Poradnik
Nurofen Forte

Nurofen Forte

Nurofen Forte

Ból niejedno ma imię – całe szczęście, że współczesna medycyna ma również różne sposoby, które mogą pomóc się z nim uporać. Jednym z nich jest Nurofen Forte – produkt medyczny dostępny w różnych formach, stąd możliwy do zastosowania zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Warto zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi tego preparatu, aby wiedzieć, kiedy można z niego skorzystać i jak robić to bezpiecznie.

Znalezione produkty : 6
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Nurofen dla dzieci Forte pomarańczowy 40 mg/ ml, zawiesina doustna, od 3 miesiąca do 12 lat, 100 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Nurofen dla dzieci Forte pomarańczowy 40 mg/ ml, zawiesina doustna, od 3 miesiąca do 12 lat, 100 ml
26,19 zł
Nurofen dla dzieci Forte truskawkowy 40 mg/ ml, zawiesina doustna, od 3 miesiąca do 12 lat, 100 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Nurofen dla dzieci Forte truskawkowy 40 mg/ ml, zawiesina doustna, od 3 miesiąca do 12 lat, 100 ml
26,19 zł
Nurofen dla dzieci Forte truskawkowy 40 mg/ ml, zawiesina doustna, od 3 miesiąca do 12 lat, 150 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Nurofen dla dzieci Forte truskawkowy 40 mg/ ml, zawiesina doustna, od 3 miesiąca do 12 lat, 150 ml
35,69 zł
Nurofen Forte 400 mg, 12 tabletek powlekanych - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Nurofen Forte 400 mg, 12 tabletek powlekanych
10,99 zł
Nurofen Forte 400 mg, 48 tabletek powlekanych - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Nurofen Forte 400 mg, 48 tabletek powlekanych
27,69 zł
Nurofen Forte 400 mg, 24 tabletki powlekane - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Nurofen Forte 400 mg, 24 tabletki powlekane
17,09 zł
1 - 6 z 6 produktów

Nurofen Forte w tabletkach - informacje o składzie

Na rynku są dostępne opakowania z różną ilością tabletek Nurofen Forte – tak, by każdy zainteresowany nimi konsument miał możliwość dopasowania wielkość opakowania do swoich potrzeb. Jednak jeszcze przed dokonaniem wyboru, co do pojemności opakowania tabletek – warto w pierwszej kolejności dokładnie zapoznać się z tym, jakie to składniki je tworzą.

Głównym składnikiem każdej tabletki Nurofen Forte, a równocześnie substancją czynną, która odpowiada za jej działanie jest ibuprofen 400mg. Jednak niemożnością byłoby wykorzystanie właściwości tego składnika w sposób pełny i zgodny z pożądanym wynikiem, gdyby nie znajdujące się obok niego substancje pomocnicze, takie jak między innymi:

  • kroskarmeloza sodowa,
  • sodu cytrynian,
  • krzemionka koloidalna bezwodna,
  • guma arabska suszona rozpyłowo,
  • Opacode S-1-15094,
  • glikol propylenowy.

Ważne jest, aby przed sięgnięciem po Nurofen Forte poznać pełną listę znajdujących się w nim substancji. Chodzi o upewnienie się, iż nie ma wśród nich składnika, na który organizm wykazuje nadwrażliwość, czy alergię.

Nurofen Forte dla dorosłych – zastosowanie i działanie

Produkt Nurofen Forte, jak zauważono na wstępie – jest przede wszystkim lekiem, który ma na celu nieść pomoc w walce z bólem różnego pochodzenia. Jednak jego właściwości przeciwbólowe nie są jedynymi, którymi się wyróżnia. Obok nich warto również zwrócić uwagę na Nurofen Forte jako na rozwiązanie przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne.

Tym samym, łatwiej jest zrozumieć konkretne sytuacje, w których tabletki Nurofen Forte będą mieć zastosowanie. Mowa tutaj o bólach różnego pochodzenia, ale również o różnym nasileniu. Produkt ten może nieść ukojenie, zarówno w przypadku słabych, jak i umiarkowanych dolegliwości. Zatem po Nurofen Forte w tabletkach można sięgnąć, gdy chodzi o bóle głowy takie jak migrena, jak i wtedy gdy dokuczają bóle okolicy krzyżowej. Preparat, dzięki zawartości ibuprofenu, może też pomóc na bóle zębów, nerwobóle, czy bóle mięśni i stawów. Można również skorzystać z jego właściwości, gdy chodzi o bolesne miesiączkowanie, albo wykorzystać jako sposób na gorączkę w przypadku grypy, czy przeziębienia.

Nurofen forte dla dzieci i niemowląt – najważniejsze informacje

Producent Nurofen Forte pomyślał również o najmłodszych – tworząc wersję preparatu w formie zawiesiny, która jest przyjazną formą do zastosowania względem dzieci, czy niemowląt. Na rynku dostępne są różne wersje smakowe – aby możliwość ukojenia bólu u dzieci była możliwie jak najbardziej przyjemna i bezproblemowa. Można znaleźć wersje smakowe takie jak:

  • pomarańczowa,
  • truskawkowa.

Ważne do podkreślenia jest również to, iż mowa o propozycji niesteroidowej i przeciwzapalnej. Nurofen Forte może być podawany dzieciom, podobnie jak ma to miejsce w przypadku tabletek dla dorosłych – gdy chodzi o dolegliwości bólowe różnego pochodzenia. Producent wskazuje również na możliwość wykorzystania preparatu w formie środka wspomagającego leczenie stanów zapalnych ucha środkowego.

Nurofen Forte – bezpieczeństwo stosowania

Bez względu na to, czy chodzi o wersję dla dzieci, czy dorosłych – każdorazowo konieczne jest upewnienie się, że Nurofen Forte jest stosowany w bezpieczny, zgodny z zaleceniami sposób. Informacji na ten temat należy szukać w jednym z wiarygodnych źródeł. Może to być zarówno ulotka informacyjna dołączona do produktu, jak i również opinia lekarza, bądź farmaceuty. Do specjalisty w tej dziedzinie również należy się kierować w razie jakichkolwiek dodatkowych pytań, związanych z dawkowaniem, czy bezpieczeństwem stosowania tego leku.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki