Poradnik
Sylimarol

Sylimarol

Sylimarol – w trosce o zdrowie Twojej wątroby

Wątroba stanowi bardzo ważny narząd w naszym organizmie. Do jej podstawowych funkcji zaliczyć trzeba filtrację krwi – to ona odpowiada za neutralizację toksyn. Innym istotnym zadaniem wątroby jest magazynowanie żelaza oraz witamin A, D oraz K. Dodatkowo narząd ten produkuje dziennie do 1,5 litra zółci, dzięki której możemy swobodnie trawić tłuszcze. Z tych powodów należy dbać o utrzymanie wątroby w jak najlepszej kondycji. Wiele osób zmaga się jednak z rozmaitymi dolegliwościami ze strony tego narządu. Z myślą o nich powstały preparaty mające na celu wspomóc funkcjonowanie wątroby. Można do nich zaliczyć Sylimarol.

Znalezione produkty : 6
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Sylimarol 70 mg, 30 tabletek drażowanych - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Sylimarol 70 mg, 30 tabletek drażowanych
12,99 zł
Sylimarol Vita 150 mg, 30 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Sylimarol Vita 150 mg, 30 kapsułek
19,29 zł
Herbapol Sylimarol Detox, 30 kapsułek twardych - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Herbapol Sylimarol Detox, 30 kapsułek twardych
12,49 zł
Herbapol Sylimarol Cholesterol, 30 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Herbapol Sylimarol Cholesterol, 30 kapsułek
13,99 zł
Herbapol Sylimarol Gastro, 30 kapsułek twardych - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Herbapol Sylimarol Gastro, 30 kapsułek twardych
11,89 zł
Sylimarol 35 mg, 60 tabletek drażowanych - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Sylimarol 35 mg, 60 tabletek drażowanych
21,29 zł
1 - 6 z 6 produktów

Lek Sylimarol – skład przyjazny dla wątroby i całego organizmu

Sylimarol zawiera w swoim składzie sylimarynę, która stanowi kompleks związków pochodzenia roślinnego pozyskiwanych z nasion ostropestu plamistego. Do substancji w niej zawartych należą: sylibyna, sylidianina oraz sylikrystyna. Sylimaryna, dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym, rozkurczowym, detoksykującym i żółciopędnym, jest chętnie wykorzystywana w produktach wspierających funkcjonowanie wątroby.

Wskazania do stosowania bogatego w sylimarynę Sylimarolu stanowią:

  • uszkodzenia wątroby spowodowane czynnikami toksycznymi (używki, zatrucia);
  • objawy niestrawności po spożyciu tłustych posiłków;
  • przewlekłe i ostre choroby wątroby – wówczas Sylimarol stosuje się wspomagająco.

Aby działanie sylimaryny było skuteczne, musi być ona zażywana regularnie przez dłuższy czas.

Sylimarol 150 dodatkowo zawiera w swoim składzie ryboflawinę – wspiera ona utrzymanie metabolizmu energetycznego oraz wpływa korzystnie na kondycję błon śluzowych. Ponadto lek ten bogaty jest w witaminę B6, która między innymi pomaga w prawidłowej syntezie cysteiny – związku chemicznego wchodzącego w skład wielu białek.

Sylimarol – lek i suplement diety

Przy zakupie Sylimarolu warto zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas produkt to lek czy suplement diety. Formy te stosuje się bowiem w różnych przypadkach. Do suplementów diety należą Sylimarol Gastro oraz Detox. Pierwszy z nich zawiera w swoim składzie wyciąg z mięty, sproszkowane owoce kminku i rumianek. Składniki te stosuje się w celu poprawienia funkcjonowania układu trawiennego. Sylimarol Gastro bogaty jest także w wyciąg z owoców ostropestu plamistego. Drugi suplement diety stanowi kompozycję składników takich jak: liście pokrzywy i brzozy czy ziele skrzypu. W składzie Sylimarolu Detox również znajdziemy wyciąg z owococów ostropestu plamistego.

Sylimarol Cholesterol

Kolejny suplement diety stanowi Sylimarol Cholesterol. Preparat ten został stworzony w oparciu o ekstrakty z ziół. Jego głównym składnikiem jest wyciąg z karczocha (Cynara scolymus), który wykazuje właściwości przeciwutleniające. Suplement diety stosuje się wspomagająco w celu utrzymania prawidłowego poziomu cholesterolu w organizmie. Drugim zastosowaniem produktu jest wsparcie właściwej pracy wątroby.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki