Poradnik
Bajkalina

Bajkalina

Bajkalina

Przykładem takiego właśnie produktu, który wspomaga zdrowie, jest bajkalina. Wyciągi z tarczycy bajkalskiej polecane są jako środek ochronny osobom, których stawy i mięśnie są narażone na urazy i wyczerpanie.

Czym jest bajkalina?

Tarczyca bajkalska jest rośliną, którą ludzkość zna i wykorzystuje w medycynie już od tysiącleci. Jej miejscem pochodzenia jest Daleki Wschód, a konkretniej Syberia, Chiny, Mongolia, nawet Japonia. W miejscach tych od dawna wytwarzano z bajkaliny wyciągi, syropy, napary i nalewki. Najważniejszą grupą aktywną są w przypadku tarczycy bajkalskiej związki fenolowe, czyli flawonoidy, glikozydy irydoidowe, diterpeny i glikozydy fenetylowe.

Znalezione produkty : 8
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Hanoju Bajkalina, tarczyca bajkalska, 90 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Ostatnie sztuki
Zdrowie i uroda
Hanoju Bajkalina, tarczyca bajkalska, 90 kapsułek
64,99 zł
PharmoVit Tarczyca Bajkalska, 90 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
PharmoVit Tarczyca Bajkalska, 90 kapsułek
26,99 zł
Alter Medica Tarczyca Bajkalska, 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Alter Medica Tarczyca Bajkalska, 60 kapsułek
21,49 zł
Aura Herbals Colladrop Flex Kolagen 5000 mg, 30 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Aura Herbals Colladrop Flex Kolagen 5000 mg, 30 saszetek
106,99 zł
Kenay, Tarczyca bajkalska 800 mg, 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Kenay, Tarczyca bajkalska 800 mg, 60 kapsułek
50,99 zł
Doctor Life, Baicalin, Bajkalina, tarczyca bajkalska, ekstrakt 500 mg, 100 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Doctor Life, Baicalin, Bajkalina, tarczyca bajkalska, ekstrakt 500 mg, 100 kapsułek
58,99 zł
PharmoVit HerbalLine 4Joints Stawy i Kości, 60 kapsułek roślinnych  - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
PharmoVit HerbalLine 4Joints Stawy i Kości, 60 kapsułek roślinnych
33,49 zł
Kenay, Tarczyca bajkalska 800 mg, 60 kapsułek KRÓTKA DATA - miniaturka zdjęcia produktu
Krótka data
Zdrowie i uroda
Kenay, Tarczyca bajkalska 800 mg, 60 kapsułek KRÓTKA DATA
37,99 zł50,99 zł
Najniższa cena z 30 dni
1 - 8 z 8 produktów

Produkty z bajkaliną w ofercie Gemini

Wyciągi z bajkaliną zawierają bardzo wysoką koncentrację aktywnej rośliny, dzięki czemu zachowują pełne spektrum naturalnych składników zioła w pierwotnej równowadze. Suplementy diety standaryzowane są na nawet 88% tarczycy bajkalskiej w składzie. Bajkalina wspiera dodatkowo zdrowie stawów za sprawą chronienia ścięgien i utrzymywania ich ruchomości. Przyczynia się tym samym do prawidłowego funkcjonowania mięśni szkieletowych w ćwiczeniach fizycznych, normalnej aktywności fizycznej i w uprawianiu sportu.

Stosując bajkalinę, trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, żeby nie przekraczać jej zalecanej dawki dobowej. Nie może też ona być traktowana jako zastępstwo zróżnicowanej diety, a jedynie jako jej uzupełnienie. Do zachowania prawidłowego stanu zdrowia niezbędna jest albowiem zbilansowana dieta połączona ze zdrowym stylem życia, suplementowanie tarczycy bajkalskiej może jedynie wspomóc w zachowaniu zdrowia, ale nie zapewni go samodzielnie.

Preparat powinien być także przechowywany poza zasięgiem dzieci, ponieważ spożywanie go przez nie jest niewskazane, podobnie zresztą jak przez kobiety ciężarne i karmiące. Produktu nie powinno się wyciągać z opakowania, które należy przetrzymywać w suchym i chłodnym miejscu. Zależnie od tego, na którego rodzaju specyfik suplementowanie się zdecyduje, należy zażywać go w porcji 2-3 tabletek w ciągu doby. Najlepiej jest zrobić to na około pół godziny przed posiłkiem, popijając przy tym dużą ilością wody.

Czym jest zmęczenie obwodowe i ośrodkowe?

Człowiek może doświadczać dwóch, zupełnie różnych rodzajów zmęczeń. Pierwszym z nich jest zmęczenie obwodowe, inaczej mięśniowe. Występuje ono najczęściej po wykonaniu określonej pracy np. treningu siłowym. W zależności od intensywności takiej pracy pojawia się natychmiast lub z opóźnieniem. Znużenie lub ból mięśni ma miejsce głównie na skutek utraty energii zawartej w ATP, obniżenia poziomu fosfokreatyny oraz jednoczesnego wzrostu jonów wodoru i mleczanów. Ponadto w organizmie dochodzi także do spadku poziomu glikogenu mięśniowego. Zwiększa się również temperatura włókien mięśniowych. Pojawienie się zmęczenia obwodowego obserwuje się dodatkowo pod wpływem działania czynników niezależnych od człowieka np. niskiego ciśnienia czy innych, niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Nieco inne podłoże ma zmęczenie ośrodkowe i jak sama nazwa wskazuje, dotyczy ono centralnego układu nerwowego. Pojawia się ono stopniowo po intensywnym, pełnym obowiązków dniu. Często towarzyszy mu ból głowy. Kiedy jest długotrwały, doprowadza do spadku odporności organizmu oraz zwiększa ryzyko pojawienia się chorób o podłożu psychicznym, w tym depresji lub nerwicy. Dokładny mechanizm zmęczenia ośrodkowego nie jest znany.

W przypadku pojawiania się zmęczenia obu rodzajów zaleca się odpoczynek, zdrową dietę i podawanie suplementów np. bajkaliny.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki