Essentiale Max 600 mg, 30 kapsułek

Essentiale Max 600 mg, 30 kapsułek

Kategorie

Essentiale Max 600 mg, 30 kapsułek

Cena jednostkowa: 9,50 zł za 10 kapsułek

Cena
28,49 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
 • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
 • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup lub Punkt Odbioru Gemini)

Opis produktu

Twoje codzienne wybory mają ogromne znaczenie dla wątroby, a wątroba ma wpływ na Twój stan zdrowia. Choroby takie jak np. cukrzyca, czy otyłość znacznie ją obciążają. Regularne dostarczanie wysokiej jakości fosfolipidów niezbędnych pozwala wzmacniać błony komórkowe komórek wątroby.

Essentiale® Max na wątrobę jest roślinnym lekiem stosowanym w chorobach wątroby. Produkt leczniczy wykazuje działanie regenerujące i ochronne. Dodatkowo zmniejsza subiektywne dolegliwości pacjenta takie jak brak apetytu, wrażenie ucisku w nadbrzuszu po prawej stronie spowodowane uszkodzeniem wątroby w wyniku nieprawidłowej diety, działania substancji toksycznych lub w przebiegu zapalenia wątroby.

Co zawiera lek Essentiale® Max? 

Substancją czynną leku są fosfolipidy pochodzące z nasion soi (Phospholipidum essentiale), które zawierają (3-sn-fosfatydylo) cholinę. Lek Essentiale® Max zawiera najwyższą dawkę fosfolipidów niezbędnych w 1 kapsułce, 600 mg fosfolipidów sojowych. Dzięki temu lek regeneruje wątrobę i może odwracać uszkodzenia wątroby (hamowanie stłuszczenia i zwłóknienia wątroby). Dodatkowo fosfolipidy mogą stabilizować błony komórkowe, hamować peroksydację lipidów i hamować syntezę kolagenu.

Wskazania

Lek Essentiale® Max stosuje się u dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia:

 • w chorobach wątroby o różnej etiologii,
 • w dolegliwościach związanych z uszkodzeniami wątroby.

Skład

1 kapsułka zawiera:

 • substancję czynną: fosfolipidy z nasion sojowych zawierające: (3-sn-fosfatydylo)cholinę 600 mg;
 • pozostałe składniki: tłuszcz utwardzony (Witepsol W 35), olej z nasion sojowych oczyszczony, α–tokoferol, olej rycynowy uwodorniony, tłuszcz utwardzony (Witepsol S 55), etanol 96 %, etylowanilina, 4-metoksyacetofenon;
 • otoczka: żelatyna, tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek żółty (E 172), żelaza tlenek czarny (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172).

Działanie

Zmniejsza dolegliwości wątrobowe spowodowane nieprawidłową dietą, działaniem substancji toksycznych, zapaleniem wątroby.

Dawkowanie

Lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Essentiale® Max — dawkowanie 

 • Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 kapsułka 3 razy na dobę.
 • Kapsułki należy przyjmować w czasie posiłków.
 • Nie rozgryzać. Połknąć i popić szklanką wody.
 • Zalecany czas trwania leczenia to co najmniej 1 do 3 miesięcy (o ile lekarz nie ustali indywidualnie czasu leczenia).

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa, objawy uległy nasileniu, pacjent czuje się gorzej lub wystąpiły inne niespecyficzne objawy, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

 • Nadwrażliwość substancję czynną, soję, orzeszki ziemne lub na którąkolwiek substancję leku Essentiale® Max. 
 • Lek nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 12 roku życia. 

Przechowywanie

 • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
 • Essentiale® Max przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Działania niepożądane

Lek ten, podobnie jak każdy inny lek, może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.


Częstość nieznana:

 • reakcje alergiczne, takie jak rumień, wysypka, pokrzywka, świąd;
 • zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, np. nudności, luźne stolce, biegunka, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej.

Interakcje

 • Należy poinformować lekarza lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie, lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
 • W przypadku, gdy pacjent stosuje jednocześnie środki przeciwzakrzepowymi, przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 • Przed rozpoczęciem stosowania Essentiale® Forte należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.
 • Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.
 • W przewlekłym zapaleniu wątroby stosowanie leczenia wspomagającego lekiem Essentiale® Max jest uzasadnione tylko, gdy w czasie leczenia pacjent odczuwa poprawę ogólnego samopoczucia.
 • Stosując lek Essentiale® Max nie zastępuje wykluczenia z diety substancji szkodliwych, powodujących uszkodzenie wątroby (np. alkoholu). Należy wyeliminować czynniki toksyczne.

 

Ciąża i karmienie piersią

 • Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
 • Nasiona sojowe są często składnikiem pożywienia, jak dotąd nie zaobserwowano szkodliwego wpływu na przebieg ciąży podczas ich stosowania. Nie przeprowadzono jednak wystarczających badań.
 • W związku z powyższym stosowanie leku w czasie ciąży i karmienia piersią nie jest zalecane.

 

Lek Essentiale® Max zawiera olej sojowy i etanol

 • Ze względu na zawartość oleju sojowego lek może powodować ciężkie reakcje alergiczne.
 • Lek zawiera małe ilości etanolu (alkoholu), mniej niż 100 mg na 1 kapsułkę.

Podmiot odpowiedzialny

Opella Healthcare Poland (Sanofi-Aventis) Sp. z o.o. 
ul. Bonifraterska 17 
00-203 Warszawa

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

Esstentiale Max

Esstentiale Max to lek wyprodukowany przez uznany francuski koncern SANOFI-AVENTIS, przeznaczony dla wszystkich osób cierpiących na dolegliwości ze strony wątroby i chcących zredukować objawy związane z niewydolnością żółciową oraz zaburzeniami pracy przewodu pokarmowego.

Czym jest lek Essentiale Max?

Essentiale Max to lek przeznaczony do stosowania w chorobach wątroby. Wśród wskazań do jego stosowania należy wskazać:

 • redukcję subiektywnych dolegliwości związanych z nieprawidłową pracą wątroby w związku z nieprawidłową dietą – takich jak brak apetytu, ucisk w prawym nadbrzuszu,
 • zapalenie wątroby,
 • uszkodzenie wątroby wskutek działania substancji toksycznych. 

Produkt ten jest dedykowany osobom dorosłym oraz dzieciom powyżej 12. roku życia. Opiera się o sojowe fosfolipidy, których zastosowanie ma głównie na celu wspieranie funkcji wątroby. Oprócz tego w składzie preparatu znajdziemy alfa-tokoferol oraz substancje pozwalające na utrzymanie postaci leku.

Preparat Essentiale Max oferowany jest w formie kapsułek twardych, zawierających żółtawobrązową pastę o konsystencji miodu. Lek produkowany jest przez niemiecki zakład produkcyjny A. Nattermann&Cie. GmBH na zlecenie Sanofi-Aventis, co gwarantuje wysoką jakość i najwyższy standard farmaceutyczny produktu.

Co znajduje się w preparacie Essentiale Max?

Preparat Essentiale Max, jako główną substancję zawiera fosfatydylocholinę, która pochodzi z nasion sojowych. W nasionach soi obecna jest 3-sn-fosfatydylocholina.

Fosfatydylocholiny, inaczej lecytyny, to związki organiczne zaliczane do grupy fosfolipidów. W tym przypadku reszta fosforanowa tworzy wiązanie estrowe z choliną. Fosfolipidy to organiczne związki chemiczne, które zawierają cząsteczkę kwasu tłuszczowego, glicerol oraz resztę kwasu fosforowego. W naszym organizmie fosfatydylocholina pełni ważne funkcje. Stanowi składnik błon komórkowych w żywych organizmach. Oprócz tego fosfatydylocholina bierze udział w budowie tkanki nerwowej oraz mózgu, głównie włókien zmielinizowanych.

Do typowych zadań fosfatydylocholiny, substancji czynnej preparatu Essentiale Max, należy zaliczyć:

 • wspiera funkcjonowanie wątroby, głównie poprzez udział w regeneracji hepatocytów (składnik błon komórkowych),
 • wspomaga utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu – może obniżać poziom całkowitego cholesterolu i podnosić poziom dobrego cholesterolu HDL,
 • występuje jako składnik osłonek mielinowych i błon komórkowych w układzie nerwowym, fosfatydylocholina wspomaga pamięć i koncentrację,
 • wspomaga funkcjonowanie i strukturę błon komórkowych,
 • bierze udział w wielu różnych ważnych procesach życiowych.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania preparatu Essentiale Max?

Na pewno preparatu nie powinny stosować osoby uczulone na soję, orzeszki ziemne lub inne składniki obecne w składzie leku – opisane dokładnie w ulotce.

Należy zachować szczególną ostrożność i jeśli nasilą się subiektywne dolegliwości lub też pojawią się nowe objawy, to koniecznie trzeba zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Pamiętajmy również o tym, że zażywanie leku Essentiale Max nie zastępuje wykluczenia z diety substancji o działaniu uszkadzającym wątrobę.

Jeśli chorujemy na przewlekłą chorobę wątroby, to stosowanie preparatu jest zależne jedynie od tego, czy pacjent odczuwa ulgę i poprawę ogólnego samopoczucia w związku z zażywaniem leku.

Przy stosowaniu z innymi lekami – głównie lekami przeciwzakrzepowymi, konieczne jest zasięgnięcie porady lekarza w kontekście właściwego stosowania leku.

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny poradzić się lekarza lub farmaceuty, zanim zdecydują się na zastosowanie leku.

Jak stosować preparat Essentiale Max?

Zgodnie z zaleceniami przedstawionymi w ulotce lub według indywidualnych zaleceń lekarskich. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, to zwróćmy się o pomoc do lekarza lub farmaceuty.

Preparat trzeba przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25 stopni. Na pewno nie należy stosować po upływie terminu ważności zamieszczonym na opakowaniu. Dla leku Essentiale Max obowiązują ogólne zasady dotyczące utylizacji produktów medycznych.

 • Apteka Gemini

  gemini.pl

  Dodaj do ekranu głównego