Kategorie

Kremy do stóp z mocznikiem

Kremy do stóp z mocznikiem - dla pięknej skóry stóp

Popękane, szorstkie pięty to mało estetyczny widok. Stanowią one problem zwłaszcza latem, kiedy częściej chodzimy w odkrytym obuwiu. Żeby zapobiec nadmiernemu rogowaceniu skóry, warto zacząć stosować krem do stóp z mocznikiem. Ten składnik, w zależności od stężenia w preparacie albo intensywnie nawilża, albo złuszcza, pomagając pozbyć się szorstkiego naskórka. 

Znalezione produkty: 6
Sortowanie:
Sortuj według
Bielenda Happy End, krem do stóp i pięt z mocznikiem, 125 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Bielenda Happy End, krem do stóp i pięt z mocznikiem, 125 ml

9,99 zł
Ziaja Med Kuracja Ultranawilżająca Mocznik 15%, krem do stóp, skóra sucha, 100 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Ziaja Med Kuracja Ultranawilżająca Mocznik 15%, krem do stóp, skóra sucha, 100 ml

12,39 zł
Bielenda Professional, krem zmiękczający do stóp z mocznikiem i kwasem salicylowym, 500 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Bielenda Professional, krem zmiękczający do stóp z mocznikiem i kwasem salicylowym, 500 ml

43,99 zł
Silcare Nappa, krem do stóp z mocznikiem 30%, 250 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Silcare Nappa, krem do stóp z mocznikiem 30%, 250 ml

11,99 zł
Hexaflex Urea 30, specjalistyczny krem pielęgnacyjny na zrogowaciałą skórę stóp i łokci, 75 g - miniaturka zdjęcia produktu

Hexaflex Urea 30, specjalistyczny krem pielęgnacyjny na zrogowaciałą skórę stóp i łokci, 75 g

17,69 zł
Vianek, nawilżający krem do stóp, 75 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Vianek, nawilżający krem do stóp, 75 ml

19,99 zł

Dlaczego pięty pękają i robią się szorstkie?

Skóra na spodzie stóp, a w szczególności na piętach, charakteryzuje się nawet 3 - 4 razy większą grubością niż na innych częściach ciała. Jej naskórek rozrasta się szybciej, niż jest w stanie się złuszczyć - sprzyjają temu czynniki mechaniczne, czyli ucisk w wyniku chodzenia, noszenia ciasnych butów. Oprócz tego, na spodach stóp nie ma gruczołów łojowych. Ma to poprawić ich przyczepność do podłoża, jednak zwiększa również ryzyko przesuszenia. Biorąc pod uwagę te właściwości skóry na piętach, powinniśmy zadbać o ich odpowiednią, regularną pielęgnację. W przeciwnym razie będziemy stale borykać się z suchością, szorstkością, a nawet pękaniem, które nie jest już tylko problemem estetycznym. Pęknięcia mogą bowiem zamieniać się w rany, a te z kolei ulegają zakażeniom, których leczenie może być długotrwałe i kłopotliwe.

Jaki krem na pękające pięty?

Żeby zrogowacenia na piętach odeszły w niepamięć, warto regularnie złuszczać, a następnie nawilżać skórę stóp. Wystarczy poświęcić jej kilka minut dziennie, aby osiągnąć zadowalające efekty i móc bez wstydu pokazać stopy w sandałach lub klapkach. Niektórzy stosują maść z witaminą A na pękające pięty, inni wybierają kosmetyki w formie kremu, które z reguły szybciej się wchłaniają i są wzbogacone o dodatkowe substancje, np. zapobiegające poceniu, łagodzące podrażnienia, odżywiające skórę. Warte uwagi są zwłaszcza kremy zawierające mocznik. 

Preparaty z mocznikiem - jak działają?

 

Mocznik jest substancją, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Jest obecny m.in. w warstwie rogowej naskórka, gdzie odpowiada za utrzymywanie wody w skórze. W kosmetykach stosowany jest mocznik syntetyczny, co wcale nie umniejsza jego skuteczności. Wręcz przeciwnie - jest to jeden z najlepszych znanych w kosmetologii humektanów, czyli substancji higroskopijnych, pochłaniających i utrzymujących wodę.

Co istotne, mocznik może działać na skórę na dwa sposoby. W stężeniu poniżej 10% zmiękcza ją i nawilża, powyżej 10% działa złuszczająco. Im więcej ponad 10%, tym silniejszy efekt złuszczenia, prowadzący do schodzenia starego naskórka i odkrywania jego młodszej, gładszej warstwy. Stężenie warto dobrać w zależności od wyjściowego stanu stóp. Jeśli zrogowacenie jest duże, na początek może to być krem z 30% mocznika. Jeśli jednak chcemy używać kremu profilaktycznie, 7 - 10 % będzie optymalną wartością. Warto w tej sprawie poradzić się lekarza lub farmaceuty.  

Krem na pękające pięty z mocznikiem dostaniesz w aptece Gemini. Wśród dostępnych u nas preparatów znaleźć można produkty takich marek jak m.in. marek Bielenda, Ziaja Med, Vianek czy ApteoCare.

Filtry

Marka
Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Sposób aplikacji
Rodzaj skóry
Problem
Kluczowy składnik
Dla kogo
Cecha specjalna
Wiek
Typ produktu
Trendy
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego