Hirudoid 0,3 g, żel, 100 g

Hirudoid 0,3 g, żel, 100 g

Kategorie

Hirudoid 0,3 g, żel, 100 g

Cena jednostkowa: 30,79 zł za 100 gram

Cena
30,79 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Wskazania

Tępe urazy z krwiakami lub bez nich, zapalenie żył powierzchniowych, których nie można leczyć opatrunkiem uciskowym, obrzęki, stłuczenia.

Skład

100 g żelu zawiera: substancja czynna: polisiarczan mukopolisacharydowy 0,3g/100g co odpowiada 25 000 j. oraz substancje pomocnicze: sodu wodorotlenek, glikol propylenowy, karbomery, alkohol izopropylowy, woda oczyszczona.

Działanie

Preparat przyspiesza rozpuszczanie się już istniejących drobnych skrzepów krwi, a także znikanie siniaków oraz obrzęków i działa przeciwbólowo.

Dawkowanie

Należy nakładać 2 do 3 razy na dobę na miejsca zmienione chorobowo lub, jeśli zachodzi potrzeba, częściej. W zależności od wielkości leczonej powierzchni zazwyczaj wystarcza nałożenie od 3 do 5cm. Należy delikatnie wmasować w miejsca zmienione chorobowo.

W przypadku tępych urazów leczenie zwykle trwa do 10 dni, a w przypadku zapalenia żył powierzchniowych od 1 do 2 tygodni. Hirudoid może być również stosowany do fono- i jonoforezy.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu; na uszkodzoną skórę, otwarte rany, błony śluzowe i oczy.

Podmiot odpowiedzialny

filSTADA Arzneimittel AG
Stadastrasse 2-18
61118 Bad Vilbel, Niemcy

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Typ produktu
lek
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego