Kategorie

Aspiryna

Aspiryna – niezbędna w Twoim domu

Aspiryną nazywamy potocznie kwas acetylosalicylowy. Jest to jeden z najstarszych znanych ludzkości leków – syntezę kwasu acetylosalicylowego przeprowadzono w XIX wieku i od tamtego czasu niezmiennie pozostaje on jednym z najpowszechniej używanych specyfików o działaniu przeciwzapalnym oraz przeciwgorączkowym, a przy długotrwałym stosowaniu – przeciwzakrzepowym. Można śmiało stwierdzić, że aspiryna zrewolucjonizowała medycynę – znamy ją od pokoleń. Znalazła swoje zastosowanie przede wszystkim w uśmierzaniu różnego rodzaju bólu głowy (w tym również migrenowego), zębów czy mięśni, dlatego też często staje się składnikiem wielu leków złożonych.

Znalezione produkty: 8
Sortowanie:
Sortuj według
Aspirin Musująca 500 mg, 12 tabletek musujących - miniaturka zdjęcia produktu

Aspirin Musująca 500 mg, 12 tabletek musujących

10,99 zł
Aspirin Cardio 100 mg, 28 tabletek powlekanych - miniaturka zdjęcia produktu

Aspirin Cardio 100 mg, 28 tabletek powlekanych

10,89 zł
Aspirin C Forte 800 mg + 480 mg, 10 tabletek musujących - miniaturka zdjęcia produktu

Aspirin C Forte 800 mg + 480 mg, 10 tabletek musujących

22,59 zł
Aspirin C 400 mg + 240 mg, 10 tabletek musujących - miniaturka zdjęcia produktu

Aspirin C 400 mg + 240 mg, 10 tabletek musujących

12,89 zł
Aspirin 500 mg, 10 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu

Aspirin 500 mg, 10 tabletek

7,39 zł
Aspirin Pro 500 mg, 8 tabletek powlekanych - miniaturka zdjęcia produktu

Aspirin Pro 500 mg, 8 tabletek powlekanych

7,99 zł
Aspirin Effect 500 mg, 10 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu

Aspirin Effect 500 mg, 10 saszetek

15,69 zł
Aspirin C 400 mg + 240 mg, 20 tabletek musujących - miniaturka zdjęcia produktu

Aspirin C 400 mg + 240 mg, 20 tabletek musujących

21,69 zł

Aspiryna na przeziębienie, osłabienie – jak sobie poradzić

To, że aspiryna pomaga w łagodzeniu stanów zapalnych, wiemy już od dawna. Jeżeli przy przeziębieniu lub grypie towarzyszy nam wysoka gorączka – z powodzeniem możemy ją obniżyć sięgając po ten wszechstronny lek. A to dopiero początek listy przypadłości, które pomoże nam zwalczyć kwas acetylosalicylowy. Warto wiedzieć, że aspiryna posiada również status leku profilaktycznego - jej stosowanie ma przeciwdziałać ostrym incydentom sercowo-naczyniowym, czyli na przykład zawałom serca i udarom. Takie działanie to wynik obniżania zdolności do krzepnięcia krwi. Aspiryna może być niezawodnym panaceum w trakcie menstruacji – jej działanie osłabia przykre dolegliwości związane ze skurczami menstruacyjnymi. Cenną właściwością jest również jej wyjątkowo szybkie i silne działanie, to właśnie dzięki temu często sięgamy właśnie po nią.

Aspiryna - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Aspirynę, tak jak większość leków, można przedawkować. Aby uniknąć takiej sytuacji należy bezwzględnie przestrzegać zalecanych przez producenta dawek. Skutki uboczne przedawkowania aspiryny zaczynają się najczęściej od biegunki, bólów brzucha, nudności, a także wymiotów. Senność, niekontrolowane drżenie rąk, rozbicie wraz z towarzyszącym mu osłabieniem zmysłów, pogłębieniem oddechu i omdleniami – nie należy bagatelizować tych symptomów, jeżeli istnieje podejrzenie, że przyjęta dawka aspiryny była zbyt duża. Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Warto również wziąć pod uwagę, że istnieją grupy, które nie powinny sięgać po aspirynę – między innymi kobiety w ciąży, małe dzieci, osoby z astmą oraz osoby, które są przed operacją. Profilaktyczne stosowanie aspiryny może być przepisane tylko przez lekarza – nie można podjąć takiej decyzji samodzielnie i traktować jej jako suplement, ponieważ istnieją przeciwwskazania do regularnego spożywania aspiryny (np. alergie, problemy z krzepliwością krwi, choroby żołądka).

Filtry

Marka
Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Sposób aplikacji
Problem
Kluczowy składnik
Dla kogo
Wiek
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego