Poradnik
Theraflu

THERAFLU

Znalezione produkty : 5
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Theraflu Extra Grip 650 mg + 10 mg + 20 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Theraflu Extra Grip 650 mg + 10 mg + 20 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 saszetek
23,99 zł
Theraflu Max Grip 1000 mg + 70 mg + 10 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, smak owoców leśnych i mentolu, 10 saszetek  - miniaturka zdjęcia produktu
Popularne
Produkt apteczny
Theraflu Max Grip 1000 mg + 70 mg + 10 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, smak owoców leśnych i mentolu, 10 saszetek
22,03 zł
Theraflu Zatoki 650 mg + 10 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 14 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Theraflu Zatoki 650 mg + 10 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 14 saszetek
24,72 zł
Theraflu Extra Grip 650 mg + 10 mg + 20 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 14 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu
Sponsorowane
Produkt apteczny
Theraflu Extra Grip 650 mg + 10 mg + 20 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 14 saszetek
24,40 zł
Theraflu Total Grip 500 mg + 6,1 mg + 100 mg, 16 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Sponsorowane
Produkt apteczny
Theraflu Total Grip 500 mg + 6,1 mg + 100 mg, 16 kapsułek
18,69 zł
1 - 5 z 5 produktów

Sięgnij po Theraflu w walce z objawami przeziębienia i grypy

Gorączka, katar oraz bóle różnego pochodzenia stanowią jedne z typowych symptomów infekcji. Objawy te mogą skutecznie utrudniać wykonywanie codziennych aktywności i wpływają negatywnie na nasze samopoczucie. Gdy się pojawią, chcemy pozbyć się ich możliwie jak najszybciej. Aby to się udało, powinniśmy sięgnąć po leki o sprawdzonym działaniu. Jednym z nich jest Theraflu – preparat dostępny w formie proszku, kapsułek oraz syropu na kaszel.

Na wypadek infekcji – Theraflu w domowej apteczce

Przeziębienie i grypa to powszechne choroby zakaźne, które dotykają czasem każdego z nas, zwłaszcza jesienią, zimą czy podczas przesilenia wiosennego. Za ich rozwój odpowiadają wirusy. Kiedy dopadnie nas infekcja, powinniśmy pozwolić organizmowi wypocząć i zaopatrzyć się w leki, które pomogą nam uporać się z chorobą. Rekonwalescencja ma szczególnie istotne znaczenie, jeśli chodzi o grypę, ponieważ niedoleczenie jej może skutkować groźnymi powikłaniami takimi jak na przykład zapalenie płuc czy opon mózgowych. Z tego powodu objawów choroby nigdy nie należy bagatelizować. Warto zatem zaopatrzyć swoją domową apteczkę w preparaty takie jak Theraflu. Ich zastosowanie przyspieszy powrót do zdrowia, dzięki czemu szybciej staniemy na nogi.

Kiedy warto sięgnąć po Theraflu?

Zwykle szybko zauważamy pierwsze objawy infekcji. Dopada nas wówczas osłabienie, ból głowy, katar czy podwyższona temperatura. Dzieje się tak, gdy przemarzamy albo mamy styczność z przeziębioną osobą. Kiedy czujemy, że w naszym organizmie zaczyna rozwijać się choroba, powinniśmy reagować od razu. Szybka interwencja może bowiem znacznie skrócić czas infekcji. Gdy choroba dopadnie nas w chłodne dni, przede wszystkim należy ciepło i wygodnie się ubrać. Pomocny okaże się gruby koc i skarpety. Najlepszym wsparciem dla organizmu walczącego z chorobą będzie odpoczynek, dlatego, o ile to możliwe, warto położyć się do łóżka, wygrzać i wypocić. Uciążliwe objawy przeziębienia i grypy możemy natomiast zwalczyć z pomocą Theraflu. Warto mieć ten lek w domu i sięgnąć po niego, gdy czujemy, że dopada nas infekcja.

Theraflu na gorąco lub w kapsułkach

Jedni cenią sobie leki w postaci tabletek lub kapsułek, inni wolą natomiast sięgnąć po saszetki, które rozpuszcza się w wodzie i wypić preparat na gorąco. Z myślą o potrzebach pacjentów, Theraflu jest dostępny w różnych wariantach.

Możemy sięgnąć po Theraflu Extra Grip w formie proszku do sporządzania roztworu doustnego. Lek zawiera w swoim składzie trzy substancje czynne: paracetamol – substancję znaną ze swojego działania przeciwgorączkowego i przeciwbólowego, chlorowodorek fenylefryny minimalizujący przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa oraz maleininan feniraminy, która wykazuje działanie antyhistaminowe, dzięki czemu łagodzi objawy uczuleniowe, takie jak na przykład świąd czy kichanie. Po ten wariant Theraflu mogą sięgać dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia.

Na rynku dostępny jest także Theraflu Max Grip, który bogaty jest w paracetamol i fenylefrynę o działaniu obkurczającym naczynia krwionośne oraz udrożniającym przewody nosowe, dzięki czemu ułatwia oddychanie. Ten rodzaj Theraflu zawiera również kwas askorbinowy, czyli popularną witaminę C, która między innymi wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Lek dostępny jest w formie saszetek, a jego stosowanie zalecane jest osobom  w wieku powyżej 12 lat.

Na problemy z zatokami dobrze sprawdzi się Theraflu Zatoki. Udrożnia nos, łagodzi ból głowy, a także inne objawy przeziębienia i grypy, takie jak dreszcze czy gorączka. W jego skład wchodzą dwie substancje czynne: paracetamol oraz chlorowodorek fenylefryny.

Dla zwolenników leków w postaci stałej dostępny jest Theraflu Total Grip w wygodnych kapsułkach. Preparat zaleca się do stosowania krótkotrwałego w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy. Do symptomów tych zalicza się bóle o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, gorączka, zatkany nos oraz mokry kaszel. Substancje czynne leku to: paracetamol, chlorowodorek fenylefryny i gwajafenezyna, która wykazuje działanie wykrztuśne, rozrzedza wydzielinę, dzięki czemu zmniejsza nasilenie mokrego kaszlu. Theraflu Total Grip należy stosować tylko wtedy, gdy jednocześnie występują wszystkie następujące objawy: ból i (lub) podwyższona temperatura ciała, kaszel z odkrztuszaniem oraz zatkany nos. Po ten wariant leku mogą sięgać osoby powyżej 16. roku życia.

Theraflu na męczący kaszel różnego pochodzenia

Kaszel stanowi jeden z podstawowych mechanizmów obronnych organizmu. Pomaga oczyścić drogi oddechowe z różnego rodzaju zanieczyszczeń, które znajdują się w powietrzu oraz ze śluzu. Niestety, kaszel potrafi być niezwykle dokuczliwy – w dzień pojawia się nagle, może być intensywny i duszący. Nocą zaś nie pozwala zasnąć. Z myślą o łagodzeniu tego przykrego objawu powstał Theraflu Kaszel – lek w postaci syropu, który mogą stosować dzieci powyżej 3. roku życia oraz dorośli. Substancję czynną preparatu stanowi butamiratu cytrynian – nieopioidowy lek przeciwkaszlowy.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo