Excedrin Migra Stop 250 mg + 250 mg + 65 mg, 20 tabletek powlekanych

Excedrin Migra Stop 250 mg + 250 mg + 65 mg, 20 tabletek powlekanych

Kategorie

Excedrin Migra Stop 250 mg + 250 mg + 65 mg, 20 tabletek powlekanych

Cena jednostkowa: 12,95 zł za 10 tabletek

Cena
25,89 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup lub Punkt Odbioru Gemini)

Opis produktu

Tabletki na migrenę Excedrin MigraStop to lek dla dorosłych, którego substancjami czynnymi są:

  • kwas acetylosalicylowy i paracetamol - zmniejszają ból i gorączkę, dodatkowo kwas acetylosalicylowy działa przeciwzapalnie,
  • kofeina - działa łagodnie pobudzająco, a także zwiększa działanie paracetamolu i kwasu acetylosalicylowego.

Excedrin MigraStop stosuje się w doraźnym leczeniu bólu głowy i napadów migreny z aurą lub bez aury.

Wskazania

Doraźne leczenie bólu głowy oraz napadów migreny (objawów, takich jak: ból głowy, nudności, nadwrażliwość na światło i dźwięk oraz zaburzenia codziennego funkcjonowania) z aurą lub bez aury.

Skład

1 tabletka zawiera:

  • substancje czynne: kwas acetylosalicylowy 250 mg, paracetamol 250 mg, kofeina 65 mg,
  • substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: hydroksypropyloceluloza niskopodstwawiona, celuloza mikrokrystaliczna, kwas stearynowy, otoczka Opadry Ys-1-7086: hypromeloza, dwutlenek tytanu (E171), glikol propylenowy, kwas benzoesowy (E210), wosk Carnauba.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.

Dawkowanie

Leczenie bólu głowy

  • Dorośli: 1 tabletkę popić pełną szklanką wody.
  • W razie konieczności kolejną tabletkę można przyjąć po upływie 4-6 godzin od zażycia pierwszej.
  • W przypadku bardziej intensywnego bólu głowy można wziąć jednorazowo 2 tabletki, w razie konieczności można przyjąć kolejne 2 tabletki po upływie 4–6 godzin od zażycia dwóch pierwszych tabletek.

Leczenie migreny

  • Dorośli: 2 tabletki popić szklanką wody.
  • W razie konieczności można przyjąć kolejne 2 tabletki zachowując 4-6 godzin odstępu między dawkami.
  • Nie należy stosować dawki większej niż 6 tabletek w ciągu doby.

Przeciwwskazania

  • Uczulenie na którykolwiek ze składników leku.
  • Jeśli stwierdzono kiedykolwiek reakcje alergiczne na inne leki przeciwbólowe, przeciwzapalne lub przeciwgorączkowe, takie jak kwas acetylosalicylowy i salicylany lub inne leki przeciwzapalne (NLPZ), takie jak diklofenak lub ibuprofen. 
  • Choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, choroby krwi, niewydolność serca, niewydolność wątroby lub nerek.
  • Stosowanie ponad 15 mg leku metotreksat.
  • Trzeci trymestr ciąży.
  • Jeżeli występuje krew w stolcu lub czarne stolce.
  • Hemofilia lub występowanie innych chorób krwi.

Przechowywanie

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze do 25°C.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i poinformować lekarza w przypadku wystąpienia objawów niepożądanych, takich jak:

  • reakcje alergiczne, takie jak opuchnięcie twarzy, ust, jamy ustnej, języka, lub gardła. Objawy te mogą utrudniać połykanie, powodować świszczący oddech, trudności w oddychaniu, uczucie ucisku w klatce piersiowej (objaw astmy). Może także pojawić się wysypka, swędzenie i omdlenia,
  • zaczerwienienie skóry, pęcherze na wargach, spojówkach lub w jamie ustnej, łuszczenie się skóry lub owrzodzenie jamy ustnej,
  • krwawienie z żołądka lub jelit, owrzodzenie żołądka lub jelit. Objawom tym może towarzyszyć ostry ból brzucha, krwawe lub czarne stolce lub krwawe wymioty. Objawy te mogą nie być poprzedzone objawami ostrzegawczymi i mogą wystąpić podczas stosowania wszystkich NLPZ, na każdym etapie leczenia i mogą prowadzić do śmierci. Ryzyko to jest szczególnie duże u osób starszych,
  • zażółcenie skóry lub oczu (objawy niewydolności wątroby),
  • zawroty głowy lub uczucie „lekkiej głowy” (objaw niskiego ciśnienia krwi),
  • nieregularne bicie serca.

 

Często (występują u 1 na 10 pacjentów):

  • nerwowość, zawroty głowy,
  • nudności, dolegliwości w obrębie jamy brzusznej.

 

Niezbyt często (występują u 1 na 100 pacjentów):

  • bezsenność, drżenie, odrętwienie, ból głowy,
  • uczucie suchości w jamie ustnej, biegunka, wymioty,
  • zmęczenie, uczucie zaniepokojenia,
  • przyspieszone bicie serca.

 

Rzadko (występują u 1 na 1000 pacjentów):

  • ból gardła, trudności z przełykaniem, odrętwienie i mrowienie dookoła ust, nadmierne wydzielanie śliny,
  • zmniejszony apetyt, zaburzenia smaku,
  • niepokój, nastrój euforyczny, uczucie napięcia,
  • zaburzenia uwagi, utrata pamięci, zaburzona koordynacja,
  • uczucie bólu w okolicy czoła i policzków,
  • ból oczu, zaburzenia widzenia,
  • uderzenia gorąca, problemy z naczyniami obwodowymi (np. w rękach lub nogach),
  • krwawienie z nosa, płytki i spowolniony oddech, katar,
  • wzdęcia, odbijanie się,
  • nadmierne pocenie się, swędzenie, swędząca wysypka, zwiększona wrażliwość skóry,
  • sztywność mięśni, kości lub stawów, ból szyi, ból pleców, kurcze mięśni,
  • osłabienie, uczucie dyskomfortu w klatce piersiowej.

 

Częstość nieznana (nie może zostać określona na podstawie posiadanych danych):

  • niepokój, złe lub inne niż zwykle samopoczucie,
  • senność, migrena,
  • zaczerwienienie skóry, wysypka, odnotowywano bardzo rzadkie przypadki występowania poważnych reakcji skórnych,
  • kołatanie serca, duszność, nagła trudność w oddychaniu, uczucie ucisku w klatce piersiowej, świszczący oddech lub kaszel (objawy astmy),
  • ból brzucha, dolegliwości ze strony układu pokarmowego występujące po posiłkach,
  • zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych,
  • obrzęk i podrażnienie wewnątrz nosa,
  • problemy z nerkami.

Interakcje

  • Należy poinformować lekarza lub farmaceutę, jeśli pacjent zażywa lub ostatnio zażywał jakiekolwiek inne leki, w tym wydawane bez przepisu lekarza. Szczególnie należy poinformować lekarza, w przypadku przyjmowania któregokolwiek z poniższych leków:
    • inne leki zawierające paracetamol, kwas acetylosalicylowy lub jakiekolwiek inne leki przeciwbólowe/przeciwgorączkowe,
    • leki przeciwzakrzepowe („leki rozrzedzające krew"), takie jak doustne środki przeciwzakrzepowe (np. warfaryna), heparyna, leki trombolityczne (np. streptokinaza), lub inne leki przeciwpłytkowe (np. tyklopidyna, kloprodogrel, cylostazol),
    • kortykosteroidy (stosowane w leczeniu zapaleń),
    • barbiturany i benzodiazepiny (leczenie stanów lękowych i bezsenności),
    • lit, selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny lub fluwoksamina (leczenie depresji),
    • sulfonylomocznik lub insulinę (leczenie cukrzycy),
    • metotreksat (leczenia pewnego rodzaju nowotworów i zapalenia stawów),
    • niektóre leki stosowane w leczeniu zakażeń (np. ryfampicyna, izoniazyd, chloramfenikol cyprofloksacyna, lub kwas pipemidowy),
    • lewotyroksyna (leczenie niedoczynności tarczycy),
    • metoklopramid (leczenie nudności i wymiotów),
    • leki stosowane w leczeniu padaczki,
    • leki stosowane w nadciśnieniu tętniczym i niewydolności serca,
    • diuretyki (stosowane w celu zwiększenia produkcji moczu i odwadniające),
    • leki stosowane w leczeniu skazy moczanowej,
    • doustne środki antykoncepcyjne,
    • zydowudyna (leczenie zakażenia HIV),
    • leki opóźniające opróżnianie żołądka, takie jak propantelina,
    • klozapina (leczenie schizofrenii),
    • leki sympatykomimetyczne (podwyższanie niskiego ciśnienia tętniczego i leczenie przekrwienia błony śluzowej nosa),
    • leki przeciwalergiczne (zapobieganie lub leczenie alergii),
    • teofilina (leczenie astmy),
    • terbinafina (leczenie zakażeń grzybiczych),
    • cymetydyna (leczenie zgagi i wrzodów układu trawiennego),
    • disulfiram (leczenie uzależnienia od alkoholu),
    • nikotyna (stosowana w celu rzucenia palenia tytoniu),
    • kolestyramina (leczenie dużego stężenia cholesterolu we krwi).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Lek zawiera paracetamol. Nie należy przyjmować więcej niż zalecaną dawkę, ponieważ może ona spowodować poważne uszkodzenie wątroby.
  • Kwas acetylosalicylowy może powodować krwawienie. W przypadku wystąpienia nietypowego krwawienia należy poinformować o tym lekarza.
  • Lek ten może nie być lekiem odpowiednim dla każdego pacjenta z poniżej wymienionych przyczyn. Należy skonsultować się z lekarzem, zanim zastosuje się lek, jeśli:
    • u pacjenta wcześniej nie zdiagnozowano migreny, gdyż w takim przypadku przed zastosowaniem leku należy wykluczyć inne potencjalnie poważne dolegliwości związane z mózgiem lub układem nerwowym,
    • migrena jest tak ciężka, że konieczne jest położenie się do łóżka, lub z powodu bólu różniącego się od migren występujących zwykle, lub jeśli bólom migrenowym towarzyszą wymioty,
    • występują bóle głowy po urazie lub spowodowane urazem głowy, przemęczeniem, kaszlem lub pochyloną pozycją,
    • bóle głowy występują przewlekle (15 lub więcej dni w miesiącu przez dłużej niż 3 miesiące) lub jeśli bóle głowy wystąpiły po raz pierwszy po 50 roku życia,
    • pacjent ma problemy z wątrobą lub nerkami, niedowagę, jest niedożywiony lub jeśli pacjent regularnie pije alkohol. Może być konieczne całkowite zaprzestanie stosowania leku lub ograniczenie ilości przyjmowanego paracetamolu,
    • pacjent ma ciężką infekcję, jest poważnie niedożywiony, ma dużą niedowagę lub przewlekle nadużywa alkoholu, ponieważ może to zwiększyć ryzyko kwasicy metabolicznej. Objawy kwasicy metabolicznej obejmują: głębokie, szybkie, trudne oddychanie, złe samopoczucie (nudności, wymioty), utratę apetytu. W przypadku wystąpienia połączenia tych objawów należy natychmiast skontaktować się z lekarzem,
    • występuje dziedziczny niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, który ma wpływ na czerwone krwinki. W wyniku tego, po spożyciu pewnego rodzaju żywności i zażyciu innych leków przeciwzapalnych (w tym kwasu acetylosalicylowego) może rozwinąć się niedokrwistość, żółtaczka, może dojść do powiększenia śledziony lub wystąpienia innych chorób,
    • kiedykolwiek wystąpiły schorzenia układu pokarmowego, takie jak wrzody żołądka, krwawienia z przewodu pokarmowego lub czarne stolce. Jeśli u pacjenta w przeszłości występowało uczucie dyskomfortu w żołądku lub zgaga po zażyciu leków przeciwbólowych lub przeciwzapalnych,
    • występują zaburzenia krwawienia lub nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych inne niż krwawienia miesięczne (np. nienaturalnie obfite i przedłużone krwawienia miesięczne),
    • pacjent przeszedł niedawno zabieg chirurgiczny (także drobny jak np. chirurgiczny zabieg dentystyczny) albo w ciągu kolejnych 7 dni podda się zabiegowi chirurgicznemu,
    • występuje astma oskrzelowa, katar sienny, polipy w nosie, przewlekła obturacyjna choroba płuc lub występują objawy wskazujące na alergię (reakcje skórne, swędzenie, pokrzywka),
    • występuje skaza moczanowa, cukrzyca, nadczynność tarczycy, zaburzenia rytmu serca, niekontrolowane nadciśnienie tętnicze, zaburzenia czynności nerek lub wątroby,
    • występują problemy z nadużywaniem alkoholu,
    • pacjent stosuje obecnie inne leki zawierające kwas acetylosalicylowy lub paracetamol, albo zażywa inne leki, ponieważ część leków może oddziaływać ze składnikami leku i powodować działania niepożądane,
    • występuje ryzyko odwodnienia (np. z powodu wymiotów, biegunki, przed lub po poważnej operacji),
    • pacjent ma poniżej 18 lat. Możliwy jest związek pomiędzy kwasem acetylosalicylowym podawanym dzieciom i młodzieży a wystąpieniem zespołu Reye’a. Zespół Reye’a jest chorobą, która powoduje zmiany w mózgu i wątrobie i, chociaż występuje bardzo rzadko, może prowadzić do śmierci.
  • Tak jak w przypadku innych leków stosowanych w leczeniu bólu głowy, zbyt częste stosowanie leku Excedrin MigraStop (przez 10 dni lub dłużej w ciągu miesiąca) w leczeniu przewlekłego bólu głowy (przez 15 dni lub dłużej w ciągu miesiąca) trwającego dłużej niż 3 miesiące może spowodować nasilenie bólu głowy lub migreny. Jeżeli pacjent ma wrażenie, że występuje u niego powyższa sytuacja, należy zwrócić się po poradę do lekarza. Zaprzestanie stosowania leku może spowodować poprawę.
  • Lek może zmniejszać nasilenie objawów zakażenia (np. bóle głowy, gorączkę), co może utrudniać jego rozpoznanie. Dlatego, w przypadku złego samopoczucia, należy pamiętać, aby poinformować lekarza o przyjmowaniu leku.
  • Lek może mieć także wpływ na wyniki niektórych badań laboratoryjnych, dlatego jeżeli będzie wykonywane badanie krwi, moczu lub inne badanie laboratoryjne należy pamiętać o poinformowaniu lekarza o stosowaniu leku.
  • Lek zawiera 0,03 mg kwasu benzoesowego (E 210) w jednej tabletce. Kwas benzoesowy może zwiększać ryzyko wystąpienia żółtaczki (zażółcenie skóry i oczu) u noworodków (do 4 tygodnia życia).

 

Stosowanie u dzieci i młodzieży

  • Lek nie powinien być podawany dzieciom i młodzieży poniżej 18 lat bez zalecenia lekarza.

 

Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność

  • Ten lek nie jest zalecany w czasie ciąży. Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poinformować lekarza i nie stosować leku.
  • Jest bardzo ważne, aby nie stosować leku podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży, ze względu na możliwość uszkodzenia płodu lub trudności podczas porodu.
  • Nie należy stosować leku w okresie karmienia piersią, ponieważ może to być niebezpieczne dla niemowlęcia.
  • Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
  • Lek ten należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które mogą zaburzać płodność. Działanie to ustępuje po zaprzestaniu stosowania leków z grupy NLPZ.

 

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

  • Należy zapytać lekarza, czy można przyjmować lek lub inne leki przeciwbólowe/przeciwgorączkowe, przy spożywaniu 3 lub więcej napojów alkoholowych dziennie.
  • Paracetamol i kwas acetylosalicylowy mogą powodować uszkodzenie wątroby i krwawienia z żołądka.
  • Zawartość kofeiny w zalecanej dawce leku odpowiada zawartości około jednej filiżanki kawy. Podczas stosowania leku, należy ograniczyć spożycie leków, żywności lub napojów zawierających kofeinę, ponieważ zbyt duża jej dawka może powodować nerwowość, drażliwość, bezsenność, a w niektórych przypadkach również podwyższenie tętna.

 

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn 

  • Nie istnieją dane potwierdzające wpływ leku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.
  • W przypadku wystąpienia zawrotów głowy lub senności nie należy prowadzić pojazdów, lub obsługiwać urządzeń mechanicznych. Należy niezwłocznie poinformować lekarza o pojawieniu się wyżej wymienionych zdarzeń.

Podmiot odpowiedzialny

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 189
60-322 Poznań

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego