Poradnik

Kudzu

Kudzu a walka z nałogiem

Nałóg alkoholowy dotyka dużą część społeczeństw całego świata. Wśród Polaków odsetek ludzi, którzy trwają w nałogu lub próbują z niego wyjść, jest duży. Istnieje wiele czynników, które generują ten problem. Najczęstsze z nich to przede wszystkim życie w stresie i pośpiechu, brak czasu dla rodziny oraz na wypoczynek, a także bierny tryb życia. Sporo osób podejmuje jednak świadomą walkę z alkoholizmem, zapisując się na terapię i klubów AA, aby od nowa ułożyć swoje życie i nadać mu całkiem inny kierunek. Oprócz aktywności fizycznej, wewnętrznej pracy nad sobą i spotkań w grupach, osoby te przyjmują też odpowiednie preparaty. Wśród nich są te oparte na bazie korzenia kudzu, który jest rośliną rosnącą dziko w Chinach.

Znalezione produkty : 5
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Swanson Kudzu Korzeń, 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Swanson Kudzu Korzeń, 60 kapsułek
16,39 zł
Doctor Life Kudzu Root, 100 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Doctor Life Kudzu Root, 100 kapsułek
47,99 zł
GorVita Kudzu, 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Ostatnie sztuki
Zdrowie i uroda
GorVita Kudzu, 60 kapsułek
22,32 zł24,00 zł
Najniższa cena z 30 dni
Activlab Pharma Kudzu, 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Activlab Pharma Kudzu, 60 kapsułek
26,79 zł
Wish, Kudzu Root Extract, opornik łatkowaty 500 mg + L-leucyna + prebiotyk, 120 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Wish, Kudzu Root Extract, opornik łatkowaty 500 mg + L-leucyna + prebiotyk, 120 kapsułek
54,99 zł
1 - 5 z 5 produktów

Jakie właściwości ma korzeń kudzu?

Roślina ta jest pnączem, które w ciągu jednej doby może osiągnąć wysokość aż 300 cm. Jej inne nazwy to opornik łatkowaty, ołownik łatkowaty, natomiast jego nazwa łacińska to Pueraria lobata. Należy do rodziny bobowatych. Składa się z kwiatów i korzenia, który może liczyć sobie nawet 2 metry długości. Jego działanie może wspierać walkę z nałogiem alkoholizmu i nikotynizmu, ponieważ korzeń kudzu wykazuje działanie na układ nerwowy. Kudzu zawiera w sobie m.in. izoflawony, które są uznawane za ważną substancję ułatwiającą walkę z uzależnieniami. Roślina ta minimalizuje zmęczenie, stres i wpływa pozytywnie na nastrój, dzięki stymulacji hormonów szczęścia dopaminy i serotoniny. Stosowanie produktów z Kudzu, to, innymi słowy, namiastka tego, co chory odczuwał po wypiciu czy zapaleniu papierosa. Dlatego też chęć sięgnięcia po używkę możespadać. Stosowany jest także w czasie menopauzy, ponieważ zawarte w nim izoflawonoidy, pueararyny minimalizują uciążliwe skutki klimakterium. W kudzu zawarte są także cenne dla zdrowia składniki mineralne, czyli żelazo, sód i wapń. Nie brakuje też węglowodanów, a zwłaszcza skrobi.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki