Poradnik
Dicopeg Junior

Dicopeg Junior

Dicopeg Junior

Problem zaparć u dzieci może powodować naprawdę wiele trudności i cierpienie maluszka. Związany jest z różnymi eksperymentami dietetycznymi, niedostateczną podażą płynów lub też innymi, indywidualnymi czynnikami. Specjalny wyrób medyczny Dicopeg Junior znajduje zastosowanie w ostrych oraz przewlekłych zaparciach występujących u dzieci. Preparat może być przyjmowany bezpiecznie już przez 6-miesięczne niemowlę.

Atutem preparatu Dicopeg Junior jest bez wątpienia przystępna forma podania – oferowane przez naszą aptekę odmiany preparatu Dicopeg Junior dostępne są w postaci saszetek z 5 g makrogolu 3350 lub w opakowaniach zawierających 100 g makrogolu 3350. W ofercie naszej apteki znajduje się Dicopeg Junior oraz Dicopeg Junior Free – niezawierający dodatków aromatycznych i smakowych.

Znalezione produkty : 4
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Dicopeg Junior, od 6 miesiąca, 5 g x 30 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Dicopeg Junior, od 6 miesiąca, 5 g x 30 saszetek
38,05 zł
Dicopeg Junior Free, od 6 miesiąca, 100 g - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Dicopeg Junior Free, od 6 miesiąca, 100 g
32,59 zł
Dicopeg Junior od 6 miesiąca, 100 g - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Dicopeg Junior od 6 miesiąca, 100 g
36,49 zł
Dicopeg Junior, od 6 miesiąca, 5 g x 14 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Dicopeg Junior, od 6 miesiąca, 5 g x 14 saszetek
25,29 zł
1 - 4 z 4 produktów

Co zawiera i jak działa preparat Dicopeg Junior

Klasyczna odmiana produktu Dicopeg Junior – skład:

 • makrogol 3350,
 • dwutlenek krzemu,
 • aromat,
 • sól sodowa,
 • sacharyny.

Wyrób medyczny Dicopeg Junior Free w składzie ma jedynie Makrogol 3350, bez substancji dodatkowych.

Substancją aktywną preparatu Dicopeg Junior jest makrogol. Makrogole, inaczej PEG (polietylenoglikole) to związki, których masa cząsteczkowa nie powinna przekraczać 4000 daltonów. Preparat nie wchłania się z przewodu pokarmowego – jego stosowanie jest więc w pełni bezpieczne.

Istotą działania makrogolu 3350 (masa cząsteczkowa 3350 Da) jest efekt osmotyczny. Co to oznacza? Przy obecności błony półprzepuszczalnej (przepuszczalnej dla wody oraz niektórych elektrolitów) i różnych stężeniach substancji po obu stronach błony układ dąży do równowagi stężeń. Przy błonie półprzepuszczalnej jest w stanie osiągnąć równowagę za pośrednictwem przemieszczania się wody z jednej do drugiej przestrzeni. Częstym problemem przy zaparciach jest zbyt twardy lub zbyt mocno uformowany kał, który nie może być wydalony. Jednocześnie, nierzadkocv spowolniona perystaltyka powoduje, że masy kałowe są jeszcze silniej odwadniane, co nasila zaparcia. We wstępującej części jelita grubego resztki wody pokarmowej są wchłaniane – związane to jest z transportem elektrolitów przez ścianę jelita, za którymi podąża woda.

Podczas stosowania preparatu Dicopeg Junior stężenie substancji czynnych osmotycznie (ściągających wodę) w jelicie grubym wzrasta, co powoduje zatrzymywanie większej ilości wody, z jednoczesnym jej napływem do jelita. Prowadzi to do zmiękczenia, a nawet upłynnienia mas kałowych, które będą mogły być swobodnie wydalone.

Atutem, jaki posiada preparat Dicopeg Junior, jest fakt, iż makrogol nie wchłania się z przewodu pokarmowego, więc jest całkowicie bezpieczny. Brak obecności cukrów sprawia, że składniki środka Dicopeg Junior nie fermentują, co nie powoduje wzdęcia i nagromadzenia gazów. W odróżnieniu od tzw. herbat przeczyszczających (zawierających senes, płesznik, glikozydy antrachinowe) składniki preparatu Dicopeg Junior nie mają działania drażniącego na śluzówkę oraz sploty nerwowe podśluzówkowe jelita grubego – dlatego też środek ten może być bezpiecznie stosowany przewlekle i u dzieci od 6. miesiąca życia.

Ostrożność w przypadku stosowania preparatu Dicopeg Junior

Przeciwwskazaniami do stosowania preparatu Dicopeg Junior są:

 • nadwrażliwość na składniki preparatu,
 • odwodnienie,
 • ciężki stan chorego,
 • niewydolność krążenia i nerek,
 • niedrożność jelit lub zwężenie jelita,
 • choroby zapalne jelit: choroba Leśniewskiego-Crohna, zakażenie Cl.difficille, Colitis ulcerosa,
 • zaburzenia elektrolitowe.

W trakcie stosowania preparatu Dicopeg Junior należy koniecznie dbać o nawodnienie i poziom elektrolitów. W przypadku dziecka warto zastosować doustny płyn nawadniający lub samodzielnie przygotowany płyn elektrolitowy.

Jest to produkt kategorii C, w związku z czym w przypadku kobiet w ciąży oraz karmiących piersią może być zastosowany wyłącznie wtedy, gdy według lekarza korzyść dla chorej przeważa nad potencjalnym ryzykiem dla płodu lub dziecka.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki