Altabactin (250 IU + 5 mg)/ g, maść, 20g

Altabactin (250 IU + 5 mg)/ g, maść, 20g

Kategorie

Altabactin (250 IU + 5 mg)/ g, maść, 20g

Cena jednostkowa: 74,45 zł za 100 gramów

Cena
14,89 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup lub Punkt Odbioru Gemini)

Wskazania

Baneocin jest wskazany w miejscowym leczeniu bakteryjnych zakażeń małych powierzchni skóry (jak np. zakażenie niewielkich ran, zakażenie skóry w przebiegu odmrożeń i oparzeń).

Skład

1g maści zawiera: substancje czynne: bacytracynę 250IU, neomycynę 5mg oraz substancje pomocnicze: lanolinę i ciekła parafinę.

Działanie

Przeciwbakteryjne.

Dawkowanie

Zewnętrznie na skórę. Stosować od 2 do 3 razy na dobę. Cienką warstwę maści należy nakładać na chorobowo zmienione miejsce na skórze. W razie potrzeby można przykryć opatrunkiem. Nie stosować dłużej niż 7 dni.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku, nie stosować na duże powierzchnie skóry, zaburzenia czynności serca lub nerek, uszkodzenie narządu słuchu, nie stosować do oczu i na błony śluzowe, nie stosować na rany głębokie lub sączące, nie stosować na ciężkie oparzenia, nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat, ciąża, laktacja.

Dodatkowe informacje

Uwaga! Nastąpiła zmiana nazwy leku z Baneocin na Altabactin. Skład preparatu nie uległ zmianie. Do wyczerpania zapasów wydawane będą produkty ze starą nazwą.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego