Poradnik
Voltaren żel

Voltaren żel

Voltaren żel

Ciało człowieka może odczuwać ból z wielu różnych powodów. Jego przyczyną mogą być uszkodzenia tkanek, powstałe wskutek nadmiernej aktywności, urazów, a także dysfunkcji nerwów. Ból to informacja, która ma chronić przed dalszymi uszkodzeniami i dawać sygnał do podjęcia kroków w celu znalezienia ochrony. Wskutek jego odczuwania codzienne czynności mogą sprawiać trudność, a proces powrotu do sprawności ulega spowolnieniu. Ból wpływa pośrednio na jakość wykonywanych obowiązków, niezależność i kontakty międzyludzkie. Warto więc poszukać środków, które go uśmierzą i pozwolą na regenerację. Jednym z rozwiązań jest marka Voltaren, która posiada w ofercie leki przeciwbólowe z diklofenakiem w postaci żelu.

Znalezione produkty : 6
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Voltaren Emulgel, żel, 50 g - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Voltaren Emulgel, żel, 50 g
24,99 zł
Voltaren Emulgel, żel, 100 g - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Voltaren Emulgel, żel, 100 g
35,99 zł
Voltaren Max 23,2 mg/g, żel, 50 g - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Voltaren Max 23,2 mg/g, żel, 50 g
21,99 zł
Voltaren Max 23,2 mg/g, żel, 180 g - miniaturka zdjęcia produktu
Sponsorowane
Produkt apteczny
Voltaren Max 23,2 mg/g, żel, 180 g
41,82 zł
Voltaren Max 23,2 mg/g, żel, 100 g - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Voltaren Max 23,2 mg/g, żel, 100 g
34,39 zł
VoltaNatura, kojący roślinny żel na napięte mięśnie, 50 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
VoltaNatura, kojący roślinny żel na napięte mięśnie, 50 ml
28,99 zł
1 - 6 z 6 produktów

Voltaren żele i maści

Diklofenak w produkcie Voltaren żel to składnik o właściwościach przeciwbólowych, przeciwgorączkowych i przeciwzapalnych, należący do grupy leków niesteroidowych (NLPZ), pochodna kwasu fenylooctowego. Stosowany jest w lecznictwie od 1979 roku.

Diklofenak wpływa na biosyntezę prostaglandyn, które odpowiedzialne są za tłumienie aktywności cyklooksygenaz, przekształcających kwas arachidonowy w nadtlenki cykliczne. To właśnie z nich powstają m.in. prostaglandyny, które biorą udział w powstawaniu bólu, gorączki oraz reakcji zapalnych.

Udogodnieniem przy stosowaniu maści przeciwzapalnych Voltaren jest skoncentrowana dawka substancji czynnej, wyższa niż w przypadku leków podawanych doustnie. Jej działanie ogranicza się do miejsca, w którym została zaaplikowana. Nie obciąża wątroby, a ewentualne objawy niepożądane są zminimalizowane.

Żel przeciwzapalny należy nałożyć bezpośrednio na oczyszczoną powierzchnię skóry, w miejscu wystąpienia bólu i w jego najbliższej okolicy. Aplikację preparatu można poprzedzić delikatnym masażem, który pobudzi tkanki do wchłaniania substancji przeciwbólowej.

Po zastosowaniu środka należy pozostawić powierzchnię bez osłony do kilku minut i pozwolić preparatowi całkowicie się wchłonąć. W pierwszych chwilach po aplikacji maść wnika przez naskórek, kolejno przez skórę właściwą, a następnie składniki transportowane są do wnętrza jamy stawowej.

Żele przeciwbólowe i przeciwzapalne Voltaren

Marka posiada w ofercie dwa preparaty w żelu, dopasowane do konkretnych potrzeb pacjenta:

  • Voltaren Emulgel 1% to produkt z 1% diklofenaku sodu,
  • Voltaren MAX to żel z podwójnym stężeniem diklofenaku (w stosunku do Voltaren Emulgel 1%), które wynosi 2,32%. Jego zadaniem jest w łagodzenie bólu i minimalizacja nasilenia stanów zapalnych.

Voltaren żel może być pomocny w przypadku:

  • stanów zapalnych tkanek miękkich: łokieć tenisisty, zapalenie ścięgien, torebki stawowej lub zapalenie okołostawowe,
  • stanów zapalnych więzadeł, ścięgien, mięśni i stawów (powstałych np. przy skręceniu lub stłuczeniu).

Może również zmniejszać ból w łagodnej chorobie zwyrodnieniowej stawów. Voltaren maść wnika w skórę, wykazując działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Ma podłoże wodno-alkoholowe, dlatego też może chłodzić i koić. Należy uważać, aby żel nie przedostał się do oczu. Jeśli jednak tak się stanie, trzeba przemyć je dużą ilością wody. Nie zaleca się owijania miejsca chorego bandażem, który nie przepuszcza powietrza. Nie jest wskazanie stosowanie żelu na rany i miejsca skaleczone.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki