Kategorie

ALLERTEC

Znalezione produkty: 3
Sortowanie:
Sortuj według
Allertec WZF 10 mg, 10 tabletek powlekanych - miniaturka zdjęcia produktu

Allertec WZF 10 mg, 10 tabletek powlekanych

7,99 zł
Allertec Fexo 120 mg, 10 tabletek powlekanych - miniaturka zdjęcia produktu

Allertec Fexo 120 mg, 10 tabletek powlekanych

11,39 zł
Allertec Wapno Plus, smak cytrynowy, 20 tabletek musujących - miniaturka zdjęcia produktu

Allertec Wapno Plus, smak cytrynowy, 20 tabletek musujących

9,19 zł

Allertec

Allertec to lek przeciwalergiczny o działaniu przeciwhistaminowym, którego działanie hamuje pojawianie się reakcji alergicznej. W aptece internetowej Gemini dostępny jest w formie tabletek powlekanych. Dostępne są również tabletki musujące uzupełniające dietę w wapń.

Marka Allertec

Właścicielem marki jest polska firma farmaceutyczna Polpharma SA., która jest również istotnym graczem również na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Misją producenta marki Allertec jest wspieranie swoich konsumentów w zdrowym, długim i komfortowym życiu, a zwalczanie objawów alergii niewątpliwie do tego działania się zalicza.

Allertec – tabletki na alergię oparte o najnowsze osiągnięcia farmacji i medycyny

Właściciel marki wspiera polskich naukowców, którzy pracują nad udoskonalaniem leków na alergię oraz preparatów przeznaczonych do zwalczania przyczyn i objawów innych chorób. W tym celu powołał fundację przeznaczającą niezbędne środki na rozwój badań naukowych. Wspólne projekty i badania prowadzone przez właściciela Allertec z polskimi uczelniami oraz instytucjami naukowymi pozwalają wypracować nowoczesne technologie i receptury, a w efekcie tego nieustannie udoskonalać lek.

Dla właściciela marki ważne są nie tylko skuteczność leku oraz jego bezpieczeństwo, ale też komfort stosowania. Dlatego też badania nad rozwojem obejmują opracowywanie receptur umożliwiających przygotowywanie leków łatwo przyswajalnych oraz komfortowych w stosowaniu przez wszystkich pacjentów.

Allertek – tabletki na alergię produkowane w Polsce

Właściciel marki Allertek produkuje swoje leki w pięciu fabrykach znajdujących się na terenie Polski.

Co to jest Allertec i jak działa?

Substancją czynną stosowaną w leku Allertec jest dichlorowodorek cetyryzyny. Działanie tej substancji hamuje wytwarzanie przez organizm histaminy, która jest odpowiedzialna za powstawanie reakcji alergicznej. W związku z tym przyjmowanie leku Allertec ma łagodzić takie objawy alergii, jak:

 • zaczerwienie oczu oraz łzawienie,
 • nadmiar wodnistej wydzieliny z nosa,
 • zatkany nos,
 • kichanie,
 • swędzenie oczu.

Lek może być stosowany zarówno przy alergiach sezonowych (np. związanych z pyleniem danego gatunku roślin o konkretnej porze roku) oraz przy alergiach całorocznych (najczęściej ich przyczyną są domowe zwierzęta lub roztocza, znajdując się w kurzu domowym). Allertec na alergię może być stosowany również w celu łagodzenia objawów przewlekłej idiopatycznej pokrzywki.

Allertec bez recepty w aptece internetowej Gemini

Produkt jest lekiem przeciwhistaminowym i przeciwalergicznym, który może być stosowany zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci. Alertec należy do grupy leków OTC, czyli wydawanych pacjentom bez recepty. Dlatego może być stosowany do samodzielnego leczenia powszechnych dolegliwości lub przed testami alergicznymi i podjęciem kuracji przepisanej przez lekarza.

W aptece internetowej Gemini dostępne są tabletki Allertec bez recepty zawierające 10mg substancji czynnej. Dorośli oraz dzieci powyżej dwunastego roku życia powinni przyjmować jedną tabletkę na dobę po posiłku lub w jego trakcie, natomiast optymalne dawkowanie dla dzieci od szóstego do dwunastego roku to połowa tabletki dwa razy na dobę.

W naszej aptece dostępne są również tabletki rozpuszczalne Allertec wapno plus, będące suplementem diety, bogate w wapń i witaminę D3, biorące czynny udział we wzmacnianiu odporności i prawidłowym podziale komórek.

Filtry

Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Sposób aplikacji
Problem
Kluczowy składnik
Cecha specjalna
Wiek
Typ produktu
 • Apteka Gemini

  gemini.pl

  Dodaj do ekranu głównego