Poradnik
Ibuprom Sport

Ibuprom Sport

Ibuprom Sport

Nikt nie ma wątpliwości, że sport to zdrowie – jednak każda osoba intensywnie ćwicząca tudzież uprawiająca dowolną dyscyplinę dobrze wie, że nie da się w trakcie aktywności uniknąć różnego rodzaju przeciążeń czy kontuzji, które mogą powodować ból, dyskomfort i inne dolegliwości.

Znalezione produkty : 2
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Ibuprom Effect 50 mg/ g, żel, 100 g - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Ibuprom Effect 50 mg/ g, żel, 100 g
30,49 zł
Ibuprom Effect 50 mg/ g, żel, 60 g - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Ibuprom Effect 50 mg/ g, żel, 60 g
20,49 zł
1 - 2 z 2 produktów

Ibuprom Sport – wskazania i rodzaje

Zwykle wyżej wymienione uciążliwości nie są długotrwałe i organizm radzi sobie z nimi w naturalny sposób. Niemniej jednak większość osób borykających się z takimi objawami po forsownym treningu szuka sposobów na ich szybkie uśmierzenie, by nie tylko nie narażać się na związane z nimi nieprzyjemności, ale też jak najszybciej wrócić do preferowanej aktywności. Artykuły z serii Ibuprom Sport należą właśnie do kategorii środków, które wychodzą naprzeciw potrzebom osób aktywnych w wyżej opisanych sytuacjach.

Aby oferowana przez produkty Ibuprom Sport pomoc była jeszcze bardziej kompleksowa, producent serii postarał się o ich różne formy. Wśród nich warto wyróżnić:

 • kompresy,
 • spraye,
 • żele.

Tak szeroki wybór środków wspierających sportowców sprawia, że każdy z nich nie powinien mieć żadnegoproblemu ze znalezieniem tego najbardziej odpowiedniego rozwiązania dla siebie.

Ibuprom Sport – spraye chłodzące i ich użytkowanie

Spraye chłodzące z serii Ibuprom Sport mają za zadanie przede wszystkim uśmierzyć ból, który powodują między innymi:

 • upadki,
 • urazy,
 • otarcia,
 • skręcenia stawów,
 • zwichnięcia stawów.

W związku z tym, że w trakcie uprawiania sportów wystawiamy swoje ciało na największe ryzyko doznania którejś z wyżej wymienionych kontuzji, spraye te są przede wszystkim dedykowane osobom aktywnym fizycznie. Niemniej jednak nie oznacza to, iż osoby, które doznały urazu przy jakiejkolwiek innej czynności, nie mogą z tych produktów korzystać. Wręcz przeciwnie, środki chłodzące Ibuprom Sport sprawdzają się w każdych okolicznościach, które wymagają takiego rodzaju miejscowego uśmierzenia bólu. Co więcej, można z nich z powodzeniem korzystać, gdy w grę wchodzą przypadki związane z terapią zimną czy krioterapią.

W skład sprayu Ibuprom Sport wchodzą:

 1. mentol,
 2. butan,
 3. propan,
 4. izobutan.

Sam sposób stosowania sprayu również został pomyślany tak, by stanowić najwygodniejszą dla sportowca formę. Zwykle rozpylenie środka na kontuzjowaną część ciała przez kilka sekund i we wskazanej przez producenta odległości wystarczy, by już po chwili poczuć upragnioną ulgę. Jednak w razie potrzeby zawsze można czynność powtórzyć.

Ibuprom Sport – kompresy i ich zastosowanie

Innym rodzajem produktu działającym w celu uśmierzenia bólu związanego z kontuzją są specjalne kompresy chłodzące. Kompresy z serii Ibuprom Sport wyróżniają się tym, iż działają natychmiastowo i są gotowe do użycia zaraz po wyjęciu z opakowania. Szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku skręceń czy krwiaków, ale równie dobrze można ich użyć w razie poparzeń czy wszelkich innych sytuacjach, w których zimno jest wskazanym sposobem uśmierzenia bólu.

Podobnie jest ze sprayami z serii Ibuprom Sport – i tutaj można liczyć na łatwość zastosowania. Wszystko, co trzeba zrobić, aby skorzystać z właściwości kompresów, to nacisnąć obiema rękami wskazane na woreczku miejsce, aż do momentu rozgniecenia torebki z wodą, która znajduje się w ich wnętrzu. Potem wystarczy już lekkie wstrząśnięcie woreczkiem w celu wymieszania zawartości (np. wody, soli, azotu) i przyłożenie tak przygotowanego kompresu we właściwe miejsce.

Oczywiście należy pamiętać, że jeśli wybrane kompresy są oznaczone przez producenta jako środki jednorazowego użytku – takimi są w istocie i nie należy ich stosować wielokrotnie. Należy również pamiętać, że nie wolno trzymać produktu w pobliżu substancji łatwopalnych bądź źródeł ciepła.

Ibuprom Sport w formie żelu

W dużej rodzinie produktów Ibuprom Sport nie mogło zabraknąć klasycznego środka uśmierzającego ból, jakim jest żel. Można z jego pomocy korzystać w wielu różnych sytuacjach, z których ponownie nie wszystkie muszą bezpośrednio wiązać się z aktywnością fizyczną.

Niektóre ze wskazanych zastosowań to:

 • bóle w okolicy lędźwiowej kręgosłupa,
 • bolesna sztywność barku,
 • zmiany zapalne tkanek okołostawowych,
 • miejscowe leczenie bólów mięśni.

Jak widać, bez względu na to, czy ma się stłuczone kolano czy zmiany zapalne w okolicach pochewek ścięgnistych – można sięgnąć po produkty z serii Ibuprom Sport. W zależności od wybranego produktu zarówno ostateczny skład substancji czynnych i substancji pomocniczych w nim zawartych będzie się różnić, dlatego każdorazowo przed zakupem warto się zapoznać ze szczegółami, aby mieć pewność, iż wybrany żel nie zawiera składników, na które ma się uczulenie czy też nadwrażliwość.

Ważne jest więc zapoznanie się z ulotką wybranego produktu, a w razie jakichkolwiek wątpliwości czy dodatkowych pytań – zwrócenie się z nimi do lekarza bądź farmaceuty.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki