Kategorie

Ibuprom Sport Żel

Ibuprom sport żel

Aktywność fizyczna niesie ze sobą cały szereg plusów – od dobrej kondycji, przez sprawność i elastyczność ciała, aż po ogólnie dobre samopoczucie. Niemniej jednak zdarzają się sytuacje, gdy może nieść ze sobą również ból i dyskomfort.

Urazy i kontuzje, bo o nich tutaj mowa, to nieodłączny element treningów i ćwiczeń, z którymi liczy się każdy sportowiec bez względu na staż czy uprawianą dyscyplinę. Niemniej jednak w dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji wiele środków uśmierzających ból i pomagających radzić sobie z dolegliwościami wynikającymi z urazów.

Wśród wielu propozycji na rynku wyróżnia się seria produktów Ibuprom Sport żel – znanego producenta środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych.

Znalezione produkty: 2
Sortowanie:
Sortuj według
Ibuprom Sport 50 mg/ g, żel, 100 g - miniaturka zdjęcia produktu

Ibuprom Sport 50 mg/ g, żel, 100 g

23,79 zł
Ibuprom Sport 50 mg/ g, żel, 60 g - miniaturka zdjęcia produktu

Ibuprom Sport 50 mg/ g, żel, 60 g

16,29 zł

Ibuprom Sport żel – zastosowanie, charakterystyka i działanie

Żel oferowany przez markę Ibuprom jest preparatem zalecanym przede wszystkim do miejscowego stosowania na ból mięśni, np. po urazie czy ich nadwyrężeniu, jednak jest to jedno z wielu zastosowań, którym producent dedykuje jego użycie.

Ibuprom Sport żel można stosować również w przypadku:

 • reumatycznych schorzeń stawów obwodowych,
 • reumatycznych schorzeń kręgosłupa,
 • zwyrodnieniowych chorób stawów,
 • leczenia zapalnych tkanek okołostawowych,
 • zmian pourazowych związanych z uprawianiem sportu,
 • zmian pourazowych powypadkowych,
 • leczenia bólów okolicy lędźwiowej,
 • leczenia bólów sztywności barku.

Żele z tej serii są polecane zarówno w przypadku różnego rodzaju stłuczeń i skręceń, jak i w razie stanów zapalnych wiązadeł czy kaletek maziowych. W przypadku cierpienia z powodu którejkolwiek z tych dolegliwości warto zapoznać się z ich właściwościami przeciwzapalnymi i przeciwbólowymi.

Ibuprom Sport żel – skład i dawkowanie

Producent preparatów z serii Iburpom Sport mocno skoncentrował się na doborze składników, które ostatecznie komponują każdy żel. Zanim jednak bliżej przyjrzymy się temu, co można znaleźć w składzie takiego żelu oraz jakie z tym wiążą się właściwości, warto zaznaczyć, iż z myślą o osobach o różnych potrzebach żele te są dostępne w tubkach o różnej pojemności. Ibuprom Sport żel 100 g oraz nieco mniejszy, bo 60-gramowy to jedne z najczęściej wybieranych rozwiązań.

Jeśli chodzi o sam skład, oprócz klasycznych elementów, jakie można znaleźć w wielu żelach typu woda oczyszczona czy triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, unikatowym składnikiem produktów z tej serii na pewno jest ibuprofen.

Oprócz powyższych charakterystycznymi składnikami w niektórych żelach Ibuprofen Sport są olejek lawendowy i pomarańczowy. Pierwszy z nich koi i uśmierza ból. Przyczynia się do optymalnego odprężenia i relaksu. Jeśli chodzi o właściwości olejku pomarańczowego, jego kojący zapach również dobrze wpływa na samopoczucie, będąc częścią intensywnego stylu życia – jak w przypadku osób cierpiących z powodu sportowych kontuzji – posiada uspokajające i energetyzujące zarazem działanie.

W kontekście dawkowania najważniejsze jest to, by zawsze dokładnie zapoznać się z informacjami załączonymi w ulotkach, bowiem Ibuprom Sport żel jak każdy inny lek bez recepty musi być stosowany w odpowiedni sposób, aby przynieść pożądane rezultaty. Najważniejsze do zapamiętania jest to, by preparaty stosować miejscowo. Jeśli chodzi o częstotliwość, producent zaleca powtarzanie wmasowania żelu od trzech do czterech razy na dobę. Można również w razie potrzeby czynność powtarzać częściej, jednak nie przekraczając czterogodzinnego odstępu.

Oczywiście przed zastosowaniem któregokolwiek z produktów należących do tej serii należy się upewnić, iż nie jest się uczulonym na jakikolwiek składnik obecny w żelu. Jeśli ma się wobec tego najmniejsze wątpliwości, trzeba skonsultować się z farmaceutą bądź lekarzem, ponieważ istnieją pewne ograniczenia – na przykład kobiety w II trymestrze ciąży czy też karmiące piersią powinny powstrzymać się od stosowania żelu z serii Ibuprom Sport.

Filtry

Marka
Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Sposób aplikacji
Problem
Kluczowy składnik
Wiek
Typ produktu
 • Apteka Gemini

  gemini.pl

  Dodaj do ekranu głównego