Poradnik
Xenna Extra

Xenna Extra

Xenna Extra Comfort

Xenna Extra Comfort to lek roślinny, którego stosowanie zaleca się w przypadku zmagania się z zaparciami. Jest preparatem o działaniu doraźnym.

Znalezione produkty : 2
Pozycjonowanie produktów
Xenna Extra Comfort 20 mg, 10 tabletek drażowanych - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Xenna Extra Comfort 20 mg, 10 tabletek drażowanych
10,79 zł
Xenna Extra Comfort 20 mg, 45 tabletek drażowanych - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Xenna Extra Comfort 20 mg, 45 tabletek drażowanych
32,69 zł
1 - 2 z 2 produktów

Xenna Extra Comfort: postać, skład i działanie poszczególnych składników

Xenna Extra Comfort to lek produkowany w postaci tabletek dojelitowych. Jego głównym składnikiem jest ziołowy składnik przeczyszczający – czyli suchy wyciąg z owoców senesu, zawierający glikozydy hydroksyantracenowe. Powodują one pobudzenie czynności jelita grubego, co wiąże się z ułatwionym przesuwaniem mas kałowych, a następnie ich wydalaniem. Zwiększone jest również wydzielanie śluzu (przy jednoczesnym hamowaniu wchłaniania zwrotnego wody ze światła jelita), co z kolei skutkuje zmiękczeniem stolca. Zauważalna poprawa powinna nastąpić w terminie 7-14 dni. Jeśli tak się nie stanie, osoba przyjmująca lek powinna skontaktować się z lekarzem.

Co warto wiedzieć przed zażyciem Xenna Extra Comfort?

Osoby, które cierpią na niedrożność jelit, zmagają się z ostrą chorobą zapalną jelit czy zapaleniem wyrostka robaczkowego, narzekają na bóle brzuszne nieznanego pochodzenia, są odwodnione i w ich organizmie znajduje się zbyt mało elektrolitów lub osoby uczulone na jakąkolwiek substancję czynną zawartą w leku nie powinny go przyjmować. Należy też pamiętać, że Xenna Extra Comfort nie jest lekiem, który powinno stosować się długotrwale, właśnie ze względu na to, że zawiera składniki o działaniu przeczyszczającym. O ewentualnym dłuższym przyjmowaniu leku niż 7-14 dni powinien zdecydować lekarz na podstawie wywiadu przeprowadzonego z pacjentem i/lub wyników badań.

Przechowywanie i dawkowanie

Xenna Extra Comfort powinna być przechowywana w miejscu, które jest niewidoczne i jednocześnie niedostępne dla dzieci. Maksymalna temperatura miejsca przechowywania leku to 25 stopni Celsjusza. Dzieci poniżej 12. roku życia nie powinny stosować leku Xenna Extra Comfort. Należy przyjmować jedną tabletkę dziennie, najlepiej na godzinę przed zaśnięciem. Nie wolno jej rozgryzać – wystarczy popić solidnie wodą.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo