Retimax 1500, maść ochronna z witaminą A, 30 g

Retimax 1500, maść ochronna z witaminą A, 30 g

Kategorie

Retimax 1500, maść ochronna z witaminą A, 30 g

Cena jednostkowa: 19,97 zł za 100 gramów

Cena
5,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
 • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
 • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, InPost Paczkomaty 24/7 lub Punkt Odbioru Gemini)

Opis produktu

Maść ochronna z witaminą A, RETIMAX 1500, przeznaczona jest do pielęgnacji podrażnionej i przesuszonej skóry. Dzięki swoim właściwościom wpływa regenerująco na warstwę rogową naskórka. Działa kojąco na szorstką, pękającą skórę, jest pomocny w pielęgnacji popękanych kącików ust. To idealny preparat, do stosowania po opalaniu, korzystaniu z solarium, chemicznym usuwaniu naskórka oraz skórnych zabiegach laserowych. Maść odżywia skórę dzięki zawartości witaminy A, będącej niezbędnym regulatorem odnowy komórek. Kosmetyk chroni skórę i pozostawia uczucie naturalnej miękkości i gładkości. Produkt nie zawiera substancji zapachowych. 

Zastosowanie

Pielęgnacja podrażnionej i przesuszonej skóry.

Sposób użycia

Nanieść cienką warstwę maści na skórę i delikatnie wcierać. Stosować 2-3 razy dziennie.

Składniki (INCI)

Petrolatum (wazelina), Aqua, Lanolin (lanolina), Mineral Oil (ciekła parafina), Paraffin, Beeswax (wosk), Magnesium Stearate (stearynian magnezu), Retinyl Palmitate (ester retinolu).

Cechy produktu

Retimax 1500

Witamina A należy do podstawowych witamin obecnych w diecie człowieka. Retinol, zawarty między innymi w preparacie Retimax 1500, wspomaga wiele funkcji w obrębie organizmu. Miejscowe stosowanie preparatów witaminy A może przynieść korzyści zdrowotne, usprawnić metabolizm komórek naskórka, zwiększyć nawilżenie i poprawić wygląd skóry.

Co zawiera w swoim składzie preparat Retimax 1500?

Podstawowym składnikiem preparatu Retimax 1500 jest witamina A, występująca tutaj w formie proretinolu. Retinol nosi również nazwę witaminy A-1, która w cyklach metabolicznych ulega procesom utleniania.

Witamina A występuje również w innych postaciach chemicznych m.in.:

 • retinalu,
 • tretynoiny,
 • palmitynianu retinolu – ulega deestryfikacji w jelicie do aktywnej postaci.

Preparat Retimax 1500 przeznaczony jest do pielęgnacji podrażnionej oraz nadmiernie przesuszonej skóry. Ze względu na obecność dodatkowych składników, jak choćby wazeliny, wosku pszczelego oraz lanoliny, kosmetyk sprawdza się w nawilżaniu skóry i zatrzymywaniu wilgoci w jej obrębie. Składniki dodatkowe preparatu, jak wymienione uprzednio: lanolina, wosk pszczeli oraz wazelina wspomagają zmiękczanie naskórka, co jest pomocne przy pielęgnacji popękanych kącików ust czy nadmiernie zrogowaciałej skóry.

Witaminę A, która jest głównym składnikiem aktywnym preparatu Retimax 1500, można odnaleźć m.in. w następujących pokarmach:

 • tranie rybnym,
 • wątrobie,
 • batatach,
 • marchwi,
 • szpinaku,
 • dyni,
 • różnych produktach zwierzęcych: mleku, jajkach, maśle,
 • papryce,
 • pomidorach.

Jaką rolę pełni retinol, główny składnik preparatu Retimax 1500?

Gdy skupimy się na nabłonku, to retinol zawarty w maści ochronnej Retimax 1500 bierze udział w wielu procesach wzrostu oraz różnicowania się komórek. Wpływa na modyfikację białek na powierzchni komórek i moduluje odpowiedź immunologiczną. Retinol oddziałuje na komórki naskórka poprzez wewnątrzkomórkowe receptory – m.in. receptory RAR-alfa, RAR-beta i RAR-gamma. Receptory są powiązane z szeroką gamą czynników regulujących procesy genetyczne w komórce, co powoduje konkretne efekty metaboliczne w obrębie komórek nabłonka – w tym naskórka.

Dobrym przykładem jest działanie receptorów X – tzw. RXR. Receptory te wiążą się z po-chodną retinolu – kwasem 9-cis-retinowym, który aktywuje wewnątrzkomórkowe procesy odnowy uszkodzonego DNA – między innymi na drodze promieniowania słonecznego. Inne substancje z grupy retinoidów wpływają na pozostałe subpopulacje receptorów regulujących cykle wzrostowe i rozwojowe komórek.

Efektem tego jest między innymi wzrost aktywności podziałowej komórek w obrębie naskórka, co generuje:

 • pogrubienie naskórka,
 • zagęszczenie i modyfikację warstwy rogowej,
 • deponowanie glikozaminoglikanów.

Retinol, główny składnik preparatu Retimax 1500, wykazuje wpływ na układ immunologiczny – wszystkie pochodne witaminy A utrzymują szczelną barierę naskórkową, co ma znaczenie we wsparciu odporności nieswoistej organizmu i zabezpieczeniu skóry przed nadmierną utratą wody na drodze parowania.

Retimax 1500 – pozostałe składniki

Oprócz proretinolu witaminowego składnika aktywnego w preparacie Retimax 1500, odnaleźć możemy również:

 • lanolinę – jest to substancja woskowa, występująca pierwotnie na powierzchni owczej wełny. Naturalna lanolina produkowana jest przez owcze gruczoły łojowe. U zwierząt substancja ta, bogata w duże ilości estrów kwasów tłuszczowych i steroli, chroni wełnę przed zamoczeniem. Obecnie lanolina produkowana jest syntetycznie i wykorzystywana jest w lubrykantach (substancjach poślizgowych) oraz maściach jako nośnik dla substancji leczniczych i izolacja skóry przed utratą wody.
 • wazelinę – ropopochodny lubrykant, izolator wilgoci, chroniący skórę przed wysuszeniem.
 • wosk pszczeli – bogaty w kwas octowy, walerianowy, cerotynowy, mirycylowy.
 • Apteka Gemini

  gemini.pl

  Dodaj do ekranu głównego