Poradnik

EVIAN

Znalezione produkty : 0
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
1 - 0 z 0 produktów

O marce Evian

Evian to marka wody termalnej pozyskiwanej z naturalnych źródeł w okolicach Evian-Les-Bains we francuskich Alpach. Woda Evian jest naturalnie bogata w minerały, dzięki czemu wykazuje właściwości zdrowotne zarówno przy spożyciu, jak i też jako dozowana bezpośrednio na skórę. W Gemini dostępna jest Evian woda termalna w sprayu, którą można wykorzystywać jako kosmetyk do codziennego mycia oraz pielęgnacji skóry.

Historia marki Evian

Naturalne źródła wody Evian zostały odkryte w roku 1789 przez francuskiego szlachcica Markiza de Lessert, który podczas spaceru poczuł się spragniony i napił się źródlanej wody. Okazała się ona być bardzo lekką i wyraźnie poprawiała samopoczucie.

Właściwości wody Evian zaczęto doceniać na szerszym polu niż tylko jej spożycie. W 1806 roku otwarto pierwsze termalne kąpielisko, w którym ludzie mogli całkowicie zanurzyć się w wodzie i odczuć jej działanie na skórze oraz całym ciele. Dwadzieścia lat później uruchomiono rozlewnię wody Evian i zaczęto sprzedawać ją nie tylko lokalnym mieszkańcom, ale również coraz częściej odwiedzającym region Evian-Les-Bains turystom, którzy przyjeżdżali kuszeni coraz wyraźniejszymi głosami na temat zdrowotnych właściwości tamtejszej wody.

W 1978 roku woda Evian zaczęła być importowana przez firmę Danone Waters do Stanów Zjednoczonych oraz Kanady jako marka wody premium. Od tej pory Evian woda termalna zaczęła zyskiwać coraz większą popularność na całym świecie.

Wartości marki Evian

Evian to marka, która chce przyczyniać się do ratowania środowiska naturalnego. Podejmuje wiele inicjatyw, które mają na celu wypracowanie i udoskonalanie gospodarki z zamkniętym obiegiem, która będzie miała znikomy wpływ na przyrodę i klimat. Każdego roku marka Evian stara się niwelować emisję dwutlenku węgla do atmosfery, co poskutkowało jej przyznaniem certyfikatu Carbon Neutral w 2020 roku. Marka Evian podejmuje również inne działania w celu osiągnięcia zrównoważonego rozwoju, m.in.:

  • w produkcji opakowań dąży do wykorzystywania surowców pochodzących z recyklingu;
  • dba o to, by naturalne źródła wody pozostały niewyczerpane oraz nieskażone.

Właściwości wody Evian

Marka Evian przykłada wagę do edukacji swoich konsumentów na temat tego, jak ważne dla zdrowia jest odpowiednie nawadnianie organizmu. W tym celu opowiada o niezbędnych ilościach wody na różnym etapie życia, w różnym wieku i dla różnych płci. Wszystko po to, by budować świadomość, jaka ilość wody najlepiej wpłynie na regulowanie funkcji organizmu. Dostarczanie wody jest bowiem ważne zarówno w kontekście zdrowia fizycznego, jak i kondycji psychicznej, nastroju czy koncentracji.

Woda Evian pochodzi z górskich lodowców i naturalnych źródeł, a także jest w naturalny sposób filtrowana przez poszczególne warstwy skał, przez które przepływa. Zawiera minerały, które pomagają w utrzymaniu zdrowia oraz równowagi wielu procesów życiowych. Wśród nich znajdują się m.in.:

  • wapń – wspiera metabolizm energetyczny, wzmacnia kości i zęby, reguluje krzepnięcie krwi, wpiera pracę mięśni oraz enzymów trawiennych;
  • magnez – to bardzo ważny minerał dla zdrowia, bowiem wspiera pracę mięśni i układu nerwowego, wspomagając również utrzymanie równowagi funkcji psychologicznych, bierze udział w prawidłowym podziale komórek i syntezie białek, wzmacnia zęby i kości, niweluje uczucie zmęczenia i znużenia, a także przywraca równowagę elektrolitową;
  • potas – reguluje pracę układu nerwowego, ciśnienie krwi oraz pracę mięśni.

Woda termalna Evian w sprayu – dla zdrowia skóry

W Gemini woda termalna Evian dostępna jest w sprayach, dzięki którym możliwa jest jej aplikacja na skórę. Dzięki właściwościom minerałów zawartych w wodzie produkty Evian nawilżają skórę i przywracają jej świeżość. Mogą być używane również do oczyszczania skóry czy utrwalania makijażu. Dzięki naturalnemu pochodzeniu woda Evian może być stosowana na skórze nawet kilka razy dziennie.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo