Poradnik
Dentica

DENTICA

Znalezione produkty : 7
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Dentica, pasta do zębów, smak miętowy, Ultra White, 100 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Dentica, pasta do zębów, smak miętowy, Ultra White, 100 ml
6,79 zł
Dentica, pasta do zębów z aktywnym węglem, Black White, 75 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Dentica, pasta do zębów z aktywnym węglem, Black White, 75 ml
9,89 zł
Dentica, płyn do płukania jamy ustnej, Extra Fresh, 500 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Dentica, płyn do płukania jamy ustnej, Extra Fresh, 500 ml
6,79 zł
Dentica Kids, pasta do zębów dla dzieci 0-6 lat, smak owocowy, 50 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Dentica Kids, pasta do zębów dla dzieci 0-6 lat, smak owocowy, 50 ml
6,69 zł
Dentica, płyn do płukania jamy ustnej, Ultra White, 500 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Dentica, płyn do płukania jamy ustnej, Ultra White, 500 ml
6,79 zł
Dentica Junior, pasta do zębów dla dzieci od 6 lat, smak miętowy, 50 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Dentica Junior, pasta do zębów dla dzieci od 6 lat, smak miętowy, 50 ml
6,69 zł
Dentica, pasta do zębów, smak miętowy, Extra Fresh, 100 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt niedostępny
Zdrowie i uroda- niedostępny
Dentica, pasta do zębów, smak miętowy, Extra Fresh, 100 ml
6,79 zł
1 - 7 z 7 produktów

O marce Dentica

Dentica to polskie pasty do zębów oraz płyny do płukania ust, które mają zapewniać kompleksową ochronę jamy ustnej, niezależnie od wieku - w ofercie znajdziemy propozycje zarówno dla dorosłych, jak i dzieci (polecane już od pierwszego ząbka). Marka należy do polskiej firmy Torf Corporation, właściciela takich marek, jak Tołpa, Ultra Soft Naturals i ON. Firma, założona w roku 1989 jako mała firma farmaceutyczna, kontynuuje wieloletnie badania profesora Stanisława Tołpy, wprowadzając również na rynek własne innowacje.

Jak dbać o higienę jamy ustnej

Zdrowie jamy ustnej to zadanie wymagające ciągłych starań. Nawet jeśli słyszymy komplementy pod adresem swojego uśmiechu, nie znaczy to, że w temacie higieny zębów możemy osiąść na laurach. Aby cieszyć się pięknym uśmiechem i świeżym oddechem na co dzień, należy zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki do higieny jamy ustnej oraz zwracać uwagę na swoje codzienne nawyki. Codzienne picie wody może pomagać w radzeniu sobie z negatywnymi skutkami spożywania lepkich i kwaśnych potraw, a jedzenie chrupiących warzyw i owoców - wzmacniać zęby. Warto rozważyć ograniczenie słodyczy i kwaśnych potraw, a dentystę odwiedzać przynajmniej dwa razy w roku.

Dobrym przyzwyczajeniem jest mycie zębów przed położeniem się do łóżka. Ogólne zalecenie to szczotkowanie zębów dwa razy dziennie, a czynność ta wykonywana przed snem usuwa płytkę nazębną i bakterie, które gromadzą się w ustach w ciągu dnia. Sam sposób szczotkowania jest równie ważny - nie należy się spieszyć, przesuwać szczoteczkę okrężnymi, delikatnymi ruchami, aby dokładnie usunąć płytkę nazębną. Ta ostatnia, nieusuwana, może stwardnieć, a w konsekwencji prowadzić nawet do gromadzenia kamienia nazębnego i zapalenia dziąseł. Podczas mycia jamy ustnej nie powinno się też zaniedbywać języka. Na języku także gromadzą się bakterie, które mogą wywoływać nieprzyjemny zapach i inne problemy ze zdrowiem. Warto rozważyć płukanie ust: płyny do płukania mogą zmniejszać ilość kwasu w jamie ustnej i docierać do trudnych do szczotkowania miejsc.

Produkty do higieny jamy ustnej Dentica

Dbanie o higienę jamy ustnej dzieci warto zacząć już od momentu pojawienia się pierwszych zębów. Z myślą o najmłodszych przygotowano pasty do zębów dla dzieci Dentica Kids, proponowane dla dzieci w przedziale wiekowym 0-6 lat. Dostępne są w dwóch smakach: truskawkowym i owocowym, co ma zachęcić do nawyku codziennego szczotkowania zębów. Fluor zawarty w składzie pasty ma za zadanie chronić ząbki dziecka przed próchnicą i ubytkami. Propozycja dla dorosłych to pasta do zębów Dentica Fresh Active, która ma intensywnie odświeżać, zapobiegać powstawaniu płytki nazębnej i kamienia oraz usuwać przebarwienia. Dentica Ultra White to z kolei produkt dla tych, którym zależy szczególnie na odzyskaniu naturalnej bieli zębów i długotrwałym odświeżeniu oddechu. Dentica posiada w swojej ofercie także pastę do zębów z aktywnym węglem: Dentica Black White ma usuwać przebarwienia pozostawione przez kawę, herbatę, wino i zapobiegać pojawianiu się nowych skaz, intensywnie odświeżać oddech i wzmacniać zęby dzięki wysokiej zawartości fluoru (o stężeniu 1450 ppm F, podobnie jak i pozostałe pasty Dentica dla dorosłych).

Dobrym uzupełnieniem szczotkowania zębów mogą być płyny do higieny jamy ustnej Dentica. Płyn Mint Fresh ma za zadanie pielęgnować dziąsła, długotrwale odświeżać oddech i działać antybakteryjnie. White Fresh ma przede wszystkim pomagać odzyskać naturalną biel zębów, chronić przed próchnicą zębów i podrażnieniami dziąseł. Natomiast Dentica Black White to płyn do płukania z aktywnym węglem. Docierając do miejsc trudno dostępnych dla szczoteczki, płyn ma pomagać wybielić przebarwienia po kawie, herbacie czy winie, rozjaśniać szkliwo, jednocześnie nadawać uczucie czystości, wzmacniać zęby dzięki zawartości fluoru, a także chronić przed rozwojem płytki i kamienia nazębnego. Płyny do płukania jamy ustnej Dentica nie zawierają alkoholu.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki