

  • Młodzież w wieku od 14 lat i dorośli: 1 tabletka raz na dobę.
  • Tabletkę musującą należy rozpuścić w szklance wody, a następnie wypić zawartość całej szklanki.
  • Lek można przyjmować niezależnie od posiłku.
  • Nie stosować dłużej niż 5 dni.
  • Acetylcysteinum Flegamina należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. 

Przeciwwskazania

  • Nie należy stosować leku jeśli pacjent ma uczulenie na acetylocysteinę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
  • Z powodu znacznej zawartości substancji czynnej, leku Acetylcysteinum Flegamina nie wolno stosować u dzieci w wieku poniżej 14 lat. Dla tej grupy pacjentów dostępne są leki o odpowiedniej mocy.

Przechowywanie

  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze powyżej 25°C.
  • Przechowywać pojemnik szczelnie zamknięty w celu ochrony przed wilgocią.

Działania niepożądane

  • Jak każdy lek, Acetylcysteinum Flegamina może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
  • Należy niezwłocznie zwrócić się o poradę lekarską i natychmiast przerwać stosowanie leku Acetylcysteinum Flegamina w razie pojawienia się nowych zmian skórnych i błony śluzowej.
  • Jeśli u pacjenta wystąpi którykolwiek z wymienionych bardzo rzadkich (mogą występować rzadziej niż 1 na 10 000 osób) objawów, należy przerwać stosowanie leku i natychmiast zwrócić się po pomoc medyczną:
    • ciężkie reakcje skórne, takie jak zespół Stevensa-Johnsona i zespół Lyella związane z tymczasowym przyjmowaniem acetylocysteiny. Objawy obejmują wysypkę, problemy z połykaniem lub oddychaniem, obrzęk warg, twarzy, gardła lub języka.

Niezbyt często (mogą występować rzadziej niż 1 na 100 osób):

  • reakcje nadwrażliwości,
  • ból głowy,
  • dzwonienie w uszach (szumy uszne),
  • przyspieszone bicie serca,
  • wymioty, biegunka, zapalenie błony śluzowej w jamie ustnej, ból brzucha,
  • nudności,
  • reakcje alergiczne: bąble pokrzywkowe, swędzenie, wysypka, obrzęk skóry i błony śluzowej,
  • gorączka,
  • niskie ciśnienie krwi.

Rzadko (mogą występować rzadziej niż 1 na 1000 osób):

  • duszność, skurcz oskrzeli – głównie u pacjentów z hiperreaktywnym układem oskrzelowym w astmie oskrzelowej,
  • zgaga.

Bardzo rzadko (mogą występować rzadziej niż 1 na 10 000 osób):

  • reakcje nadwrażliwości aż do wstrząsu,
  • krwotok.

Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych):

  • gromadzenie się wody w obrębie twarzy (obrzęk twarzy).

Różne badania potwierdziły zmniejszenie agregacji (zbrylanie się pewnych składników krwi) płytek krwi podczas podawania acetylocysteiny. Znaczenie kliniczne tego działania jest jeszcze niejasne.

Interakcje

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie, lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować, a w szczególności o przyjmowaniu któregokolwiek z następujących leków:

  • leki stosowane w leczeniu kaszlu (leki przeciwkaszlowe), ponieważ mogą powodować niebezpieczne gromadzenie się wydzieliny z powodu zaburzenia odruchu kaszlu,
  • węgiel aktywowany, stosowany w leczeniu zatruć,
  • leki stosowane w leczeniu zakażeń bakteryjnych (antybiotyki) np. tetracyklina, aminoglikozydy, penicyliny. Ze względów bezpieczeństwa antybiotyki należy przyjmować oddzielnie, w odstępach co najmniej dwóch godzin,
  • leki stosowane w leczeniu napadów bólu dławicowego; ucisk w klatce piersiowej, szyi i ramieniu (np. nitrogliceryna).

Nie zaleca się rozpuszczania Acetylcysteinum Flegamina z innymi lekami.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Istnieją bardzo rzadkie doniesienia o występowaniu ciężkich reakcji skórnych, takich jak zespół Stevensa-Johnsona i zespół Lyella związane z tymczasowym przyjmowaniem acetylocysteiny. W razie pojawienia się nowych zmian skórnych i błony śluzowej należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza i przerwać podawanie acetylocysteiny.
  • Należy zachować ostrożność u pacjentów z astmą oskrzelową lub u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka, dwunastnicy w wywiadzie, zwłaszcza podczas jednoczesnego stosowania innych leków o działaniu drażniącym na błonę śluzową przewodu pokarmowego.
  • Należy zachować ostrożność u pacjentów z nietolerancją histaminy.
  • Należy unikać długotrwałego stosowania u tych pacjentów, ponieważ Acetylcysteinum Flegamina wpływa na metabolizm histaminy i może prowadzić do objawów nietolerancji (np. ból głowy, wydzielina z nosa, swędzenie).
  • Stosowanie Acetylcysteinum Flegamina, zwłaszcza na początku leczenia, może spowodować upłynnienie śluzu, prowadząc w ten sposób do zwiększenia objętości wydzieliny oskrzelowej. Jeśli pacjent nie jest w stanie dostatecznie odkrztuszać, lekarz zastosuje odpowiednie postępowanie.
  • Acetylocysteina może wpływać na oznaczenia salicylanów.
  • Acetylocysteina może wpływać na wyniki oznaczania ciał ketonowych w moczu.

Ciąża:

  • Ponieważ nie ma wystarczającego doświadczenia związanego ze stosowaniem acetylocysteiny u kobiet w ciąży, należy stosować Acetylcysteinum Flegamina w czasie ciąży tylko wtedy, gdy lekarz prowadzący uzna to za bezwzględnie konieczne.

Karmienie piersią:

  • Brak danych na temat wydzielania acetylocysteiny do ludzkiego mleka. Z tego powodu, należy stosować Acetylcysteinum Flegamina podczas karmienia piersią tylko wówczas, gdy lekarz prowadzący uzna to za bezwzględnie konieczne.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:

  • Brak dowodów, iż acetylocysteina miałaby jakikolwiek wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Podmiot odpowiedzialny

Teva B.V., Swensweg 5
2031GA Haarlem, Holandia

Dodatkowe informacje

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Cechy produktu

Spis treści

Opis produktu
Wskazania
Skład
Działanie
Dawkowanie
Przeciwwskazania
Przechowywanie
Działania niepożądane
Interakcje
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Podmiot odpowiedzialny
Dodatkowe informacje
Cechy produktu

Informacja o sprzedającym

Apteka Gemini prowadzona przez AGIP Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, Al. Grunwaldzka 411, 80-309 Gdańsk, wpisana przez Sąd Rejonowy Gdańsk - Północ w Gdańsku do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod nr: 0000658267
kontakt@gemini.pl
tel. + 48 58 782 22 22
Sprzedający zobowiązuje się do oferowania wyłącznie produktów lub usług zgodnych z mającymi zastosowanie przepisami prawa Unii.

Informacja dla kupującego - prawa konsumenta

Sprawdź szczegóły