Apap Extra 500 mg + 65 mg, 24 tabletki powlekane

Apap Extra 500 mg + 65 mg, 24 tabletki powlekane

Kategorie

Apap Extra 500 mg + 65 mg, 24 tabletki powlekane

Cena jednostkowa: 6,45 zł za 10 tabletek

Cena
15,49 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup lub Punkt Odbioru Gemini)

Opis produktu

Lek Apap Extra jest preparatem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, przeznaczonym dla dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia. Lek ten występuje w postaci białych, podłużnych tabletek powlekanych. Każda tabletka leku Apap Extra zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum) i 65 mg kofeiny (Coffeinum). Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, a kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu, a także umiarkowanie pobudza ośrodkowy układ nerwowy.

Wskazania

Lek Apap Extra 500 mg + 65 mg stosuje się u osób powyżej 12. roku życia w:

  • bólach o różnej etiologii:
    • głowy (w tym migreny),
    • mięśni,
    • zębów,
    • kostno-stawowych,
    • menstruacyjnych,
    • pooperacyjnych,
    • pourazowych,
    • nerwobólach,
  • łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy:
    • gorączki,
    • bólów gardła,
    • bólów mięśniowych i kostno-stawowych.

Skład

Apap Extra – skład

1 tabletka zawiera:

  • substancje czynne: paracetamol (Paracetamolum) 500 mg, kofeina (Coffeinum) 65 mg,
  • substancje pomocnicze: powidon, skrobia kukurydziana, metyloceluloza, talk, wapnia stearynian, otoczka: hypromeloza 5, hypromeloza 15, makrogol 3350.

Działanie

Działanie leku Apap Extra

Przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.

Dawkowanie

Lek Apap Extra (24 tabletki) należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, lub farmaceuty. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

  • Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 lub 2 tabletki, doustnie, co 4 do 6 godz. (maksymalnie 8 tabletek na dobę).

Przeciwwskazania

  • Uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
  • Niedokrwistość hemolityczna, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia rytmu serca.
  • Nie przyjmować jednocześnie z inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.
  • Nie podawać dzieciom poniżej 12. roku życia.

Przechowywanie

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.

Działania niepożądane

  • Lek ten, podobnie jak każdy inny lek, może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
  • Jeśli wystąpią poniższe objawy, należy zaprzestać stosowanie leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem, ponieważ są to stany zagrażające życiu:
    • Występujące rzadko: skórne reakcje uczuleniowe, tj. pokrzywka, wysypka
    • Występujące bardzo rzadko: ciężkie reakcje skórne, tj. wysypka z krostami na całym ciele, nadżerki w jamie ustnej, oczach, narządach płciowych i na skórze, pękające olbrzymie pęcherze, złuszczanie dużych płatów naskórka, przebiegające z osłabieniem, gorączką i bólami stawowymi.

 

Rzadko (występują u mniej niż 1 na 1000, ale więcej niż 1 na 10 000 pacjentów):

  • nudności, wymioty, bóle brzucha.

 

Bardzo rzadko (występują u mniej niż 1 na 10000 pacjentów):

  • małopłytkowość (objawia się wybroczynami i skłonnością do siniaków),
  • agranulocytoza, czyli brak jednego rodzaju białych krwinek (objawia się podatnością na zakażenia),
  • zawroty głowy,
  • martwica brodawek nerkowych (podczas długotrwałego stosowania),
  • kolka nerkowa.

 

Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych):

  • jeśli lek zawierający kofeinę będzie podawany w zalecanym dawkowaniu, ale w połączeniu z kofeiną z pożywienia, możliwe jest nasilenie objawów niepożądanych związanych z wysokim stężeniem kofeiny, takich jak:
    • niemiarowość rytmu serca,
    • bezsenność,
    • zaburzenia uwagi,
    • drżenia mięśniowe,
    • drażliwość,
    • zawroty głowy.

Interakcje

  • Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
  • Leku nie powinno się stosować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i/lub kofeinę.
  • Przed przyjęciem leku należy zasięgnąć opinii lekarza, jeżeli pacjent przyjmuje jednocześnie:
    • doustne leki przeciwcukrzycowe,
    • leki przeciwzakrzepowe (warfaryna, kumaryna),
    • ryfampicynę (lek stosowany w leczeniu gruźlicy),
    • leki przeciwpadaczkowe,
    • leki uspokajające i nasenne,
    • inhibitory MAO (leki stosowane m.in. w depresji),
    • zydowudynę (lek przeciwwirusowy, stosowany w zakażeniu wirusem HIV),
    • leki sympatykomimetyczne (tj. zmniejszające przekrwienie, hamujące apetyt i leki psychostymulujące podobne do amfetaminy),
    • niesterydowe leki przeciwzapalne,
    • hormony tarczycy,
    • doustne środki antykoncepcyjne,
    • cymetydynę (lek stosowany głównie w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy),
    • chloramfenikol (antybiotyk),
    • chinolony (leki o działaniu bakteriobójczym)
    • werapamil (lek stosowany w chorobach serca).

 

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem:

  • Pokarm nie zmniejsza wchłaniania leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Przed rozpoczęciem przyjmowania Apap Extra należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.
  • Lek zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić, czy wśród innych przyjmowanych leków nie ma takich, które również zawierają paracetamol.
  • Stosowanie tego leku przez osoby cierpiące na niewydolność wątroby, nadużywające alkoholu lub głodzone stwarza szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby.
  • Lek należy ostrożnie stosować u osób z:
    • niewydolnością nerek,
    • astmą oskrzelową,
    • nadczynnością gruczołu tarczowego,
    • zaburzeniami snu w postaci bezsenności.
  • Ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby, w czasie przyjmowania leku Apap Extra nie wolno pić alkoholu.

 

Stosowanie leku Apap Extra u dzieci i młodzieży

  • Nie należy stosować tego leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

 

Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność

  • Należy poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku będąc w ciąży lub karmiąc piersią, a także przypuszczając u siebie ciążę lub planując mieć dziecko, powinna.
  • Nie stosować w 1. trymestrze ciąży.
  • Należy poradzić się lekarza przed zastosowaniem leku w 2. lub 3. trymestrze ciąży.
  • Nie stosować leku w okresie karmienia piersią.

 

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

  • Lek ten nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Podmiot odpowiedzialny

US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego