Poradnik
Passiflora (męczennica)

Passiflora (męczennica)

Passiflora

Rola snu dla organizmu człowieka jest znana każdemu. Nawet jeśli nie w teorii – to w praktyce można z łatwością odczuć, jak funkcjonuje ciało po dobrze przespanej nocy, a jak wtedy, gdy ma się za sobą „zarwaną” noc. Jeszcze gorzej, gdy nieprzespana noc nie jest jednostkowa, ale powtarza się często. W takich przypadkach nierzadko wskazane są konsultacje lekarskie, niemniej jednak każdy może także spróbować pomóc sobie samodzielnie, korzystając ze sprawdzonych rozwiązań.

Natura łaskawie obdarzyła nas roślinami o zawartości składników, dzięki którym można kojąco wpłynąć na swój układ nerwowy. Oprócz popularnej melisy dobrą sławą w tym kontekście cieszy się passiflora. Jej sława jednak nie bazuje na mitach czy wyłącznie subiektywnych opiniach, ale swoje korzenie czerpie z faktycznych świadczeń zdrowotnych.

Znalezione produkty : 10
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Dobry Sen, 30 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Dobry Sen, 30 tabletek
8,59 zł
Nerwobon, 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Nerwobon, 60 kapsułek
33,99 zł
Boiron Sedalia, syrop, 200 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Boiron Sedalia, syrop, 200 ml
22,89 zł
Heel Neurexan, 50 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Heel Neurexan, 50 tabletek
30,49 zł
Neospasmina Noc 3,15 ml/ 15 ml, syrop 119 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Neospasmina Noc 3,15 ml/ 15 ml, syrop 119 ml
14,19 zł
Valused (420 mg + 336 mg + 42 mg)/ ml, płyn doustny, 90 g - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Valused (420 mg + 336 mg + 42 mg)/ ml, płyn doustny, 90 g
15,29 zł
Valused 60 mg + 40 mg + 40 mg, 30 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Valused 60 mg + 40 mg + 40 mg, 30 kapsułek
17,39 zł
NervoCalm Sen z melatoniną 1 mg i melisą, 20 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
NervoCalm Sen z melatoniną 1 mg i melisą, 20 tabletek
26,49 zł
Zdrowosen Plus, 28 tabletek powlekanych MRS - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Zdrowosen Plus, 28 tabletek powlekanych MRS
25,99 zł
Dobry sen Forte, 30 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Dobry sen Forte, 30 tabletek
11,69 zł
1 - 10 z 10 produktów

Passiflora – świadczenia zdrowotne

Zdrowy sen i powiązane z nim łagodzenie stresu to najbardziej oczywiste i przychodzące na myśl świadczenia zdrowotne, jakie niesie passiflora. Są jednak zaledwie czubkiem tego, co w istocie ta roślina może dobrego zrobić dla ludzkiego organizmu.

Włączając do swojej diety suplementy z passiflorą, można liczyć na:

  • lepszą formę zdrowia psychicznego
  • uczucie odprężenia
  • dobroczynny wpływ na układ nerwowy

Przede wszystkim jednak ludzie sięgają po suplementy z passiflorą, licząc na jej pomoc w utrzymaniu zdrowego snu, co więcej, poza dobrym snem, można liczyć na jej pomoc w radzeniu sobie ze stresem.

Po suplementy z passiflorą mogą sięgnąć także osoby szukające sposobu na to, by pozyskać komfort emocjonalny i dobrą kondycję psychiczną. Passiflora potrafi wspierać aktywność umysłową w okresach nadmiernego na nią zapotrzebowania czy wzmożonego stresu.

Można także na nią liczyć, chcąc zapewnić sobie naprawdę spokojny odpoczynek i sen, nawet po kłótni czy podekscytowaniu. To naturalny sposób na radzenie sobie z takimi emocjami. Poleca się ją także osobom odczuwającym zmęczenie - passiflora pomaga wywołać prawdziwą relaksację, tak potrzebną w dzisiejszym zabieganym świecie.

Passiflora – suplement w tabletkach

Najczęściej po suplementy diety na bazie męczennicy (inaczej znanej, jako passiflora) sięgają osoby szukające skutecznego sposobu na zaburzenia snu, jak również stany wzmożonego napięcia nerwowego. Na rynku istnieje cały przegląd takowych, dzięki czemu na pewno każdy znajdzie formę i skład odpowiednie dla siebie.

Passiflora bardzo chętnie jest kupowana w tabletkach, z racji dostępności i wygody ich stosowania. Wiele marek oferuje taką formę suplementu, dlatego też można spotkać się z różnymi składnikami, które towarzyszą najważniejszej męczennicy.

Przykładowe substancje obecne w tabletkach z passiflorą to:

  • coffea arabica D12
  • laktoza jednowodna
  • stearynian magnezu

To jednak tylko jedna z setek możliwych wariacji substancji aktywnych i pomocniczych obecnych w tabletkach razem z passiflorą. To ważne do zrozumienia, gdyż zawsze należy sprawdzać dokładnie skład produktu przed jego konsumpcją. Spożycie tabletek z zawartością składnika, na jaki wykazuje się alergię bądź wrażliwość może powodować nieprzyjemne, a nawet niebezpieczne dla organizmu skutki uboczne.

Passiflora – suplement w formie kapsułek

Nieco inną, choć również lubianą formą suplementu z passiflorą są kapsułki. Szczególne popularne okazuje się połączenie ziela passiflory z szyszkami chmielu. Wspólnymi siłami, te aktywne składniki preparatów mogą przynieść upragnioną ulgę osobom tęskniącym za spokojnym, dobrym snem.

Jednak, aby uzyskać pożądane rezultaty, trzeba pamiętać o regularnym przyjmowaniu kapsułek. Każdy producent dokładnie określa w opisach produktów, jak również w ulotkach dołączonych do opakowań sposób, ilość i częstotliwość optymalnego stosowania suplementu przez osoby dorosłe. Można jednak spodziewać się, iż konieczne będzie popicie kapsułek płynem, a najlepiej wodą.

Podobnie, jak w przypadku tabletek, passiflora przyjmowana w formie kapsułek będzie w towarzystwie innych substancji. Konieczne, zatem jest upewnienie się, że nie posiada się alergii na którykolwiek z tych składników. W razie wątpliwości nie należy podążać za własną intuicją, ale jednym zalecanym rozwiązaniem jest skonsultowanie się z lekarzem bądź farmaceutą i zadanie specjaliście wszelkich pytań odnośnie do stosowania suplementu.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki