Poradnik

EYE Q

Znalezione produkty : 0
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
1 - 0 z 0 produktów

Eye Q – wzmocnij odporność tak jak lubisz

Przedstawiamy źródło kwasów tłuszczowych w zbilansowanych proporcjach. Co więcej, firma Equazen umożliwiła dobór suplementacji do wieku (dzieci, dorośli), indywidualnych potrzeb i oczekiwań. W ofercie kwasy omega-3 i 6 w postaci stałej i płynnej, wzbogacone walorami smakowymi.

Zdrowo i smacznie!

Waniliowe, truskawkowe i cytrusowe smaki preparatów ucieszą wszystkich, którym wzmacnianie układu immunologicznego kojarzy się wyłącznie z łykaniem tranu o przykrym posmaku ryby.

Seria preparatów Eye Q obejmuje płyny (butelka 200ml), kapsułki do żucia (w opakowaniu po 60 lub 180 sztuk) i do połknięcia (60, 180, 360 sztuk). Za skuteczne działanie i przyjazną dzieciom formę, rekomenduje je Polskie Towarzystwo Neurologów Dziecięcych.

Dzienna dawka zawiera 558mg EPA (kwasu eikozapentaenowego), 174mg DHA (kwasu , dokozaheksaenowego) 60mg GLA (kwasu gamma-linolenowego).

Eye Q

Olej rybny jest dietetycznym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 – substancji potrzebnych organizmowi do wielu funkcji, m.in. wspomagania prawidłowej pracy mózgu i serca.

Eye Q - charakterystyka

Preparaty, które są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3 to sposób na uzupełnienie codziennej diety w te składniki. Nie mogą one być produkowane w organizmie – stąd tylko to, co do niego dostarczymy, pozwoli nam na czerpanie korzyści z wartości odżywczych, jakie te kwasy niosą. Nie zawsze udaje się zapewnić odpowiedni poziom kwasów omega-3 w jedzeniu – w związku z tym odpowiednie suplementy to dobra pomoc. Należy jednak pamiętać, że preparaty tego typu nie mogą być stosowane jako zamiennik zróżnicowanej diety.

Olej rybi obecny w Eye Q zawiera dwa kwasy omega-3:

  • kwas dokozaheksaenowy (DHA),
  • kwas eikozapentaenowy (EPA).

Oczywiście nie tylko suplementy diety są w stanie dostarczyć nam je do organizmu. Inne zalecane źródła DHA i EPA, czyli kwasów tłuszczowych, to przede wszystkim ryby takie jak łosoś, makrela i pstrąg oraz skorupiaki, np. małże, ostrygi i kraby. Niektóre orzechy, nasiona i oleje roślinne zawierają inny omega-3 zwany kwasem alfa-linolenowym (ALA).

Eye Q - składniki

Istotnym faktem odnoszącym się do suplementów jest źródło pochodzenia kwasów tłuszczowych Omega, które się w nich znajdują. Otóż są to przede wszystkim naturalne oleje rybne z wyselekcjonowanych, młodych ryb. Co więcej, producent dba również o niezachwianie ekosystemu, dopilnowując by sardynki i sardele, z których pozyskiwane są oleje do suplementu, pochodziły wyłącznie z odnawialnych ławic.

Oprócz najważniejszego elementu suplementów Eye Q można znaleźć i dodatkowe wartości odżywcze poprzez wzbogacenie tych produktów innymi naturalnymi składnikami jak na przykład pochodzący z pierwszego tłoczenia metodą na zimno olej z wiesiołka.

Eye Q – zastosowanie

Przed zastosowaniem preparatu Eye Q należy dowiedzieć się jak najwięcej o okolicznościach jego przyjmowania i wszelkich związanych z tym szczegółach. Przede wszystkim trzeba wybrać preferowaną przez siebie formę suplementacji – ma się do wyboru zarówno kapsułki, jak i płyn.

Eye Q w formie łatwych do połknięcia kapsułek zwykle powinien być stosowany w ilości 2 kapsułek na dzień wraz z posiłkiem. Natomiast producent suplementów sugeruje, iż w dwóch przypadkach należy stosować 6 kapsułek dziennie (2x3) celem odpowiedniego nasycenia organizmu zawartymi w nich składnikami.

Dwie specyficzne sytuacje, o jakich mowa, to:

  • pierwsza suplementacja Eye Q,
  • powrót do suplementacji Eye Q po dłuższej przerwie.

Natomiast, jeśli chodzi o przyjmowanie lub podawanie suplementu w formie płynu, należy podobnie jak w pierwszym przypadku przede wszystkim zapoznać się z instrukcjami podanymi przez producenta. Znaleźć można w nich między innymi informację, iż zalecane spożycie oscyluje wokół 5 ml dziennie (tj. około 1 łyżeczki) również w czasie posiłku. Podobnie jak w przypadku kapsułek, należy zwiększyć nieco dawkę przy rozpoczynaniu suplementacji Eye Q bądź po jej wznowieniu po dłuższej przerwie. Wtedy zalecaną ilością są 3 łyżeczki codziennie przez okres 12 tygodni.

Jeszcze jedną ciekawą formą oferowaną przez Eye Q są kapsułki do żucia – szczególnie preferowane przez dzieci ze względu na ich truskawkowy smak. Produkt może być stosowany przez maluchy powyżej 3. roku życia.

Można dostać suplementy Eye Q o smakach takich jak:

  • waniliowy,
  • cytrynowy,
  • truskawkowy.

Eye Q – ważne informacje

Jak w przypadku różnych preparatów, również, jeśli chodzi o Eye Q, istnieje kilka bazowych informacji, z którymi należy się zapoznać przed rozpoczęciem suplementacji. Jeśli ma się wątpliwości co do dawki czy składu Eye Q, warto zasięgnąć opinii lekarza bądź farmaceuty. Kontakt ze specjalistą jest również wskazany w przypadku, gdy poza suplementem przyjmuje się jakiekolwiek leki.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo