Alergo Teva 5 mg, 10 tabletek powlekanych

Alergo Teva 5 mg, 10 tabletek powlekanych

Kategorie

Alergo Teva 5 mg, 10 tabletek powlekanych

Cena jednostkowa: 5,49 zł za 10 tabletek

Cena
5,49 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup lub Punkt Odbioru Gemini)

Wskazania

Lek łagodzi objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa u dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i starszych. Stosowany jest również w celu łagodzenia objawów związanych z pokrzywką.
 

Skład

1 tabletka zawiera: substancja czynna: desloratadyna 5mg, pozostałe składniki: rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, kukurydziana, mannitol, talk, magnezu stearynian; otoczka tabletki: hypromeloza 6cP, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 6000, indygotyna (E132), lak.

Działanie

Lek zawiera substancję czynną desloratadynę, która ma działanie przeciwhistaminowe. Załagodzenie objawów zapalenia błony śluzowej nosa lub pokrzywki utrzymuje się przez cały dzień, co ułatwia powrót do normalnych codziennych czynności oraz normalnego snu.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka raz na dobę popijana wodą, przyjmowana z posiłkiem lub bez.

Przeciwwskazania

Uczulenie na desloratakdynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, lub na loratadynę. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką, jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek oraz jeśli w wywiadzie medycznym, lub rodzinnym występowały drgawki, nie należy podawać tego leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat, jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku, nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego