Poradnik
Inovox Express

Inovox Express

Inovox Express

Ból gardła najczęściej towarzyszy przeziębieniu. W niemalże 90% przypadków jest ono spowodowane infekcją wirusową, a tylko w pozostałych 10% dolegliwości powstają na drodze zakażeń bakteryjnych. Rozróżnienie od siebie tych dwóch infekcji jest kluczowe, by zastosować właściwe leczenie. Wirusy nie są podatne bowiem na działanie antybiotyków, które radzą sobie przede wszystkim ze zwalczaniem bakterii.

Znalezione produkty : 3
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Inovox Express 2 mg + 0,6 mg + 1,2 mg, smak miodowo-cytrynowy, 24 pastylki - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Inovox Express 2 mg + 0,6 mg + 1,2 mg, smak miodowo-cytrynowy, 24 pastylki
17,99 zł
Inovox Express 2 mg + 0,6 mg + 1,2 mg, smak pomarańczowy, 24 pastylki - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Inovox Express 2 mg + 0,6 mg + 1,2 mg, smak pomarańczowy, 24 pastylki
17,99 zł
Inovox Express 2 mg + 0,6 mg + 1,2 mg, smak miętowy, 24 pastylki - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Inovox Express 2 mg + 0,6 mg + 1,2 mg, smak miętowy, 24 pastylki
17,99 zł
1 - 3 z 3 produktów

Jak objawia się infekcja wirusowa

Infekcji wirusowej towarzyszyć może sporo objawów, ale jednym z najbardziej charakterystycznych jest ból gardła. Zauważalne jest ponadto zaczerwienie i rozpulchnienie. Pojawia się uczucie drapania, swędzenia, trudności w oddychaniu. Dolegliwości przeszkadzają podczas mówienia, jedzenia, połykania. Dołączyć się może gorączka oraz ogólne rozbicie, ból mięśni i stawów, rozdrażnienie.

Choć infekcje wirusowe obejmujące gardło nie należą do groźnych i często ustępują samoistnie, to jednak ich powikłania mogą być już poważne. Przede wszystkim problem pojawia się u małych dzieci, których układ odpornościowy nie jest jeszcze w pełni dojrzały, i infekcja wirusowa może przerodzić się w bakteryjną – na przykład zapalenie migdałków, anginę ropną.

Sposoby na ból gardła

Z bólem gardła można radzić sobie domowymi sposobami i/lub korzystając z powszechnie dostępnych preparatów aptecznych, na przykład Inovox Express. Na łagodzenie objawów pozwala picie dużych ilości naparów ziołowych czy herbaty z miodem i cytryną. Napary z kwiatu lipy, rumianku czy bzu czarnego dobrze działają, ponieważ wykazują właściwości antyseptyczne. Tę samą właściwość wykorzystano w preparacie Inovox Express, a to za sprawą obecności substancji czynnej amylometakrezolu.

Naparami z rumianku można również płukać gardło. Alternatywą są płukanki z szałwii, kory dębu bądź przegotowana woda z dodatkiem soli lub sody. Z bólem radzą sobie tabletki do ssania na gardło, które można dostać w aptece. Najpierw warto jednak upewnić się podczas wizyty lekarskiej, że mamy do czynienia z infekcją wirusową.

Jeśli w celu łagodzenia objawów zostaną polecone tabletki na gardło, warto wybrać Inovox Express. Wyróżnia się on połączeniem trzech substancji aktywnych: działającej znieczulająco lidokainy oraz wykazujących działanie antyseptyczne amylometakrezolu i alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego.

Inovox Express - właściwości lidokainy

Lidokaina zawarta w Inovox Express pozwala na złagodzenie odczuwanego bólu. Miejscowo znieczula błony śluzowe, dlatego sprawdza się w bólach gardła. Jej czas działania jest krótki, co oznacza, że szybko wywołuje pożądane efekty. Preparat zastosowany w postaci aerozolu działa nawet już po minucie. Poza tym lidokaina jest w całości metabolizowana przez wątrobę i wydalana w 90%.

Połączenie trzech substancji czynnych w Inovox Express – znieczulającej i o działaniu antyseptycznym, pozwala nie tylko uporać się z bólem gardła. Można liczyć na efekt przeciwzapalny. W przypadku zwykłej infekcji wirusowej o standardowym przebiegu, taki preparat wystarczy stosować przez dwa dni, by złagodzić objawy i szybciej poradzić sobie z zakażeniem.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki