Poradnik
Ziemia okrzemkowa

Ziemia okrzemkowa

Znalezione produkty : 0
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
1 - 0 z 0 produktów

Ziemia okrzemkowa

Dlaczego warto oczyszczać organizm?

Szereg dolegliwości, które utrudniają nam codzienne funkcjonowanie, wynika z zanieczyszczenia organizmu. Dochodzi do niego na skutek: stresu, nieodpowiedniej diety i przemęczenia. Suma tych czynników sprawia, że tracimy siły witalne, pogarsza się nasz stan zdrowia, co prowadzi do powstawania wielu schorzeń, a czasem jest przyczyną występowania wielu poważnych chorób. Dlatego istotne jest usunięcie z organizmu toksyn, metali ciężkich i pestycydów. Pozwala to na przywrócenie prawidłowego funkcjonowania wielu układów, dzięki czemu na nowo będziemy mogli cieszyć się zdrowiem. Proces detoksykacji przynosi szereg korzyści, natomiast stanowi również obciążenie dla organizmu. Dlatego ważne jest, aby w trakcie jego oczyszczania zadbać o dostarczenie solidnej dawki witamin i minerałów. W ten sposób proces detoksykacji będzie mniej odczuwalny dla organizmu oraz umożliwi szybszy powrót do formy. Jakie preparaty najlepiej stosować do jego oczyszczania? Dobrze sięgnąć po naturalne produkty, takie jak ziemia okrzemkowa.

Co to jest i jakie właściwości wykazuje ziemia okrzemkowa?

Ziemia okrzemkowa inaczej nazywana diatomitem to naturalnie występująca skała osadowa. Jej nazwa pochodzi od pancerzyków okrzemek, z których w dużej mierze się składa. Może być wydobywana z różnych miejsc na świecie. Wśród jej najważniejszych składników znajdują się takie pierwiastki jak: wapń, krzem, sód, magnez czy żelazo, dlatego często spożywa się ją w formie suplementu. Jest produktem całkowicie naturalnym i nietoksycznym, przez co może być stosowana zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci od 12. roku życia. Ziemia okrzemkowa może ponadto występować jako składnik wielu kosmetyków, takich jak szampony, żele myjące, peelingi lub maseczki – nadaje objętość włosom oraz oczyszcza i wygładza skórę.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo