Poradnik
Octenisept

OCTENISEPT

Znalezione produkty : 8
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Octenisept, żel na rany i oparzenia, 20 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Octenisept, żel na rany i oparzenia, 20 ml
27,29 zł
Octenisept Protect&Repair, krem do podrażnionej, popękanej i łuszczącej się skóry, 50 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Octenisept Protect&Repair, krem do podrażnionej, popękanej i łuszczącej się skóry, 50 ml
32,09 zł
Octenisept (0,10 g + 2 g)/ 100 g, płyn, 250 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Octenisept (0,10 g + 2 g)/ 100 g, płyn, 250 ml
31,89 zł
Octenisept Oral Mono 1 mg/ml, roztwór do stosowania w jamie ustnej, 250 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Octenisept Oral Mono 1 mg/ml, roztwór do stosowania w jamie ustnej, 250 ml
33,99 zł
Octenisept (0,10 g + 2 g)/ 100 g, płyn, 1000 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Octenisept (0,10 g + 2 g)/ 100 g, płyn, 1000 ml
66,07 zł
Octenisept (0,10 g + 2 g)/ 100 g, płyn, 50 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Octenisept (0,10 g + 2 g)/ 100 g, płyn, 50 ml
19,49 zł
Octenisept (0,10 g+2 g)/100 g, płyn, 100 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Nowość
Produkt apteczny
Octenisept (0,10 g+2 g)/100 g, płyn, 100 ml
31,99 zł
Octenident, płyn do higieny jamy ustnej, 250 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt niedostępny
Zdrowie i uroda - niedostępny
Octenident, płyn do higieny jamy ustnej, 250 ml
31,99 zł
1 - 8 z 8 produktów

Octenisept – idealny do odkażania ran

Octenisept jest bezpiecznym preparatem przeznaczonym do odkażania rany, ropni skóry, tkanki podskórnej, krwiaków oraz błony śluzowej. Wykorzystuje się go także do pielęgnowania szwów i ran pooperacyjnych. Dzięki delikatnej doskonale wyważonej formule może być bez przeszkód stosowany w okresie brzemiennym i karmienia piersią.

Octenisept spray

Zawierający octenidynę antyseptyczny preparat dezynfekujący Octenisept jest w pełni bezbolesny. Posiada naturalne dla skóry pH (6,0) i nie zawiera pochodnych chlorheksydyny i jodu. Skutecznie i szybko aktywizuje procesy gojenia ran – poza użytkowaniem okołomedycznym, pomaga także pielęgnować skórę po przekłuciu (piercing) i utrzymywać w czystości okolice pępka. Dodatkowe zalety: nie pozostawia plam, ekspresowe działanie, efektywność – ok. 1h.

W Gemini Octenisept Spray dostępny jest w trzech wariantach: w opakowaniu 50ml, 250ml, 1000ml. Zamawiając produkt masz gwarancję profesjonalnej i szybkiej obsługi zamówienia.

Octenisept

Odkażanie ran, pielęgnacja szwów pooperacyjnych czy blizn pozabiegowych jest bardzo ważnym elementem rekonwalescencji. Często warunkuje prawidłowe gojenie i brak powstawania trwałych znaków na skórze. Dlatego tak ważne jest stosowanie antyseptycznych preparatów dezynfekujących. Octenisept jest właśnie takim produktem. To zarazem niezwykle bezpieczny i skuteczny środek o wielu zastosowaniach.

Octenisept - składniki

Substancjami czynnymi w preparacie Octenisept są oktenidyna i fenoksyetanol. Wykazują one wielotorowe działanie: antybakteryjne, wirusobójcze i grzybobójcze. Działanie preparatu zaczyna się błyskawicznie po zastosowaniu i utrzymuje przez około godzinę. Dzięki temu Octenisept gwarantuje bezpieczeństwo podczas wykonywania zabiegów diagnostycznych, operacyjnych i terapeutycznych. Oktenidyna zawarta w składzie preparatu aktywizuje się na powierzchni skóry i ran, a alkohol fenoksyetylowy uzupełnia jej działanie, sięgając do głębszych warstw skóry i błon śluzowych.

Co ważne preparat nie zawiera chlorheksydyny i jodu, a jego PH jest naturalne dla skóry (6,0). Ponadto Octenisept nie zostawia plam na ubraniach, działa ekspresowo i jest wydajny.

Octenisept — dezynfekcja ran

Zasadniczo Octenisept stosuje się do dezynfekcji ran, ale poza użytkowaniem okołomedycznym można go stosować również w celach pielęgnacyjnych. Przyda się osobom często korzystającym z zabiegów upiększających ciało, takich jak piercing. Zaleca się jego stosowanie również po zakończeniu zabiegu, w celu pielęgnowania szwów pooperacyjnych, odkażania ran, krwiaków, błony śluzowej, tkanki podskórnej i ropni skóry.

Octenisept — stosowanie

Preparatu należy używać w postaci nierozcieńczonej za pomocą atomizera albo gazika jałowego nasączonego płynem. W tej postaci Octenisept może być stosowany na różne partie skóry, operowane rany i błony śluzowe. Do dezynfekcji jamy ustnej, na przykład po resekcji zęba, należy stosować około 20 ml płynu, a następnie delikatnie wypłukać przez około 20 s. W materiałach producenta szczegółowo opisano działanie płynu Octenisept.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki