Poradnik
R.O.C.S.

R.O.C.S.

Znalezione produkty : 0
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
1 - 0 z 0 produktów

Pasty do zębów i szczoteczki do zębów ROCS

Grupa DRC od ponad 10 lat zajmuje się produkcją unikalnych past do zębów pod marką ROCS. Produkty tej marki wytwarzane są ze składników naturalnych przy użyciu własnej technologii niskotemperaturowej. Przeznaczone są dla określonych grup wiekowych, od niemowląt po osoby starsze. Sama nazwa marki ROCS (Remineralizing Oral Care Systems) dokładnie odzwierciedla filozofię produktu. Zadaniem wszystkich past do zębów jest wzmocnienie szkliwa, zwiększenie odporności na próchnicę, odświeżenie oddechu, łagodzenie i zapobieganie stanom zapalnym dziąseł oraz przywracanie zębom ich naturalnej bieli.

Szczególną cechą past do zębów ROCS jest rzadkie wykorzystanie fluorków (bardzo małe lub zerowe ilości). Jako alternatywę dla fluoru stosuje się zestaw minerałów zawierający magnez, fosforan i wapń. Najważniejsze składniki aktywne w formule past do zębów ROCS to bromelaina i ksylitol. Bromelaina (pozyskiwana z ananasa) rozkłada płytkę nazębną i przeciwdziała pojawieniu się nowej. Ksylitol – składnik naturalny – ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe, co pomaga w zwalczaniu grzybów próchnicowych i bakterii.

Pasty do zębów wrażliwych ROCS

Śnieżnobiały uśmiech dla osób ze zwiększoną wrażliwością zębów bywa trudno osiągalny, ponieważ profesjonalne pasty czyszczące i o wysokim wskaźniku ścieralności mogą być dla nich niewskazane. Przyczyny zwiększonej wrażliwości zębów mogą mieć podłoże czysto stomatologiczne (zapalenie przyzębia, pęknięcia i odpryski w szkliwie, ubytki, konsekwencje wybielania zębów lub innych zabiegów stomatologicznych) i ogólne (spowodowane zmianami metabolizmu, menopauzą, ciążą, złym odżywianiem). Rozwiązaniem mogą być pasty do zębów wrażliwych ROCS, powstałe w celu zmniejszenia wrażliwości zębów z zachowaniem właściwości czyszczących i odświeżających. Odpowiada za to między innymi delikatny efekt ścierny (wartość RDA niższa niż w przypadku zwykłych past codziennego użytku), przez co mycie nie uszkadza zębiny i szkliwa zębów. Jednocześnie pasty te mają funkcję chroniącą uzębienie przed próchnicą, pomagają odzyskać zrównoważoną mikroflorę jamy ustnej i świeży oddech.

Pasty do zębów wybielające ROCS

Codzienne picie kawy czy herbaty lub palenie papierosów może wpływać negatywnie na wygląd naszych zębów. Osoby pragnące rozjaśnić swój uśmiech mogą sięgnąć po wybielające pasty do zębów ROCS, które pomagają przywrócić naturalną biel zębów, zapobiegają tworzeniu się płytki nazębnej i kamienia nazębnego, a jednocześnie zapewniają kompleksową ochronę zębów i dziąseł. To wszystko przy wykorzystaniu naturalnych składników produktu.

Pasty do zębów dla dzieci ROCS

Dla dzieci do 3 lat producent proponuje pastę do zębów ROCS Baby. Można ją stosować jeszcze przed pojawieniem się zębów w jamie ustnej maluszka w celu ochrony jego dziąseł. W tym wieku dzieci nie są jeszcze w stanie prawidłowo płukać ust i często połykają pastę w trakcie mycia zębów. Dlatego pasty do zębów dla dzieci ROCS są produkowane z naturalnych składników, które nie są szkodliwe w przypadku połknięcia: nie powodują reakcji alergicznych i zmniejszają dyskomfort związany z ząbkowaniem.

Użycie w pastach dla dzieci ROCS ksylitolu – w przeciwieństwie do innych substancji słodzących – ma chronić przed rozwojem bakterii znajdujących się w płytce nazębnej oraz pomagać w przywróceniu równowagi mikroflory jamy ustnej.

Dla grupy wiekowej 3-7 lat firma oferuje linię ROCS Kids, dla dzieci w wieku 6-12 lat - ROCS Junior, a dla użytkowników mających 8-18 lat - ROCS Teens. Receptury tych past do zębów zostały opracowane z uwzględnieniem każdego etapu rozwoju dziecka.

Szczoteczki do zębów dla dzieci i dorosłych ROCS

Szczoteczki do zębów ROCS zostały opracowane przy udziale dentystów. Ergonomiczną rączkę zaprojektowano w celu bezpiecznego szczotkowania: jej kształt zapobiega nadmiernemu naciskowi na dziąsła. Dodatkowo struktura i jednorodność tworzywa oraz kształt rączki mają zapobiegać gromadzeniu się bakterii na powierzchni, a szczególny kształt główki szczoteczki ROCS ma pozwalać na łatwe, bezpieczne i dokładne oczyszczenie każdej powierzchni zębowej.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki