Kategorie

Sutricon

Sutricon

Niemal każdy większy uraz skóry wiąże się z możliwością powstania blizny, czyli zmiany skórnej będącej najczęściej skutkiem uszkodzenia skóry właściwej i zastąpieniem jej ubytku tkanką łączną włóknistą. Blizny mogą mieć charakter przerostowy lub zanikowy. Podczas procesu gojenia się skóry rozpoczyna się okres jej wzmożonej regeneracji. Już na tym etapie warto zadbać o szybką reakcję i wdrożyć działania, dzięki którym blizna będzie mniej widoczna. W tym celu pomocne mogą być produkty marki Sutricon, w skład których wchodzą plastry lub żel do stosowania miejscowego, którego zadaniem jest wspomaganie skóry w procesie regeneracji poprzez jej nawilżenie oraz łagodzenie swędzenia lub pieczenia. Plastry Sutricon mogą być także pomocne w ochronie zranionego miejsca – by dodatkowo nie podrażniać go m.in. przez bezpośredni kontakt z ubraniem.

Znalezione produkty: 6
Sortowanie:
Sortuj według
Sutricon, plastry silikonowe na blizny 5 cm x 30 cm, 5 sztuk - miniaturka zdjęcia produktu

Sutricon, plastry silikonowe na blizny 5 cm x 30 cm, 5 sztuk

97,69 zł
Sutricon, plastry silikonowe na blizny 3 cm x 10 cm, 5 sztuk - miniaturka zdjęcia produktu

Sutricon, plastry silikonowe na blizny 3 cm x 10 cm, 5 sztuk

54,89 zł
Sutricon Kids, plastry silikonowe na blizny dla dzieci od 6 miesięca, 3 cm x 7 cm, 5 sztuk - miniaturka zdjęcia produktu

Sutricon Kids, plastry silikonowe na blizny dla dzieci od 6 miesięca, 3 cm x 7 cm, 5 sztuk

63,99 zł
Sutricon, żel silikonowy na blizny, 15 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Wybrane

Sutricon, żel silikonowy na blizny, 15 ml

20,79 zł
Sutricon UV Protect, silikonowy żel do pielęgnacji blizn z filtrem przeciwsłonecznym SPF 35, 15 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Sutricon UV Protect, silikonowy żel do pielęgnacji blizn z filtrem przeciwsłonecznym SPF 35, 15 ml

34,89 zł
Sutricon CC, plastry silikonowe na blizny po cesarskim cięciu, 5 cm x 30 cm, 5 sztuk - miniaturka zdjęcia produktu

Sutricon CC, plastry silikonowe na blizny po cesarskim cięciu, 5 cm x 30 cm, 5 sztuk

99,89 zł

Sutricon plastry – ochrona dla rany

Blizny mogą pojawić się w wyniku naruszenia ciągłości skóry na skutek oparzeń, różnego rodzaju uszkodzeń mechanicznych, ale także w wyniku operacji czy zabiegów medycznych. Warto wiedzieć, że w ofercie Sutricon znalazły się również plastry dedykowane kobietom po zabiegu cesarskiego cięcia. Niezależnie od przyczyny powstania rany, sposób jej pielęgnacji może znacząco wpłynąć na wielkość i widoczność blizny poprzez ułatwienie skórze procesu regeneracji. Skóra w obrębie blizny jest dużo bardziej wrażliwa, łatwo więc urazić ją podczas wykonywania codziennych czynności, ocierając ubraniem, a także w trakcie kąpieli, a nawet snu. Niezwykle ważną kwestią jest odpowiednie zabezpieczenie rany. Plastry Sutricon opracowane zostały w taki sposób, by chronić ranę przed czynnikami drażniącymi oraz wspomagać proces regeneracji skóry. Warto pamiętać również o:

 • prawidłowej higienie ran,
 • unikania ekspozycji uszkodzonej skóry na promieniowanie UV,
 • bezwzględnego unikania drapania rany czy powstałych strupów (tu również mogą być pomocne Sutricon plastry, które ograniczają bezpośredni dostęp do strupka),
 • zastosowaniu specjalistycznych środków pielęgnacyjnych (np. Sutricon żel).

Plastry Sutricon – charakterystyka i rodzaje

Plastry Sutricon to silikonowe plastry na blizny przeznaczone do stosowania na blizny o różnym pochodzeniu. Ich innowacyjna struktura oparta na żelu silikonowym posiada cechy zbliżone do ludzkiej skóry:

 • elastyczność,
 • przepuszczalność tlenu,
 • zapobieganie nadmiernej utracie wody.

Dzięki tym właściwościom produkt z oferty Sutricon może pomóc w zapobieganiu nieprzyjemnym dolegliwościom takim jak uczucie swędzenia, pieczenia czy wrażenie ciągnięcia skóry. Sutricon plastry łatwo dostosowują się do powierzchni skóry, dzięki czemu sprawdzą się na wszystkich nieruchomych powierzchniach ciała. Dzięki bardzo cienkiej, przezroczystej formule są niemal niewidoczne. Ponadto mogą być stosowane na bliznach świeżych, jak i dojrzałych, nawet 9-letnich. Dzięki bogatej ofercie produktów plastry występują w kilku rozmiarach, co umożliwia pacjentom jak najlepsze dopasowanie produktu do indywidualnych potrzeb i wielkości powierzchni uszkodzonej. Zarówno Sutricon plastry silikonowe, jak i Sutricon żel rekomendowane są przez Międzynarodowy Zespół Ekspertów ds. Leczenia Blizn.

Sutricon żel – charakterystyka

Wśród produktów Sutricon przeznaczonych do kompleksowego dbania o blizny znajduje się także Sutricon żel, specjalistyczny produkt pielęgnacyjny. Pacjenci sięgają po niego w przypadku uszkodzenia skóry i blizn o różnym pochodzeniu:

 • po zabiegach chirurgicznych lub medycyny estetycznej,
 • po terapiach laserowych,
 • w przypadku blizn pourazowych, pooparzeniowych,
 • przerostów i bliznowców (keloidów),
 • potrądzikowych,
 • rozstępów.

Sutricon żel rekomendowany jest na wszystkie ruchome powierzchnie ciała i twarzy.

Sutricon – jak stosować

Produkty Sutricon, ze względu na różnorodność oferty, należy dobierać do indywidualnych potrzeb pacjenta, zależnych od wielkości rany oraz miejsca jej powstania. W celu zebrania szczegółowych informacji na temat konkretnego produktu należy zapoznać się z jego ulotką, bądź skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. Czas stosowania zarówno produktu Sutricon żel jak i plastry Sutricon jest uzależniony od wielu czynników – warto jednak pamiętać o regularności, która w przypadku pielęgnacji blizn jest szczególnie wskazana.

Filtry

Specjalne oferty
Marka
Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Sposób aplikacji
Problem
Kluczowy składnik
Dla kogo
Cecha specjalna
Wiek
Typ produktu
 • Apteka Gemini

  gemini.pl

  Dodaj do ekranu głównego