Kategorie

Pikopil

Znalezione produkty: 2
Sortowanie:
Sortuj według
Pikopil 7,5 mg, 10 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu

Pikopil 7,5 mg, 10 tabletek

16,09 zł
Pikopil 7,5 mg/ ml, krople doustne, roztwór, 15 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Pikopil 7,5 mg/ ml, krople doustne, roztwór, 15 ml

12,89 zł

Pikopil

W leczeniu zaparć liczy się przede wszystkim zmiana stylu życia. Należy zadbać o regularne spożywanie posiłków. Powinny być one zbilansowane, spożywane minimum trzy razy dziennie, z zachowaniem niewielkich porcji, czyli jedzone częściej, ale w mniejszych ilościach.

Zaleca się stosowanie diety bogatoresztkowej z dużą ilością błonnika oraz przyjmowanie minimum trzech litrów wody dziennie. W razie konieczności wymagana jest diagnostyka, w szczególności gdy występują inne jednostki chorobowe, których zaparcia są jednym z objawów. Leczenie musi być dostosowane indywidualnie. Można również korzystać z powszechnie dostępnych środków na zaparcia, takich jak na przykład Pikopil.

Pikopil pozwala na krótkotrwałe łagodzenie dolegliwości, zarówno w przypadku przewlekłych, jak i nawracających zaparć. Może być stosowany nie tylko u dorosłych, ale i u dzieci powyżej 10. roku życia. Jest to lek przeczyszczający o działaniu drażniącym, dlatego musi być przyjmowany zgodnie z zaleceniami.

Dieta na zaparcia

Stosowanie preparatów, takich jak Pikopil, to nieoceniona pomoc doraźna. Na co dzień jednak warto zadbać o zmianę nawyków żywieniowych na stałe. W swoim jadłospisie należy unikać produktów sprzyjających zaparciom, przede wszystkim słodyczy, pieczywa z białej mąki, śmietany, kawy, czarnych jagód, mocnej herbaty i gorących napojów. Niewskazane jest ponadto jedzenie grochu, fasoli, bobu, kapusty i kalafiora.

Dodatkowo można posiłkować się preparatami zawierającymi błonnik. Należą one do najbezpieczniejszych ze względu na to, że zawierają substancje pochodzenia roślinnego, które nie są wchłaniane ani trawione w układzie pokarmowym.

Stawiając na umiarkowaną aktywność fizyczną, zdrową i zbilansowaną dietę, a do tego doraźne wspomaganie preparatami, takimi jak Pikopil, można szybko i skutecznie poradzić sobie z zaparciami oraz wyraźnie poprawić jakość codziennego funkcjonowania.

Filtry

Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Sposób aplikacji
Problem
Kluczowy składnik
Dla kogo
Wiek
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego