Kategorie

OFF!

Znalezione produkty: 10
Sortowanie:
Sortuj według
OFF! Multi Insect, suchy atomizer przeciw owadom, 100 ml KRÓTKA DATA - miniaturka zdjęcia produktu
Krótka data

OFF! Multi Insect, suchy atomizer przeciw owadom, 100 ml KRÓTKA DATA

6,39 zł
OFF! Sport Insect Repellent, suchy aerozol przeciw komarom i kleszczom, 25% DEET, 100 ml KRÓTKA DATA - miniaturka zdjęcia produktu
Krótka data

OFF! Sport Insect Repellent, suchy aerozol przeciw komarom i kleszczom, 25% DEET, 100 ml KRÓTKA DATA

12,79 zł
OFF! Sport Insect Repellent, atomizer przeciw komarom i kleszczom, 100 ml - miniaturka zdjęcia produktu

OFF! Sport Insect Repellent, atomizer przeciw komarom i kleszczom, 100 ml

20,09 zł
OFF! Multi Insect, atomizer przeciw insektom, 100 ml - miniaturka zdjęcia produktu

OFF! Multi Insect, atomizer przeciw insektom, 100 ml

16,59 zł
OFF! Akut, żel po ukąszeniu, 25 ml - miniaturka zdjęcia produktu

OFF! Akut, żel po ukąszeniu, 25 ml

16,99 zł
OFF! Protect, ochrona przeciw komarom, aerozol, 100 ml - miniaturka zdjęcia produktu

OFF! Protect, ochrona przeciw komarom, aerozol, 100 ml

11,99 zł
OFF! Protect, spray przeciw komarom i kleszczom, 100 ml - miniaturka zdjęcia produktu

OFF! Protect, spray przeciw komarom i kleszczom, 100 ml

11,79 zł
OFF! Sport Insect Repellent, suchy aerozol przeciw komarom i kleszczom, 25% DEET, 100 ml - miniaturka zdjęcia produktu

OFF! Sport Insect Repellent, suchy aerozol przeciw komarom i kleszczom, 25% DEET, 100 ml

20,49 zł
OFF! Family Care Junior, żel przeciw komarom dla dzieci powyżej 2 roku i dorosłych, 100 ml - miniaturka zdjęcia produktu

OFF! Family Care Junior, żel przeciw komarom dla dzieci powyżej 2 roku i dorosłych, 100 ml

18,99 zł
OFF! Multi Insect, suchy atomizer przeciw owadom, 100 ml - miniaturka zdjęcia produktu

OFF! Multi Insect, suchy atomizer przeciw owadom, 100 ml

18,99 zł

OFF na komary i kleszcze

Z powodu braku mroźnych zim w ostatnich latach borykamy się z wysypem kleszczy i komarów. O ile w przypadku ukąszeń komarów u osób nieuczulonych występuje tylko uciążliwe swędzenie, o tyle ukąszenie kleszcza może nieść dla każdego wysokie ryzyko boreliozy oraz kleszczowego zapalenia mózgu. OFF przeciw komarom i kleszczom to seria preparatów, które odstraszają kleszcze oraz komary i inne insekty, pozwalając bezpiecznie spędzać czas w pobliżu przyrody. W aptece Gemini dostępne są różnego rodzaju preparaty OFF na komary i kleszcze.

OFF na komary – producent

Producentem preparatów OFF na kleszcze i komary jest S.C. Johnson Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Taśmowej 7. Firma należy do korporacji S. C. JOHNSON & SON, INC., której początki sięgają 1886 roku.

Sama marka OFF liczy sobie już ponad 50 lat obecności na rynku. Powstała z myślą o tym, by podnieść komfort przebywania na świeżym powietrzu. Mowa tu zarówno o wypoczynku na łonie natury, jak i również pracy wykonywanej na otwartej przestrzeni. Niestety jesteśmy tam narażeni na uciążliwe ukąszenia komarów oraz innych insektów, a także niebezpieczne dla zdrowia ugryzienia kleszczy.

Dla marki OFF ochrona przed owadami jest naprawdę istotna, tym bardziej że ich niektóre gatunki roznoszą groźne choroby. Dlatego właściciele firmy wspierają badania naukowe nad skutecznością środków ochrony osobistej przed insektami.

OFF na komary – jak działa i jak go używać?

Preparaty OFF na kleszcze i komary przeznaczone są do użytku zewnętrznego, bezpośrednio na skórę lub na odzież. Substancjami odstraszającymi kleszcze i insekty są:

 

  • N,N-dietylo-m-toluamid,
  • ikarydyna,
  • gliceryna,
  • etanol.

Należy używać ich z zachowaniem szczególnej ostrożności, stosując się do zaleceń producenta zamieszczonych na opakowaniu lub ulotce. Działanie preparatów trwa do ośmiu godzin. Po tym czasie można ponownie spryskać ciało i odzież. Preparaty OFF nie są tłuste i mają przyjemny zapach.

OFF spray na komary i kleszcze – sposób użycia

Preparaty OFF należy zaaplikować na skórę lub odzież za pomocą aerozolu, lub atomizera z odległości około 15-20 centymetrów. W przypadku okolic szyi i twarzy należy stosować aplikację pośrednią, czyli spryskać dłonie i delikatnie posmarować twarz, unikając okolic oczu oraz pilnując, by preparat nie dostał się do ust i nosa. Preparatów OFF na komary nie należy aplikować na skórę podrażnioną lub poparzoną w wyniku nadmiernego wystawienia na działanie promieni słonecznych. Można pryskać nimi wyłącznie odsłonięte fragmenty skóry – nie stosować pod ubraniami. W przypadku pojawienia się niepożądanych efektów należy niezwłocznie przerwać stosowanie produktów, a w razie nieustępowania podrażnień, skonsultować się z lekarzem i pokazać mu opakowanie lub ulotkę ze składem preparatu.

OFF dla dzieci na komary

Preparaty OFF na komary dla dzieci mają postać żelu i oparte są o działanie ikarydyny 100g/kg, gliceryny oraz alkoholu etylowego. W przypadku dzieci należy stosować aplikację pośrednią, a więc nanieść żel na dłoń i rozsmarować na odsłoniętych fragmentach skóry. Należy unikać smarowania dłoni dzieci, ponieważ najmłodsi mają tendencję do wkładania rąk do ust. Preparaty OFF Junior działają do czterech godzin. Po tym czasie, jeśli owady zaczynają się naprzykrzać, można ponownie zaaplikować środek.

Jakie preparaty OFF znajdziesz w aptece Gemini?

Apteka Gemini posiada w swojej ofercie różne środki OFF przeciw komarom i kleszczom. Popularne są aerozole oraz płyny z atomizerami, które sprawdzają się także w przypadku osób uprawiających aktywność fizyczną. Środki te odstraszają komary i kleszcze również na rozgrzanej i spoconej skórze. Praktycznym rozwiązaniem są preparaty OFF w suchych aerozolach. W ich składzie znajduje się mąka ziemniaczana, dzięki której po aplikacji środka skóra pozostaje sucha i się nie lepi.

Filtry

Specjalne oferty
Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Problem
Kluczowy składnik
Dla kogo
Cecha specjalna
Wiek
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego