Poradnik
Kremy ujędrniające do twarzy

Kremy ujędrniające do twarzy

Kremy ujędrniające do twarzy – nie tylko dla kobiet dojrzałych!

Już po 25. roku życia w naszych organizmach maleje produkcja kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. To trzy najważniejsze dla skóry substancje, które odpowiadają za jej jędrność, napięcie oraz młody wygląd. W efekcie skóra zaczyna wiotczeć, pojawiają się także zmarszczki. Odpowiednia profilaktyka przeciwstarzeniowa i kremy ujędrniające do twarzy mogą opóźnić te procesy.

Znalezione produkty : 0
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
1 - 0 z 0 produktów

Dlaczego skóra traci jędrność?

Młoda skóra obfituje w kolagen, elastynę i kwas hialuronowy, dlatego jest gładka, sprężysta i napięta. Włókna kolagenowe wraz z elastyną, która działa niczym guma, oraz wypełniaczem w postaci kwasu hialuronowego stanowią swojego rodzaju rusztowanie dla twarzy. Niestety z wiekiem tych substancji jest coraz mniej. Włókna kolagenowe ulegają degradacji, robią się cienkie i sztywne, są również nierównomiernie rozmieszczone, przez co na twarzy powstają zmarszczki, które niekiedy zamieniają się w głębokie bruzdy. Krem ujędrniający do twarzy nie cofnie i nie zatrzyma tego procesu, ale może go spowolnić.

Kremy ujędrniające do twarzy – jakich składników szukać?

Skóra, która traci jędrność, z jednej strony potrzebuje składników, których zaczyna jej brakować, tzn. właśnie kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Dlatego właśnie kremy ujędrniające do twarzy często zawierają te substancje. Z drugiej strony warto szukać także składników, które wspomagają naturalne procesy regeneracyjne. Są wśród nich m.in. witaminy A, C i E, retinol, skwalan, bakuchiol, peptydy czy niacynamid.

Jak zapobiegać utracie jędrności?

Proces wiotczenia skóry jest zupełnie naturalny, jednak zdarza się, że niepotrzebnie go przyspieszamy przez m.in.:

  • nadmierną ekspozycją na słońce;
  • palenie papierosów;
  • niewłaściwą pielęgnację;
  • niewłaściwą dietę.

Dobrze dobrany krem ujędrniający do twarzy powinien być jednym z elementów całościowego programu pielęgnacyjnego. O kondycję skóry trzeba bowiem dbać kompleksowo, stosując odpowiednią dietę, pijąc dużo wody, unikając używek i wysypiając się.

Kremy ujędrniające do twarzy w Gemini

Oferujemy duży wybór kremów ujędrniających do twarzy, zawierających kolagen, elastynę, retinol, kwas hialuronowy oraz cenne witaminy. Może kupić je online na stronach Gemini.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki