Poradnik
ArmoLIPID

ArmoLIPID

ArmoLIPID

ArmoLIPID to suplement diety, którego głównym składnikiem jest czerwony fermentowany ryż wpływający m.in. na kondycję układu sercowo-naczyniowego.

Znalezione produkty : 0
1 - 0 z 0 produktów

Składniki ArmoLIPID i ich wpływ na funkcjonowanie organizmu

Do składników suplementu diety ArmoLIPID należą m.in. czerwony fermentowany ryż, który dzięki zawartości monakoliny wpływa na zmniejszenie stężenia cholesterolu całkowitego i frakcji LDL, uznawanej za tzw. zły cholesterol. Powstaje na skutek fermentacji przez drożdże Monascuspurpureus.

Kolejnym składnikiem suplementu diety jest kwas foliowy, znany także pod takimi nazwami jak folacyna, kwas listny czy witamina B9. Czysty kwas foliowy nie występuje w formie naturalnej, a jedynie w syntetycznej. Reguluje wzrost komórek i ich funkcjonowanie, jest katalizatorem reakcji przemian białek i kwasów nukleinowych. Wpływa na poprawne funkcjonowanie układu nerwowego i mózgu oraz zapobiega powstawaniu wad cewy nerwowej u płodu.

Suplement diety ArmoLIPID zawiera również polikosanol, czyli związek będący mieszaniną alkoholi alifatycznych uzyskanych z trzciny cukrowej. Podobnie jak czerwony sfermentowany ryż, przyczynia się do obniżenia poziomu cholesterolu LDL.

Innym składnikiem suplementu diety jest także koenzym Q10. Koenzym bierze udział w mitochondrialnym transportowaniu elektronów w łańcuchu oddechowym, czyli w procesie wytwarzania energii. Koenzym Q10 jest również antyoksydantem zapobiegającym działaniu wolnych rodników, czyli chroni komórki przed stresem oksydacyjnym.

Astaksantyna to kolejny składnik suplementu ArmoLIPID. To związek organiczny, który rozpuszcza się w tłuszczach. Wpływa pozytywnie na odporność organizmu.

ArmoLIPID dawkowanie

Należy dawkować suplement zgodnie z zaleceniami podanymi na ulotce załączonej do preparatu lub umieszczonymi na opakowaniu suplementu.
Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo