Poradnik
Bactigras

Bactigras

Bactigras

Każda rana stanowi ryzyko infekcji, dlatego musi być dobrze zabezpieczona. Oczyszczenie zranienia i założenie odpowiedniego opatrunku to podstawa. Nieodpowiednie wykonanie tych czynności może doprowadzić do pogłębionego uszkodzenia skóry, a co za tym idzie, możliwości zakażenia.

Znalezione produkty : 3
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Bactigras, opatrunek parafinowy, jałowy, 10 cm x 10 cm, 1 sztuka - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Bactigras, opatrunek parafinowy, jałowy, 10 cm x 10 cm, 1 sztuka
9,49 zł
Bactigras, opatrunek parafinowy, jałowy, 15 cm x 20 cm, 1 sztuka - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Bactigras, opatrunek parafinowy, jałowy, 15 cm x 20 cm, 1 sztuka
13,49 zł
Bactigras, opatrunek parafinowy, jałowy, 5 cm x 5 cm, 1 sztuka - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Bactigras, opatrunek parafinowy, jałowy, 5 cm x 5 cm, 1 sztuka
3,89 zł
1 - 3 z 3 produktów

Poparzenia

Uszkodzenia ciała wywołane działaniem wysokiej temperatury są bardzo bolesne. Najlżejsze rany oparzeniowe charakteryzują się występowaniem zaczerwienienia, pieczenia i obrzęku. Poparzenie drugiego stopnia to już bolesne pęcherze wypełnione płynem surowiczym o żółtawej barwie. Trzeci stopień to rozległe uszkodzenia skóry na całej grubości często tkanek głębokich aż do kości.

Owrzodzenia

Ciężkie do wygojenia są owrzodzenia, które pojawiają się najczęściej na skutek różnych schorzeń. Mogą wywoływać je zakażenia krwi, niewydolność krążeniowa, cukrzyca itd.

Odleżyny – to miejscowa martwica tkanek. Spowodowane są zbytnim uciskiem na naczynia krwionośne, a w efekcie niedokrwieniem. Zależnie od stopnia zaawansowania charakteryzują się z zaczerwienieniem, obrzękiem, rumieniem i czerwoną ziarniną.

Bactigras – balsam na ranę

To dobrej jakości zabezpieczenie rany mające formę gazy jałowej, luźno tkanej, nasączonej octanem chlorheksydyny. Po założeniu uwalniana jest stopniowo substancja, działająca antyseptycznie i antybakteryjnie, dzięki czemu powstaje bariera ochronna przed bakteriami Gram-dodatnimi i Gramm-ujemnymi. Opatrunek Bactigras dobrze chłonie wysięk i zabezpiecza uszkodzoną skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Zawarty w nim octan chlorheksydyny wspomaga leczenie, nawilżając skórę i wyciszając ból.

Bactigras dostępny w trzech różnych rozmiarach może być założony na różnej wielkości ranę. Przeznaczony jest do zabezpieczania niewielkich zranień, oparzeń, otarć, ale także na owrzodzenia podudzi, odleżyny, owrzodzenia i pooperacyjne uszkodzenia skóry.

Jak stosować Bactigras?

Przede wszystkim należy umyć dokładnie ręce. Następnym krokiem będzie zdjęcie papieru ochronnego z Bactigrasu za pomocą pęsety i rękawiczek. Po nałożeniu jednej warstwy na ranę konieczne jest przykrycie go zewnętrznym, chłonnym opatrunkiem. Powinien być zmieniany zależnie od potrzeb.

Tego typu opatrunek to komfort stosowania, bezpieczeństwo i potrzebne zranionej skórze nawilżenie.

Skład Bactigrasu

Octan chlorheksydyny – to jedna czynna substancja działająca aktywnie. Preparat ma silne działanie bakteriobójcze (uszkadza ścianę komórkową bakterii) i bakteriostatyczne. Oprócz działania na bakterie Gramm-dodatnie i Gramm-ujemne zwalcza też niektóre wirusy. Wysięk wydobywający się z rany i krew nie osłabia znacznie działania chlorheksydyny. Używa się jej do odkażania ran, błon śluzowych w stomatologii, ginekologii, urologii, położnictwie, laryngologii, okulistyce, ale też pola operacyjnego i wyjałowionych narzędzi.

Środki ostrożności

Należy bardzo uważać przy ściąganiu opatrunku, ponieważ nieumiejętna zmiana spowoduje uszkodzenie podgojonej rany. Bactigras może przykleić się do skóry tak jak każda inna włóknina. Wtedy trzeba zwilżyć go roztworem soli fizjologicznej, aby uniknąć problemu. Nie zaleca się stosowania w czasie karmienia piersią.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki