Kategorie

Orton Flex

Orton flex to suplement diety w tabletkach zawierający w swoim składzie siarczan glukozaminy oraz siarczan chondroityny. Uzupełnieniem jest dodatek witaminy C. Zarówno glukozamina, jak i chondroityna występują w organizmie człowieka jako główny element budulcowy chrząstki stawowej. Z wiekiem poziom każdej z nich ulega zmniejszeniu, dlatego chcąc utrzymać nasze stawy w dobrej formie, należy najpierw przyjrzeć się dokładnie produktom, które jemy. Dieta powinna być głównym źródłem wszystkich niezbędnych substancji odżywczych dla zdrowych stawów. Jeżeli tak nie jest, należy wówczas sięgnąć po suplementy diety. w. Chondroityna pomaga w utrzymaniu ruchomości stawów. Witamina C jest natomiast niezbędnym składnikiem do produkcji kolagenu, w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania chrząstki.

Znalezione produkty: 2
Sortowanie:
Sortuj według
Orton Flex, 30 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Orton Flex, 30 kapsułek

20,39 zł
Orton Flex, smak czarnej porzeczki, 30 saszetek  - miniaturka zdjęcia produktu

Orton Flex, smak czarnej porzeczki, 30 saszetek

59,99 zł

Dla kogo jest przeznaczony Orton flex?

Orton flex jest szczególnie polecany wszystkim, którzy dbają o swoje stawy, osobom w podeszłym wieku oraz z nadwagą, u których układ ruchowy jest nadmiernie obciążony. Osoby aktywnie uprawiające sport również mogą spożywać ten suplement diety Chrząstka to tkanka łączna, która amortyzuje końce kości w stawach. W chorobie zwyrodnieniowej stawów warstwa powierzchniowa chrząstki ulega zużyciu. Umożliwia to kościom ścierać się ze sobą, co może powodować ból, obrzęk oraz utrudniać ruch stawu. Kolana, biodra, kręgosłup i dłonie są częściami ciała, które są najbardziej narażone na rozwój tej choroby.

Jak dbać o zdrowe stawy

Staw zbudowany jest z dwóch powierzchni: stawowych kości przesuwających się względem siebie oraz płynu stawowego, znajdującemu się pomiędzy nimi, który działa jak olej w zawiasach drzwi. W miarę upływu lat objętość tego płynu zmniejsza się, a powierzchnie chrząstek stawowych ulegają degeneracji. Jednym ze sposobów zapobiegania temu procesowi jest przyjmowanie preparatów z chondroityną, glukozaminą i witaminą C. Specjaliści zalecają także ruch, ponieważ uruchamia to stawy, a to z kolei powoduje wydzielanie większych ilości wody do płynu smarującego, dzięki czemu łatwiej rozprowadza się po powierzchni chrząstki. Kolejnym ważnym elementem jest odpowiednia dieta bogata w zdrowe tłuszcze.

Dieta na zdrowe stawy

Utrzymanie zdrowej diety, to obok aktywności fizycznej, ważny element mający wpływ na ogólny stan zdrowia, a także stawów. Sama modyfikacja spożywanych produktów nie jest w stanie wyleczyć problemów z układem kostno-stawowym, ale z pewnością może znacznie pomóc w poprawie ogólnego samopoczucia. Stan zapalny powodujący ból stawów może być zmniejszany przez niektóre pokarmy. Zwiększony potencjał prozapalny przypisuje się żywności przetworzonej lub gotowanej w wysokich temperaturach. Dlatego przy problemach z układem ruchowym warto zwiększyć spożywanie produktów uważanych za przeciwzapalne. Dieta powinna być wzbogacona także o produkty pełnoziarniste. Nie bez znaczenia jest ograniczenie spożycia mięsa, zwłaszcza czerwonego, wysoko przetworzonych produktów spożywczych, cukru oraz alkoholu. Brokuły i inne warzywa zielone, takie jak szpinak, brukselka, jarmuż to bogate źródło witaminy C, A i K. Wiśnie z kolei dostarczają substancji chemicznej z grupy antocyjanów, które są silnymi antyutleniaczami i obniżają ilość wolnych rodników w organizmie.

Filtry

Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Sposób aplikacji
Kluczowy składnik
Wiek
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego