Kategorie

Bajkalina

Bajkalina

Przykładem takiego właśnie produktu, który wspomaga zdrowie, jest bajkalina. Wyciągi z tarczycy bajkalskiej polecane są jako środek ochronny osobom, których stawy i mięśnie są narażone na urazy i wyczerpanie.

Czym jest bajkalina?

Tarczyca bajkalska jest rośliną, którą ludzkość zna i wykorzystuje w medycynie już od tysiącleci. Jej miejscem pochodzenia jest Daleki Wschód, a konkretniej Syberia, Chiny, Mongolia, nawet Japonia. W miejscach tych od dawna wytwarzano z bajkaliny wyciągi, syropy, napary i nalewki. Najważniejszą grupą aktywną są w przypadku tarczycy bajkalskiej związki fenolowe, czyli flawonoidy, glikozydy irydoidowe, diterpeny i glikozydy fenetylowe.

Znalezione produkty: 11
Sortowanie:
Sortuj według
PharmoVit HerbalLine 4Joints Stawy i Kości, 60 kapsułek roślinnych  - miniaturka zdjęcia produktu

PharmoVit HerbalLine 4Joints Stawy i Kości, 60 kapsułek roślinnych

35,99 zł
Hanoju Bajkalina, tarczyca bajkalska, 90 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Hanoju Bajkalina, tarczyca bajkalska, 90 kapsułek

64,99 zł
PharmoVit, Tarczyca Bajkalska, 90 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

PharmoVit, Tarczyca Bajkalska, 90 kapsułek

38,99 zł
Aura Herbals Colladrop Flex, kolagen morski HM 5000 mg, 500 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Aura Herbals Colladrop Flex, kolagen morski HM 5000 mg, 500 ml

71,99 zł
Alter Medica Tarczyca bajkalska, 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Alter Medica Tarczyca bajkalska, 60 kapsułek

20,49 zł
Aura Herbals Colladrop Flex Kolagen 5000 mg, 30 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu

Aura Herbals Colladrop Flex Kolagen 5000 mg, 30 saszetek

88,69 zł
KenayAG, Tarczyca bajkalska 800 mg, 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

KenayAG, Tarczyca bajkalska 800 mg, 60 kapsułek

42,99 zł
Swanson, Full Spectrum Chinese Skullcap, tarczyca bajkalska, 90 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Swanson, Full Spectrum Chinese Skullcap, tarczyca bajkalska, 90 kapsułek

27,49 zł
MyVita Tarczyca bajkalska, korzeń cięty, 100 g - miniaturka zdjęcia produktu

MyVita Tarczyca bajkalska, korzeń cięty, 100 g

29,99 zł
Doctor Life, Baicalin, Bajkalina, tarczyca bajkalska, ekstrakt 500 mg, 100 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Doctor Life, Baicalin, Bajkalina, tarczyca bajkalska, ekstrakt 500 mg, 100 kapsułek

59,99 zł
Yango, Bajkalina 300 mg, 90 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Yango, Bajkalina 300 mg, 90 kapsułek

62,69 zł

Produkty z bajkaliną w ofercie apteki Gemini

Wyciągi z bajkaliną zawierają bardzo wysoką koncentrację aktywnej rośliny, dzięki czemu zachowują pełne spektrum naturalnych składników zioła w pierwotnej równowadze. Suplementy diety standaryzowane są na nawet 88% tarczycy bajkalskiej w składzie. Bajkalina wspiera dodatkowo zdrowie stawów za sprawą chronienia ścięgien i utrzymywania ich ruchomości. Przyczynia się tym samym do prawidłowego funkcjonowania mięśni szkieletowych w ćwiczeniach fizycznych, normalnej aktywności fizycznej i w uprawianiu sportu.

Stosując bajkalinę, trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, żeby nie przekraczać jej zalecanej dawki dobowej. Nie może też ona być traktowana jako zastępstwo zróżnicowanej diety, a jedynie jako jej uzupełnienie. Do zachowania prawidłowego stanu zdrowia niezbędna jest albowiem zbilansowana dieta połączona ze zdrowym stylem życia, suplementowanie tarczycy bajkalskiej może jedynie wspomóc w zachowaniu zdrowia, ale nie zapewni go samodzielnie.

Preparat powinien być także przechowywany poza zasięgiem dzieci, ponieważ spożywanie go przez nie jest niewskazane, podobnie zresztą jak przez kobiety ciężarne i karmiące. Produktu nie powinno się wyciągać z opakowania, które należy przetrzymywać w suchym i chłodnym miejscu. Zależnie od tego, na którego rodzaju specyfik suplementowanie się zdecyduje, należy zażywać go w porcji 2-3 tabletek w ciągu doby. Najlepiej jest zrobić to na około pół godziny przed posiłkiem, popijając przy tym dużą ilością wody.

Czym jest zmęczenie obwodowe i ośrodkowe?

Człowiek może doświadczać dwóch, zupełnie różnych rodzajów zmęczeń. Pierwszym z nich jest zmęczenie obwodowe, inaczej mięśniowe. Występuje ono najczęściej po wykonaniu określonej pracy np. treningu siłowym. W zależności od intensywności takiej pracy pojawia się natychmiast lub z opóźnieniem. Znużenie lub ból mięśni ma miejsce głównie na skutek utraty energii zawartej w ATP, obniżenia poziomu fosfokreatyny oraz jednoczesnego wzrostu jonów wodoru i mleczanów. Ponadto w organizmie dochodzi także do spadku poziomu glikogenu mięśniowego. Zwiększa się również temperatura włókien mięśniowych. Pojawienie się zmęczenia obwodowego obserwuje się dodatkowo pod wpływem działania czynników niezależnych od człowieka np. niskiego ciśnienia czy innych, niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Nieco inne podłoże ma zmęczenie ośrodkowe i jak sama nazwa wskazuje, dotyczy ono centralnego układu nerwowego. Pojawia się ono stopniowo po intensywnym, pełnym obowiązków dniu. Często towarzyszy mu ból głowy. Kiedy jest długotrwały, doprowadza do spadku odporności organizmu oraz zwiększa ryzyko pojawienia się chorób o podłożu psychicznym, w tym depresji lub nerwicy. Dokładny mechanizm zmęczenia ośrodkowego nie jest znany.

W przypadku pojawiania się zmęczenia obu rodzajów zaleca się odpoczynek, zdrową dietę i podawanie suplementów np. bajkaliny.

Filtry

Marka
Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Sposób aplikacji
Kluczowy składnik
Cecha specjalna
Wiek
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego