Kategorie

Bromelaina

Bromelaina

Bromelaina enzym roślinny trawiący, który znajduje się w ananasie (Ananas comosus). Wspomaga on trawienie białek pokarmowych. Można przyjmować go w formie suplementu diety.

Znalezione produkty: 1
Sortowanie:
Sortuj według
Now Foods Turmeric & Bromelain, kurkuma i bromelaina, 90 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Now Foods Turmeric & Bromelain, kurkuma i bromelaina, 90 kapsułek

76,99 zł

Enzym trawiący z ananasa jako główny składnik suplementu

Podstawowym składnikiem Bromelainy jest proteolityczny enzym, który występuje w owocach ananasa. Jego głównym zadaniem jest hydroliza białka i amidy. Po raz pierwszy wyizolowano go z łodyg ananasa w XIX wieku.

Uzupełnienie codziennej diety

Enzym trawi błony komórkowe, dzięki czemu szybciej ustępują obrzęki i stany zapalne. Enzym ułatwia również przenikanie antybiotyków do danego miejsca. Bromelaina w pewnych warunkach może zwiększać przyswajanie białek. Co do zasady bromelaina umożliwia ich pełniejsze trawienie. Z tego względu może być stosowana jako środek wspomagający trawienie.

Bromelaina wspiera układ odpornościowy

Enzym pozytywnie wpływa na kondycję układu immunologicznego i wspiera proces ochrony organizmu przed infekcjami.

Wpływ bromelainy na układ krwionośny

Enzym pomaga również w utrzymaniu naturalnej drożności naczyń krwionośnych, co z kolei wpływa na zmniejszenie ryzyka powstania zmian miażdżycowych i pośrednio zmniejsza ryzyko zawału serca. Umożliwia także pozbycie się odczucia „ciężkich nóg” dzięki wspieraniu mikrocyrkulacji w naczyniach krwionośnych.

Bromelaina jako suplement diety

Dostępne są różne formy preparatu; niektóre z nich mogą zawierać dodatkowe składniki. Przykładem jest Turmeric i Bromeilan, czyli produkt zawierający zarówno bromelainę, jak i kurkumę (kurkumino idy). Jest ona stosowana w celu ułatwienia trawienia. Pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji wątroby, ponadto przyczynia się do poprawienia komfortu trawienia, zwłaszcza jeśli chodzi o metabolizm tłuszczów. Stosowana jest także w celu poprawy apetytu.

Filtry

Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Kluczowy składnik
Wiek
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego