Poradnik
Alkohol izopropylowy

Alkohol izopropylowy

Alkohol izopropylowy do dezynfekcji – powiedz STOP bakteriom i wirusom!

Kurz, alergeny oraz drobnoustroje chorobotwórcze – chociaż ich nie widzimy, są wszędzie: na skórze, opuszkach palców i przedmiotach codziennego użytku. Dotykając dłońmi twarzy, wkładając jedzenie do ust lub odgarniając włosy z oczu, bardzo łatwo możemy przenieść zarazki na śluzówkę. W stanach obniżonej odporności układ immunologiczny nie będzie w stanie powstrzymać intruzów. Wówczas wirusy i bakterie mogą zacząć się namnażać w jamie ustnej, prowadząc do rozwoju groźnych dla zdrowia chorób. Dlatego tak ważne jest dbanie o higienę i regularna dezynfekcja dłoni oraz przedmiotów codziennego użytku np. za pomocą środków na bazie alkoholu izopropylowego.

Znalezione produkty : 0
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
1 - 0 z 0 produktów

Alkohol izopropylowy do dezynfekcji – co to jest i kiedy się go stosuje?

Alkohol izopropylowy, nazywany także IPA, to organiczny związek chemiczny stosowany w wielu branżach m.in. samochodowej, elektronicznej, kosmetycznej, medycznej, a nawet poligraficznej. Jako 70% roztwór wodny jest skutecznym środkiem antyseptycznym stosowanym w celu odkażania ran i otarć, w które mogą wnikać drobnoustroje chorobotwórcze.

Alkohol izopropylowy – profesjonalna dezynfekcja dłoni i powierzchni

Jednym z najskuteczniejszych sposobów walki z niedostrzegalnymi gołym okiem wirusami i bakteriami jest częste i dokładne mycie rąk lub ich dezynfekcja za pomocą środków na bazie alkoholu. Preparaty do odkażania dłoni oraz powierzchni warto mieć przy sobie przy każdym wyjściu z domu. Na spacerze, w podróży lub w drodze do pracy nie zawsze mamy okazję do umycia rąk. Klamki, poręcze i podłogi w pojazdach transportu masowego czy budynkach użyteczności publicznej to rezerwuary zarazków. Płyn lub chusteczki nasączone alkoholem izopropylowym do dezynfekcji świetnie sprawdzą się w każdych warunkach: gdy złapie nas głód na mieście, zajdzie konieczność skorzystania z publicznej toalety czy komunikacji miejskiej.

Alkohol izopropylowy kosmetyczny

Preparaty odkażające na bazie alkoholu izopropylowego są niezbędne w branży medycznej i kosmetycznej m.in. w gabinetach kosmetycznych, salonach masażu czy hotelach oferujących usługi SPA. Saszetki z jednorazowymi chusteczkami nasączone środkiem bakteriobójczym pozwalają w bezpieczny sposób zdezynfekować drobne rany powstałe w trakcie niektórych zabiegów i skutecznie odkazić powierzchnie, które mają bezpośredni kontakt ze skórą.

Alkohol izopropylowy w Gemini

Oferujemy skuteczne produkty do dezynfekcji skóry oraz powierzchni w postaci chusteczek, płynów oraz gazików nasączonych 70% alkoholem izopropylowym, które warto mieć w domowej apteczce. Preparaty, które znajdziesz w Gemini, wykazują działanie antybakteryjne i oczyszczające. Skuteczne produkty do odkażania, w tym alkohol izopropylowy do dezynfekcji, zamówisz bez wychodzenia z domu.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki