Poradnik
Zioła szwedzkie

Zioła szwedzkie

Zioła Szwedzkie

Zioła szwedzkie – na czym polega ich działanie?

Powszechnie uważa się, że zioła są roślinami leczniczymi , dlatego od wieków znajdują swoje miejsce w medycynie naturalnej. Ich właściwości stosowane są w rozmaitych schorzeniach. Propaguje się stosowanie ziół samodzielnie, ale i w postaci mieszanek, które, wykorzystując cechy poszczególnych roślin, pozwalają na wspomaganie walki z różnymi przypadłościami natury zdrowotnej. Pośród takich mieszanek zaszczytne miejsce znalazły zioła szwedzkie.

Znalezione produkty : 3
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Oryginalne zioła szwedzkie, Langsteiner, 1000 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Oryginalne zioła szwedzkie, Langsteiner, 1000 ml
70,39 zł
Langsteiner Oryginalne Zioła Szwedzkie, płyn, 500 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Langsteiner Oryginalne Zioła Szwedzkie, płyn, 500 ml
43,49 zł
Langsteiner Oryginalne zioła szwedzkie, 250 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Langsteiner Oryginalne zioła szwedzkie, 250 ml
31,49 zł
1 - 3 z 3 produktów

Skąd się wzięły zioła szwedzkie?

Mieszanka ziołowa została ponoć opracowana przez szwajcarskiego lekarza – Paracelsusa. Stworzona przez niego receptura niestety zaginęła, ale po trzech wiekach została odnaleziona przez dwóch szwedzkich medyków – Clausa Samsta i Urbana Hijame'a, stąd wzięła się nazwa dzisiejszej mieszanki. Po II wojnie światowej zioła szwedzkie zostały natomiast rozpowszechnione przez austriacką zielarkę Marię Treben. Najpierw mieszanka zaczęła docierać do krajów niemieckojęzycznych, a następnie została rozpowszechniona na całym świecie.

Korzyści zdrowotne ziół

Mieszanka ziół szwedzkich składa się z ekstraktów pozyskanych z kilkunastu roślin. Właściwości i zawartość składników w poszczególnych z nich decydują o sposobie działania na organizm.

W składzie ziół szwedzkich gości ekstrakt z mirry. Mirra może być stosowana przy chorobach skóry i w trakcie przeziębienia. Korzystnie na skórę oddziałuje aloes zawarty w ziołach szwedzkich.

ziołach szwedzkich znajduje się kurkuma, która znana jest z właściwości przeciwzapalnych i antyoksydacyjnych. Ponadto wspomaga funkcję wątroby i dróg żółciowych oraz przyczynia się do komfortu trawienia, przez co sprawdza się między innymi stosowana w problemach z układem pokarmowym. Na polepszenie trawienia tłuszczów ma wpływ zawarty w ziołach szwedzkich szafran. Pracę jelit poprawiają zaś liście senesu.

Kolejną rośliną, która gości w składzie ziół szwedzkich, jest rabarbar. Podobnie jak senes, zioło to wspomaga prawidłowe funkcjonowanie jelit.

Zioła szwedzkie zawierają w swoim składzie również korzeń arcydzięgla, który znany jest ze swojego korzystnego wpływu na układ oddechowy. Łagodzi podrażnienia gardła i strun głosowych. Ponadto roślina ta wspomaga trawienie – sprzyja wytwarzaniu enzymów trawiennych i soku żołądkowego.

Zioła szwedzkie a dolegliwości

Ze względu na tak szerokie możliwości i działanie ziół, które znajdują się w składzie szwedzkiej mieszanki, można stosować ją w wielu wariantach. Zioła szwedzkie, w zależności od występujących problemów, mogą być przyjmowane w postaci nalewki.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki