Boiron Sedalia, syrop, 200 ml

Boiron Sedalia, syrop, 200 ml

Kategorie

Boiron Sedalia, syrop, 200 ml

Cena jednostkowa: 10,75 zł za 100 mililitrów

Cena
21,49 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
 • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
 • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup lub Punkt Odbioru Gemini)

Opis produktu

Syrop Sedalia to lek homeopatyczny przeznaczony do stosowania w stanach uczucia niepokoju, podczas trudności w zasypianiu oraz w ogólnych zaburzeniach snu. Syrop umieszczony jest w butelce z miarką dozującą, która umożliwia dokładne odmierzenie dawki leku, co ułatwia jego przyjmowanie.

Wskazania

Stany niepokoju, trudności w zasypianiu, zaburzenia snu.

Skład

100g syropu zawiera:

 • substancje czynne: Chamomilla Vulgaris 9CH, Gelsemium 9CH, Hyoscyamus Niger 9CH, Kalium Bromatum 9CH, Passiflora Incarnata 3DH, Stramonium aa 1,5 g,
 • substancje pomocnicze: sacharoza, etanol.

 

Lek zawiera 0,4% [v/v] etanolu.

Działanie

Łagodzi stany niepokoju, ułatwia zasypianie.

Dawkowanie

 • Stosować doustnie.
 • Dzieci w wieku od 5 lat: 5ml syropu 2 razy dziennie (rano i wieczorem) przy pomocy miarki dozującej umieszczonej na zakrętce butelki.
 • Dzieci w wieku do 5 lat: według wskazań lekarza.

 

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak opisano w lotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. Leczenie należy kontynuować do ustąpienia objawów, jednak nie dłużej niż przez kilka dni. Nie należy stosować podwójnej dawki w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować w przypadku uczulenia na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Przechowywanie

Brak szczególnych środków ostrożności dotyczących temperatury przechowywania leku. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku i butelce. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.
Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

Działania niepożądane

Lek ten, podobnie jak każdy inny lek, może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Interakcje

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie, w niedawnym czasie, a także o tych, które pacjent planuje stosować podczas przyjmowania syropu Sedalia.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Sedalia u dzieci w wieku poniżej 5 lat należy skonsultować się z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką. 

 

Ciąża i karmienie piersią

 • Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią bądź przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje zajść w ciążę, przed zastosowaniem tego leku powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty.

 

Lek zawiera sacharozę i niewielkie ilości etanolu

 • W przypadku występowania nietolerancji niektórych cukrów należy skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.
 • Lek zawiera małe ilości etanolu (alkoholu), mniej niż 100 mg na dawkę. 

Podmiot odpowiedzialny

Boiron SA
20 rue de la Liberation
69110 Ste-Foy-les-Lyon
Francja

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Sposób aplikacji
Typ produktu
 • Apteka Gemini

  gemini.pl

  Dodaj do ekranu głównego