Poradnik
Arthron Complex

Arthron Complex

Arthron Complex

Produkt Arthron Complex w formie tabletek zawiera w składzie siarczan chondroityny, siarczan glukozaminy oraz L-cysteinę. Ten pierwszy związek chemiczny należy do glikozaminoglikanów tworzących wraz z białkami proteoglikany budujące tkankę łączną, co warunkuje jej właściwości mechaniczne. Cysteina jest aminokwasem niezbędnym do prawidłowej syntezy glikozaminoglikanów, natomiast glukozamina bierze udział w produkcji polisacharydów i proteoglikanów, co zapewnia wytwarzanie mazi stawowej na odpowiednim poziomie.

Przeznaczony dla osób dorosłych.

Znalezione produkty : 0
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
1 - 0 z 0 produktów

Dawkowanie Arthron Complex

Preparat Arthron Complex należy przyjmować 2-3 razy dziennie podczas posiłku, popijając wodą. Nie stosować u dzieci. Nie zaleca się zwiększania dawek. Nie wpłynie to na jego skuteczność, a może stanowić zagrożenie dla zdrowia. W razie wątpliwości powinno się skontaktować z lekarzem lub farmaceutą.

Wskazania do stosowania

Wskazaniem do stosowania Arthron Complex jest narażenie na pierwotne zwyrodnieniowe zapalenie stawów - Arthron Complex stanowi uzupełnienie diety ubogiej w składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i budowy układu szkieletowego.

Przeciwwskazania do stosowania

Istnieje kilka czynników, które mogą stanowić przeciwwskazania do spożywania suplementu diety Arthron Complex. Nie należy przyjmować preparatu, jeśli występuje nadwrażliwość na którykolwiek jego składnik. Produkt nie może być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. W przypadku występowania chorób przewlekłych należy poinformować o tym farmaceutę lub lekarza.

Czym jest zwyrodnieniowe zapalenie stawów?

Choroba zwyrodnieniowa stawów (ang. osteoarthitis) pojawia się na skutek zaburzenia zarówno ilości, jak i jakości chrząstki stawowej, która w warunkach fizjologicznych odpowiada za amortyzację ruchów. Wraz z rozwojem schorzenia dochodzi do uszkodzeń także struktur okolicznych, w tym torebki stawowej, więzadeł, mięśni, ścięgien oraz kości. W konsekwencji pacjent odczuwać może silne bóle stawów oraz sztywność karku. Wpływa to na upośledzenie sprawności fizycznej i pogorszenie jakości życia.

Zwyrodnieniowe zapalenie stawów dzieli się na pierwotne i wtórne. W pierwszym przypadku mówi się o pochodzeniu idiopatycznym, czyli nieznanym. Najczęściej ryzyko choroby związane jest z zaawansowanym wiekiem. W drugim przypadku z kolei główną przyczyną są czynniki genetyczne (np. wrodzone zaburzenia budowy stawów), zakażenia, choroby przewlekłe (cukrzyca, schorzenia tarczycy) oraz urazy mechaniczne.

Na chorobę bardziej narażone są osoby otyłe, ponieważ wzrost masy ciała w wyższym stopniu obciąża stawy, głównie kolanowe. Nie mniejszym ryzykiem jest brak aktywności fizycznej, co związane jest z osłabieniem mięśni, które otaczają stawy. Prawdopodobieństwo schorzenia rośnie u osób, które z racji zawodu zmuszone są do częstego zginania kolan, klęczenia, podnoszenia ciężkich przedmiotów oraz wystawione są na wibracje różnego pochodzeniu. Niektóre sporty, takie jak zapasy, piłka nożna czy podnoszenie ciężarów nadmierne obciążają stawy.

Profilaktyka zwyrodnieniowego zapalenia stawów

Wyróżnia się wiele sposobów zapobiegania rozwojowi choroby zwyrodnieniowej lub łagodzenia jej pierwszych objawów. Warto wspomagać je stosowaniem suplementów diety np. Arthron Complex, który uzupełnia dietę o cenne składniki, w tym siarczany oraz L-cysteinę. Kluczowe jest utrzymanie prawidłowej masy ciała i zapobiegania otyłości. Codzienna aktywność fizyczna (spacery, pływanie, bieganie, joga) o niewielkiej lub średniej intensywności wzmacnia mięśnie i przyczynia się do uwolnienia endorfin, które łagodzą dolegliwości bólowe. Korzystanie z pomocy sprzętu ortopedycznego np. chodzików, kul i lasek odciąża stawy. Równie często stosuje się wkładki do butów czy też stabilizatory stawowe.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki