Poradnik
Etopiryna

ETOPIRYNA

Znalezione produkty : 5
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Etopiryna Extra 250 mg + 200 mg + 50 mg, 10 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Etopiryna Extra 250 mg + 200 mg + 50 mg, 10 tabletek
8,49 zł
Etopiryna 300 mg + 100 mg + 50 mg, 10 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Etopiryna 300 mg + 100 mg + 50 mg, 10 tabletek
5,69 zł
Etopiryna Extra 250 mg +200 mg + 50 mg, 20 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Etopiryna Extra 250 mg +200 mg + 50 mg, 20 tabletek
13,99 zł
Etopiryna 300 mg + 100 mg+ 50 mg, 50 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Etopiryna 300 mg + 100 mg+ 50 mg, 50 tabletek
15,89 zł
Etopiryna 300 mg + 100 mg + 50 mg, 30 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Etopiryna 300 mg + 100 mg + 50 mg, 30 tabletek
11,89 zł
1 - 5 z 5 produktów

Etopiryna - na ból głowy

Marka Etopiryna należy do polskiego przedsiębiorstwa farmaceutycznego Polpharma z siedzibą w Starogardzie Gdańskim. Firma prowadzi swoją działalność od 85 lat i jest jednym z polskich producentów leków w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej. Polpharma na dużą skalę wytwarza substancje farmaceutyczne stanowiące składniki do produkcji leków. Przedsiębiorstwo jest także jedynym producentem 42 produktów, dla których brakuje odpowiedników w Polsce. Rocznie fabryka Polpharmy produkuje 400 milionów opakowań leków, które trafiają do 35 krajów. Firma finansuje projekty naukowe w dziedzinie medycyny i farmacji, a także stypendia dla młodych naukowców. Te działania są realizowane przez Naukową Fundację Polpharmy.

Marka Etopiryna specjalizuje się w lekach bez recepty na ból głowy, w tym ból migrenowy.

Etopiryna - lek na łagodzenie bólu głowy

Bóle głowy są rozpowszechnionym objawem chorobowym. W większości przypadków ból głowy może znikać samoistnie, jednak zdarza się, że jest to sygnał chorób i dolegliwości, których nie można ignorować. Do najczęstszych przyczyn bólu głowy należą: nadciśnienie tętnicze, wady wzroku, zmiany zwyrodnienia kręgosłupa, wyczerpanie psychiczne, przemęczenie, problemy z krążeniem, zmiany naczyniowe, zapalenie zatok, zapalenie ucha środkowego.

Istnieje wiele rodzajów bólu głowy, które wyróżnia się ze względu na lokalizację. Wśród nich m.in.: z tyłu głowy, z prawej lub lewej strony, w skroniach, z przodu w okolicach czoła. Ze względu zaś na charakter bólu głowy można wyróżnić: migrenowy (zwykle jednostronny i pulsujący, długotrwały), gromadny (jednostronny napad bólu w okolicy oczodołowo-skroniowej, występujący zwykle o tej samej porze dnia), napięciowy (ciągły lub przerywany, obustronny, łagodny, występujący w okolicy potylicznej lub czołowej).

Na co pomaga Etopiryna?

Marka Etopiryna ma w swojej ofercie tabletki od bólu głowy. Są one przeznaczone do łagodzenia bólu o umiarkowanym nasileniu, zwłaszcza pochodzenia zapalnego. Przykładowo 1 tabletka Etopiryny w formie podstawowej zawiera następujące substancje czynne: 300mg kwasu acetylosalicylowego, 100mg etenzamidu, 50g kofeiny oraz pozostałe składniki: laktoza jednowodna i skrobia ziemniaczana.

W ofercie produktów Etopiryny znajdują się również leki: Etopiryna Extra i Etopiryna Pro. Pierwszy produkt leczniczy na ból głowy, w szczególności polecany na bóle migrenowe oraz bóle o średnim nasileniu zwłaszcza pochodzenia zapalnego. 1 tabletka leku zawiera następujące substancje czynne: 250 mg kwasu acetylosalicylowego, 200 mg paracetamolu i 50 mg kofeiny. Lek powinien być stosowany bezpośrednio po posiłku, doustnie, popijany dużą ilością wody.

Etopiryna Pro to lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy, przeciwzapalny. Jest wskazany w dolegliwościach bólowych różnego pochodzenia, np.: bóle głowy, zębów, mięśni i stawów, grypa z gorączką, przeziębienie. 1 tabletka leku zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego oraz substancje pomocnicze. Stosowanie leku Etopiryna Extra i Etopiryna Pro jest niewskazane dla kobiet w trzecim trymestrze ciąży lub karmiących piersią.

Kategorie powiązane z marką ETOPIRYNA
Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo