Poradnik
Bilobil

Bilobil

Znalezione produkty : 3
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Bilobil Forte 80 mg, 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Popularne
Produkt apteczny
Bilobil Forte 80 mg, 60 kapsułek
27,99 zł
Bilobil Forte 80 mg, 90 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Popularne
Produkt apteczny
Bilobil Forte 80 mg, 90 kapsułek
35,19 zł
Bilobil Intense 120 mg, 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Popularne
Produkt apteczny
Bilobil Intense 120 mg, 60 kapsułek
28,09 zł
1 - 3 z 3 produktów

Bilobil – lek na pamięć i koncentrację

Problemy z pamięcią pojawiają się szczególnie u osób starszych, ale coraz częściej dosięgają także ludzi młodych. Ma na to wpływ tempo życia, permanentny stres, trudne doświadczenia, choroby neurologiczne, stosowanie niektórych leków oraz infekcje – zarówno wirusowe, jak i bakteryjne.

Mózg niestety starzeje się wraz z człowiekiem. Pojawiają się dysfunkcje w działaniu kory mózgowej (ośrodka odpowiedzialnego za pamięć), rozpadają się komórki nerwowe i nie tworzą nowe połączenia synaptyczne między neuronami. Pogarsza się krążenie krwi w mózgu, który jest gorzej zaopatrywany w tlen i składniki odżywcze. Skutkiem tych postępujących zmian są przykre sytuacje, w których nie można sobie przypomnieć wydarzeń sprzed paru chwil lub godzin. Pojawia się rozdrażnienie, apatia, a czasem nawet stany depresyjne, ponieważ codzienne życie nie jest już tak radosne, jak kiedyś. Nie można poukładać myśli, pojawiają się trudności ze skupieniem.

Drugim czynnikiem uprzykrzającym życie starszym osobom, (choć zdarza się także u ludzi młodych) są kłopoty z krążeniem obwodowym. Skutkiem zaburzeń jest ból nóg, marznięcie stóp i rąk, czasami ból podczas dłuższego chodzenia.

Problemem mogącym mieć również podłoże neurologiczne są szumy uszne. Uszkodzenia zakończeń nerwowych, zaburzenia krążenia czy cała masa innych przyczyn, mogą wpływać na nieprzyjemne doznania słuchowe. To wyjątkowo nieprzyjemne uczucie (syczenie, brzęczenie czy huczenie) w uszach znacznie pogarsza komfort życia.

Jak usprawnić pracę mózgu?

Codzienna aktywność fizyczna, choćby półgodzinny spacer, zwiększa przepływ krwi w całym ciele. Organizm jest lepiej dotleniony, polepsza się koncentracja oraz czujność. Oprócz dawki sportu trzeba też zadbać o dobrą dietę. Warzywa, owoce czy tłuszcze nasycone i jednonienasycone, przyczynią się do poprawy funkcjonowania mózgu.

Oczywiście nie można zapominać o odpoczynku, dobrym śnie i ćwiczeniu pamięci. Krzyżówki, powtarzanie danego materiału, książki i prasa – to wszystko ma wpływ na sprawne funkcjonowanie mózgu.

A może Bilobil?

Bilobil to znany i skuteczny lek na problemy z pamięcią, wspierający krążenie obwodowe. Zachowanie umysłu w życiowej formie z Bilobilem jest jak najbardziej możliwe. Działa kompleksowo – poprawia krążenie, chroni mózg przed działaniem wolnych rodników i zwiększa jego zaopatrzenie w tlen i składniki odżywcze.

Bilobil regularnie stosowany, pozwala pozbyć się lub zniwelować uczucie zimnych stóp i rąk. Pomaga złagodzić ból nóg, ich drętwienie i mrowienie. Łagodzi też szumy uszne oraz zawroty głowy.

Bilobil –źródło natury

Stosowanie Bilobilu jest bezpieczne, ponieważ jest to lek naturalny. Miłorząb japoński zwiększa napięcie w naczyniach krwionośnych i hamuje agregację płytek krwi. Zawarte w nim flawonoidy neutralizują wolne rodniki, poprawiają odżywienie komórek i tkanek oraz usprawniają krążenie.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki