Poradnik
Inhalatory Microlife

Inhalatory Microlife

Inhalator Microlife

Oferowany przez Gemini specjalistyczny inhalator Microlife jest urządzeniem wykorzystywanym w terapii różnego rodzaju schorzeń górnych dróg oddechowych, m.in. astmy oskrzelowej, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Inhalator Microlife, to narzędzie umożliwiające wygodne, bezpieczne i przede wszystkim – efektywne podawanie leków drogą wziewną.

W ofercie Gemini odnaleźć można kilka modeli inhalatorów Microlife oraz zestawy akcesoriów: m.in. komplet specjalistycznych komór inhalacyjnych, ułatwiających nebulizację u dzieci lub osób niemogących posługiwać się klasyczną maseczką.

Znalezione produkty : 3
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Microlife NEB 400, inhalator pneumatyczno-tłokowy dla dzieci - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Microlife NEB 400, inhalator pneumatyczno-tłokowy dla dzieci
126,99 zł
Microlife NEB 200, inhalator kompresorowy, kompaktowy - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Microlife NEB 200, inhalator kompresorowy, kompaktowy
118,79 zł
Microlife NEB 210, inhalator kompresorowy dla dzieci i dorosłych, kompaktowy - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Microlife NEB 210, inhalator kompresorowy dla dzieci i dorosłych, kompaktowy
129,49 zł
1 - 3 z 3 produktów

Jak działa i czym jest inhalator Microlife?

Urządzenie to ma na celu generowanie specjalnej mgiełki, aerozolu, w którym znajdują się drobiny wody, jonów oraz cząsteczki różnego rodzaju leków.

Na inhalator Microlife składają się m.in. następujące elementy:

 • kompresor,
 • nebulizator,
 • zestaw przewodów, masek i ustników,
 • końcówka do nosa,
 • przewody zasilające.

Najważniejszym elementem tego zestawu jest nebulizator. Inhalator Microlife dzięki komorze nebulizacyjnej jest w stanie tworzyć aerozol, który za pośrednictwem generowanego przez kompresor strumienia powietrza dostaje się do płuc. Jest to optymalny rodzaj podawania leków, gdyż dobrze penetruje on w obręb dróg oddechowych – w tym najodleglejszych i najdrobniejszych generacji oskrzelików. Zasięg zastosowania terapeutycznego różnego rodzaju leków ograniczony jest jedynie wielkością cząsteczki. Inhalator Microlife pozwala na podawanie cząsteczek leków nieprzekraczających 5 µm, co jest wartością optymalną dla uzyskania efektu terapeutycznego w obrębie całości tzw. drzewa oskrzelowego.

Inhalator Microlife to urządzenie pneumatyczne, w którym to strumień powietrza prowadzi do powstania mgiełki aerozolu. Ze względu na zastosowaną technologię, możliwe jest podawanie za pośrednictwem inhalatora Microlife wszelkich preparatów – również glikokortykosteroidów (co nie jest możliwe w przypadku np. ultradźwiękowych urządzeń, gdzie cząsteczki leków ulegają rozpadowi).

Nebulizacja, którą umożliwia inhalator Microlife, pozwala skutecznie dostarczać leki w obręb dróg oddechowych, nawilżać je oraz ułatwiać ich oczyszczanie. Wśród preparatów dostępnych do stosowania, również z urządzeniem jak inhalator Microlife należy wyróżnić:

 • wziewne glikokortykosteroidy,
 • leki beta2-mimetyczne (rozszerzające oskrzela np. w astmie; Salbutamol),
 • leki parasympatykolityczne – stosowane w ciężkiej astmie lub POChP (np. bromek ipratriopium lub tiotropium),
 • leki mukolityczne (rozrzedzające wydzielinę w drogach oddechowych),
 • antybiotyki, np. kolistynę,
 • leki przeciwalergiczne-przeciwastmatyczne np. kromoglikan sodowy,
 • sól fizjologiczną (NaCl) lub roztwory hipo- i hipertoniczne soli.

Jakie korzyści ma podawanie leków przez pneumatyczny inhalator Microlife?

Do podstawowych atutów nebulizatorów dyszowych, typowo stosowanych w pneumatycznych urządzeniach jak inhalator Microlife, należy zaliczyć:

 1. prostotę obsługi – pacjent nie musi koordynować wdechu z podawaniem dawki leku,
 2. łatwość modyfikacji dawki,
 3. możliwość podawania dużych dawek leków,
 4. wysoką skuteczność przy normalnym oddychaniu,
 5. brak nawet najmniejszej utraty leku w trakcie wydechu,
 6. możliwość jednoczasowego podawania tlenu,
 7. doskonałą penetrację leku w obręb górnych (zatoki, jama nosowa, gardło) oraz dolnych dróg oddechowych (krtań, tchawica, oskrzela, płuca).

Warto zwrócić uwagę na to, że parametry nebulizacji można z łatwością modyfikować. Inhalator Microlife posiada duży pojemnik, przez co w prosty sposób dostosujemy dawkę leku – możemy ją w razie potrzeby bardziej rozcieńczyć, a czas nebulizacji wydłużyć.

Po co nam nebulizator w domu?

To pytanie zadaje sobie wielu rodziców oraz osób opiekujących się osobami starszymi – do czasu pierwszej sytuacji, gdy nebulizacja staje się niezbędna. Inhalator Microlife pozwala szybko przynieść ulgę osobom cierpiącym na różnego rodzaju schorzenia dróg oddechowych – w tym o charakterze infekcyjnym. Inhalator Microlife doskonale sprawdzi się w przypadku zapalenia krtani – kilka sesji oddechowych z roztworem soli lub glikokortykosteroidem pozwolą odzyskać głos. Z kolei przy zapaleniu oskrzeli nebulizacja ułatwi oddychanie, zmniejszy ilość produkowanej wydzieliny i ułatwi jej wykrztuszanie. Również u alergików (nie tylko chorujących na astmę) nebulizacja może być doskonałą metodą wspierania oczyszczania nosa i zatok z wydzieliny.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki